.

Výkresy, které si přinesou děti o pololetí ze školy, se mohou stát platnými dekorativními prvky interiéru.

Domácnost

Výkresy, které si přinesou děti o pololetí ze školy, se mohou stát platnými dekorativními prvky interiéru.

O pololetí nebo na konci školního roku přinesou domů děti výkresy, které ve škole malují v hodinách výtvarné výchovy. Takových obrázků má každá rodina nakupeno doma nespočetné hromady. Ty nejhezčí dáváme babičkám k různým příležitostem, ty slabší cvakáme v nejlepším případě magnety na ledničku nebo na nástěnku v dětském pokoji. Zbylé už nikdy neuvidí světlo světa a nenápadně, aby děti nevěděly, putují čas od času do sběru. Je to škoda. Nejenže tím dětem dáváme najevo, že jejich obrázky dostatečně nedoceníme, ale často i proto, že dětský výtvarný projev má svou hodnotu a neocenitelné kouzlo.
Častokrát by stačila dobrá adjustace a z nenápadného dílka se stane platný výtvarný prvek interiéru, který má větší kouzlo a i cenu než jakákoli reprodukce už jenom proto, že je to originál. O ceně, kterou má váš počin pro děti, nemluvě!
Při výběru rámu je nutné vzít v potaz, že rámujete dětskou práci. Proto se vyhněte příliš profilovaným nebo zlaceným rámům. Dejte přednost světlému dřevu či rámům vesele barevným. Pokud doma žádné vhodné rámy nemáte, můžete použít rámy staré, které polepíte barevnými látkami, nebo obyčejné kliprámy, do kterých vložíte obrázek na barevný papír nebo látku. Při rámování dejte obrázek rozhodně pod sklo, dodá dílu vaší ratolesti profesionální lesk a úroveň.
   
25.01.2002 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] Ťapina [*]

  Andula: To bych taky neměla ráda. Přijde mi to, jako když někdo musí pořád dávat na odiv, jaké má skvělé dítě. Kresby schovávat, ale neukazovat každému, kdo přijde.

  superkarma: 0 07.12.2003, 21:30:46
 2. avatar
  [9] Andula [*]

  Simba: há narážím na to, že můj muž nemá rád, když jsou dětské kresby o celém bytě, takže to soustře'duju hlavně ke klukům do pokojíčku.
  I když keramiku od staršího máme i v kuchyni.

  superkarma: 0 17.11.2003, 21:18:37
 3. avatar
  [8] Simba [*]

  Taky mám výkresy v clip rámech, a spoustu jejích keramických výrobků po celém bytě. A také květinky z drátků .... je šikulka a vždy mi těmi výrobky udělá velkou radost.

  superkarma: 0 05.11.2003, 11:46:58
 4. avatar
  [7] Landriel [*]

  nápad je skvělý, já si ovšem na jeho realizaci ještě pár let počkám - totiž zatím jenom čmárá pastelkou - zato všude.

  superkarma: 0 28.09.2003, 13:35:35
 5. avatar
  [6] mamina [*]

  .... před lety měla moje kamarádka výkresy svých dětí pověšené na šňůře na prádlo... šňůru volně napla kus nad horní polštáře pohovky, a normálně obrázky přikolíčkovala barevnými kolíčky na prádlo. Bylo to hezké veselé, mohla obrázky často obměňovat...
  ... a mě zase zbyly po přestěhování velké clip-rámy A3, tak jsem vybrala nejhezčí obrázky ze školkového období, z 1. třídy, a pak i z druhé a vyrobila jsem tři pěkné koláže.......moc se mi to líbí a návštěvám taky

  superkarma: 0 29.01.2002, 14:54:33
 6. avatar
  [5] elfos [*]

  ..... mám schovanou hromadu skřítkových obrázků, tak jak je od první třídy nosí na konci roku ze školy domů, i ty, co namaloval doma .... a občas si uvařím dobrý čaj, uvelebím se v křesle a .... prohlížím si je - a je hezky .... No, zarámovat některé z nich ... to je dobrý nápad ... :-)

  superkarma: 0 26.01.2002, 03:06:28

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme