.

Nespoléhejte se na to, že dostanete od svého Valentýna kytku. Vytvořte si doma své vlastní květinové aranžmá.

Domácnost

Nespoléhejte se na to, že dostanete od svého Valentýna kytku. Vytvořte si doma své vlastní květinové aranžmá.

Za několik dní je tady svátek Valentýna. Možná se chystáte uvařit dobrou večeři pro vás a vaši lásku, možná oslavíte Valentýna se svými přáteli nebo rodinou, možná si jen posedíte s kamarádkou u vína. V každém případě ale váš interiér „snese“ květinovou výzdobu. Máme pro vás několik zajímavých a současných tipů z Holandska, které promění váš obývák nebo jídelnu v nejromantičtější místo na světě.
Pokud hovoříme o růži jako královně květin, dá se říci, že králem je tulipán. Je to nadčasová květina, která se dá použít do klasických vazeb a zároveň se s ní dají dělat doslova zázraky, takže výsledná kytice může být ultramoderní. První cibulky tulipánů připutovaly do Holandska před pěti stoletími, ale ve 20. letech století sedmnáctého vypukla doslova tulipánová horečka. Popularita těchto květin stále rostla, až se tulipán stal holandským národním symbolem. Podobně jako krásné ženy inspiroval tulipán také mnoho malířů. A důkladně se o něj zajímali vždy také pěstitelé. Proto jsou dnes tulipány k dostání v těch nejfantastičtějších barvách a tvarech květů. Prostá krása a elegance tulipánů může být také zajímavou variaci na valentýnskou výzdobu. Aby tulipány vypadaly krásně, potřebují péči. Hned poté, co je přinesete domů, odřízněte asi dva centimetry stonku a tulipány vložte do vázy s čistou vodou. Aby déle vydržely, můžete do vody přidat výživu pro řezané květiny.
Velmi luxusní květinou je anturie, která je díky svým výrazným liniím a lehkému nádechu exotična vhodná pro aranžmá, v němž je ústředním motivem. Pokud použijeme nápadný tvar anturie ve spojení s romantickými květinami jako jsou třeba růže, dosáhneme silného kontrastu. Anturie lze použít mnoha různými způsoby. Je možné je naaranžovat volně s kroucenými větvičkami ozdobných dřevin. Tím získáme vzdušné a křehké aranžmá. Jasně červená anturie se může vhodně kombinovat se světlejšími odstíny barev, především s růžovou.
Pro romanticky něžné aranžmá můžete využít také fialovozelenou kombinaci. Jemně fialový odstín hyacintu se dokonale doplňuje s aristokratickou krásou hortenzie. Ve spojení s tmavě zeleným listem alokásie pak vznikne působivé aranžmá, které dodá vašemu svátečnímu večeru tu správně snovou atmosféru.

Podklady pro text a foto: Holandská květinová kancelář
   
11.02.2002 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

  1. avatar
    [3] Ťapina [*]

    Jééé

    superkarma: 0 28.11.2003, 15:57:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme