Domácnost

Přišla jsem si jen pro malou kuchyň a oni po mně chtěli hrozné peníze!

Nedávno jsme se s manželem přestěhovali do malého bytečku po babičce. První, co je potřeba předělat, je kuchyň. Není tam ani dřez, ani pořádná linka, prostě nic. Začali jsme se pídit po nějaké nepříliš drahé firmě, která prodává nábytek do kuchyně. Obešli jsme nějaká studia, ale všude se nám to zdálo dost drahé. Pak jsme se zarazili u jedné firmy, kde byly ceny docela dobré. My s manželem moc nevyděláme a naše úspory dělají něco přes třicet tisíc. Tak jsme chtěli něco opravdu obyčejného a malého. Prostě skromnou kuchyň. S tím, že si ji třeba časem doplníme. Naštěstí jsme nepotřebovali sporák, ten v bytě už je. V té firmě jsme si vybrali podle ceníku nějaké skříňky a pracovní desku, dohromady to vycházelo asi na 30 tisíc.
Měli jsme radost, že jsme našli to pravé. Ale pak si s náma sedl prodavač a začal to počítat. Že jsou potřeba úchytky, sokly, spojky na skříňky, lišty, osvětlení (chtěli jsme jednou, ale přesvědčil nás, že potřebujeme aspoň tři…) a další věci. Ptala jsem se, jestli si třeba dřez a baterii můžeme koupit jinde (viděla jsem pěkné a levné v hypermarketu), ale byla jsem uzemněna. Že můžeme, ale montér nám je nemusí zapojit a namontovat. A nebo za zvláštní příplatek. Když to nakonec spočítal, vyšlo to asi o dvacet tisíc víc, než jsme mysleli. Zapomněli jsme totiž taky na DPH.
Tak teď manžel horlivě počítá jestli na to máme, kterou skříňku případně odepsat a nebo kde si půjčit. Myslela jsem, že když nemáme žádné velké nároky, tak se do těch peněz vejdeme. Ale to jsem se spletla. Ještě jsme to neobjednali, vzali jsme si čas na rozmyšlenou. A pořád doufáme, že seženeme něco levnějšího. Nemáte někdo nějaký tip, jak do 30 000 zařídit malou kuchyň?

Díky Barka
   
13.02.2002 - Dům a byt - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [36] Ťapina [*]

  Sice je na jednu stranu dobře, že jsem kuchyň vybavovat nemusela, ale zase na druhou bych byla ráda za něco hezčího.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:17:17
 2. avatar
  [35] Andula [*]

  Blaža: polskou kuchyn bych fakt nechtela... Jestli vydrzi tolik, jako polske kocarky...

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:21:34
 3. avatar
  [34] Andula [*]

  Ono se to fakt strašně nasšítá, my mám kuchyň z IKEA a kupovali jsme ji postupně, dřez je pak odjinud. Ale celkem to bylo tak za těch 50 000.

  superkarma: 0 07.12.2003, 16:18:37
 4. avatar
  [33] Simba [*]

  Taky bych zkusila IKEU a nejlépe nějakou akci se slevou.

  superkarma: 0 26.11.2003, 10:00:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme