Domácnost

Děti potřebují mít svůj vlastní svět plný fantazie.

Děti vidí svět svýma vlastníma očima. Skříň pro ně není skříní, ale čarodějným zámkem, kde žijí tajuplné bytosti. Na nočním stolku klidně může bydlet princezna. Pod postelí se skrývá drak. A v šuplíku je celá osada indiánů. Nesnažte se dětem vysvětlit, že jejich pokoj musí být hlavně praktický a uklizený. Spíš se pokuste vidět ho jejich očima a při jeho zařizování dejte na jejich přání. Nakonec, budou v něm bydlet ony a ne vy…
Proti šílenému nepořádku po podlaze a po poličkách se dá bojovat i docela příjemnou cestou. Když dětem pořídíte na jejich drobnější hračky a kostky různě barevné plastové nebo papírové krabice, budete se divit, jak snadno se úklid stane součástí jejich hry. A co teprve, pokud budete odvážnější a dětem postavíte v pokoji indiánské tee-pee nebo jinou rafinovanou konstrukci! To si zasloužíte dětský obdiv a uznání. A co víc – dočkáte se pokojíku, kde se nebude nic válet a kde v noci nezakopnete o čtyři autíčka, pět panenek a dva medvídky. Stan můžete buď ušít a navléci na obyčejnou policovou skříňku nebo starou židličku.
Ale ani obyčejná skříň na hračky nemusí vypadat nudně. Můžete ji natřít veselými barvami, opatřit veselými nožkami nebo madly, prostě přiblížit ji více dětskému vidění.

Ilustrační foto: IKEA
   
31.01.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Andula: No jo, když jste se čerstvě zařizovali. Ale my máme postele, skříně, sedací soupravu, tak to všechno nevyházím, abych se mohla zařídit ve stylu IKEA.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:27:53
 2. avatar
  [5] Andula [*]

  Ťapina: ehmmm... my mame doma snad vsehcno z IKEA a nebylo to drahy, nijak zvlast, mame takove jednoduche veci... kluci maji z IKEA postel, police na hracky, stolecek, zidlicky, je to vsechno svetle drevo vesmes, to neni drahe ani tam.

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:40:38
 3. avatar
  [4] Andula [*]

  To já se jim snažím vysvětlit, že by mohl být ukluzený, protože pak všehcno lépe najdou.

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:38:56
 4. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Takhle na fotkách to vypadá hezky, ale zkuste zajít do IKEY a koupit si odděleně jeden kus domů - pěst na oko. A vybavit si podle IKEY celý byt? To bych chtěla vidět někoho, kdo na to má.

  superkarma: 0 28.11.2003, 12:11:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme