Domácnost

Další dobré rady od Týny. Tentokrát se týkají silonek!

Pokračujeme v dobrých radách, kterých nikdy není dost. Co třeba děláte s děravými silonkami? Pokud je vyhazujete, přečtěte si, že je lze použít i jinak…

· Děravými silonkami lze plnit textilní hračky pro děti, které jsou poté lehčí, dobře drží tvar a snadno se udržují, protože pokud je vyperete, mnohem rychleji uschnou než hračky plněné molitanem či podobnými výplněmi..
· Silonky také slouží jako skvělý filtr, pokud chceme přecedit barvu, ve které se udělaly žmolky nebo se do ní dostaly jiné nečistoty.
· Pokud nohavici silonky nastříháme na cca 2 cm široké proužky, získáte tak velice pružné „gumičky“ které můžete použít při vyvazování rajčat a jiných rostlin. Na rozdíl od provázku jsou měkké a dostatečně pružné a rostlinku nepoškodí.
· Pokud jednotlivé „gumičky“ spojíte protahováním do sebe, vznikne vám neobyčejně pevný univerzální provaz.
· Pokud patříte mezi ženy se silnějšími stehny, možná se, stejně jako kdysi moje babička, každé léto potýkáte s problémem při chůzi v parných dnech, zkuste to udělat jako ona - z již poškozených silonek odstřihla nohavice kousek nad kolenem (okraj se sám stočí, není ho třeba začišťovat) a získala tak přiléhavé kalhotky s nohavičkou…
· O velikonocích využijete staré silonky při barvení vajec v cibulových slupkách, pomocí kterých upevníte na vajíčko traviny a na koncích ovážete.
· Motoristé by měli hlavně v létě mít v přihrádce auta také jedny silonky. Na rozdíl od běžných hadrů namočenou silonkou hravě odstraníte hmyz z předního okna.
· Silonky také mohou pomoci při mytí drobných kostek, například Lega, stačí je nasypat do nohavice, zauzlovat a takto je dokonce můžete propláchnout i v pračce (jen nezapomeňte vypnout ždímání :-))
· A pokud máte domácí udírnu, můžete si v silonce vyrobit skvělý uzený sýr se salámem. Stačí když obyčejný salám a červenou cihlu nakrájíte na stejně velké kostičky, na nohavici zavážete uzel, naplníte salámem a sýrem a na druhém konci opět svážete. Pověsíte do udírny a po vyuzení silonku odstraníte… a skvělý salámový sýr je na světě…
· V neposlední řadě si můžete změnit díky silonce svojí image - stačí jí jednoduše natáhnout na hlavu…. :-)))

Děkuji tímto všem čtenářkám, které mi poslaly své nápady a stále přijímám tipy na využití kolíčků na prádlo na mail tynamonika@seznam.cz , na tento mail můžete posílat i další drobné rady, které vám usnadňují každodenní práci nebo vám pomohly vylepšit si bydlení…
   
29.04.2002 - Dům a byt - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [27] Ťapina [*]

  Staré roztrhané silonky zauzlujeme do podivného tvaru, jednu nohavici necháme koukat ven coby držátko a máme ... skvělou hračku pro kočku

  superkarma: 0 23.11.2003, 14:47:05
 2. avatar
  [26] Simba [*]

  vyhazuji, neschovávám.

  superkarma: 0 05.11.2003, 15:41:59
 3. avatar
  [21] Veruška [*]

  Teda Týno, kam na to chodíte? Poslední rada mě totálně odbourala Já staré silonky používám jako "obal" na ty, které peru v pračce, ale nechci je poškodit, takže ty staré nacpu novými a šup s nimi do pračky.

  superkarma: 0 30.04.2002, 13:42:18
 4. avatar
  [18] Evča [*]

  Ten sýr bych taky zkusila , nápad s podhlavníčkem taky fajn, už abych nějaký silonky rozškubla

  superkarma: 0 29.04.2002, 13:40:59
 5. avatar
  [17] *daisy* [*]

  Lethe: ten syr je vazne skvely, tatka ten recept uziva pouze na dovolene, ale

  superkarma: 0 29.04.2002, 11:15:13
 6. avatar
  [14] Dickie [*]

  My jsme silonkami vždycky vyvazovali rajčata, přece jen se pak (na rozdíl od špagátků) nezaškrcovala. Ale co naši koupili ty pružiny, na které se rajčata "vyplétají", silonky zbývaly. Pak jsme někle zahlédli ze silonek uplatené přetahovadlo pro psa. Naši mají křížence malého knírače s jezevčíkem, takže to je pes spíš menší, ne až tak silný a navíc podědil relativně choulostivější chrup na vyvrácení. Takže v posledních asi dvou letech Dynušce splétáme přetahovadla. Ze trojech silonek spleteme klasický cop a ze tří těchto copů silnější. Spojujeme běžným uzlem, aspoň je to za co držet. Tím, jak je to spletené "nadvakrát", se to moc nerozplétá, ani když už to Dyna částečně rozcupuje. Dyna má naše domácí přetahovadla radši než ten kupovaný kus lana se dvěma uzly, který (na rozdíl od silonkového odpadu, který stojí jen to, že se nevyhodil, ale chvíli skladoval, než jich bylo zase devět) stojí podle mne zbytečně moc peněz.

  superkarma: 0 29.04.2002, 10:58:28
 7. avatar
  [9] zena [*]

  Teda to jsou věci, to bych nikdy neřekla, že mají silnky tolik využití . Teda ale ten nápad od Edity je super. Asi vyrobím ten váleček pod hlavu. Tam ale asi těch punčoch musí bejt co?

  superkarma: 0 29.04.2002, 08:52:41
 8. avatar
  [4] Týna [*]

  Ještě jeden tip od Edity, který mi přišel "po uzávěrce" :
  Ja vyuzivam znicene silonky rozstrihane na male kousky na plneni ruznych polstarku, sedaku a valců pod hlavu. Obzvlast u tech valcu jsem se starymi silonkami moc spokojena. Nacpu jich do pripraveneho latkoveho sypku co nejvic, aby byl valecek pekne tuhy. Manzel ma rad hodne pod hlavou a kdyz jsem plnila valecky trba koupenymi molitanovymi kousky, tak ty se vzdycky slehly a jemu se zdalo, ze ma pod hlavou malo.
  Jeste upozorneni, pri strihani na drobno pekne boli ruka od nuzek, takze doporucuji strihat postupne, ne si vzpomenout vecer ze mam plnou nakupni tasku puncoch a rano budu mit valecky pro celou rodinu. :o)

  Edito i všechny ostatní - DÍKY

  superkarma: 0 29.04.2002, 05:42:23
 9. avatar
  [3] Léthé [*]

  Jo a taky ze silonkou můžete uškrtit manžela,když vás vytočí He he...to uzení sýru v udírně,co nejdříve vyzkouším

  superkarma: 0 29.04.2002, 05:03:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme