Domácnost

Pestrý svět může ležet vašim dětem u nohou.

Při zařizování dětského pokojíčku obvykle počítáme s tím, že vybavení bude velmi trpět. :-) Když si děti hrají, jen zřídka přitom myslí na následky a na to, co řekne maminka počmárané skříni, pokapanému koberci a nebo nastřižené zácloně. Můžete se k tomuto jevu postavit různě. Varianta praktická velí zařídit dětský pokojík starším nábytkem, který už se jinde neužije a kterému hlavně už nic uškodit nemůže. Na zem bývalý koberec z obýváku (melírovaný a stejně už dávno flekatý) a na okna žaluzie. Tahle strategie má něco do sebe. Ušetříte peníze a hlavně nervy, protože děti si budou moci dělat se svým pokojem doslova, co chtějí. Ať si špiní, ničí, malují, cintají… Ale má to i své nevýhody. Za prvé si děti zvyknou nedávat si pozor a pak se budete jen divit, jak vypadá ten nový nábytek a ten nový koberec v obýváku. Za druhé omšelé a staré zařízení nerozvíjí dětskou kreativitu a nezapadá tolik do jejich světa.
Nemáte k dispozici peníze potřebné na to, aby se celý dětský pokoj proměnil v barevnou skládačku skříněk, stolečků, poliček a dalších věcí speciálně navržených pro dětskou hru? Nevadí. Někdy stačí jen jedna věc. Například koberec. Doprostřed dětského pokoje (na parkety nebo na ten starý omšelý a melírovaný z obýváku) můžete umístit něco, co vaše děti nejen nadchne na dlouhé hodiny zabaví, ale může je to i poučit. Co? Dětský koberec. Ve specializovaných prodejnách se dají koupit všelijaké zajímavé vzory a jejich cena není nijak závratná. Na obrázku vidíte několik zajímavých nápadů – od oblíbených klučičích křižovatek přes písmenkovou abecedu až po zvířecí ráj.
Co říkáte, líbilo by se to vašim dětem?
   
19.02.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Tyhle koberce se mi moc líbí, taky jsem viděla všude spíš silnice.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:14:59
 2. avatar
  [2] Andula [*]

  Ty koberce jsou pekěné, obzvláště ten s mapu, ale naši kluci mají plovoucí dpoladhu a v jednom koutě klasiku se silnicema, což jim ovšem přčsně vyhovuje.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:00:44
 3. avatar
  [1] Simba [*]

  Ten koberec s mapou je super, to jsem nikde neviděla, jen samé autodráhy.

  superkarma: 0 05.11.2003, 13:08:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme