Domácnost

Zajímavým a finančně nenáročným doplňkem interiéru jsou koncovky na garnýže.

Každá akce je dobrá, jen když má dobrou koncovku. To platí ve sportu, ve flirtu i ve vybavování interiéru. Korunou každého interiéru jsou textilie, zahřejí, zlidští a zútulní prostor. Můžeme si s nimi hrát a jejich prostřednictví měnit vzhled místnosti, náladu, kterou vyvolává v lidech, kteří zde žijí. I přes velký rozmach žaluzií v posledních letech je velmi důležitým prvkem v místnosti záclona a závěs.
Ať už používáte textilní závěsy jako oponu, která navečer oddělí vaše soukromí od zvědavých očí zvenku, nebo je máte doma jen na ozdobu a zútulnění, vždycky musí na něčem viset. Je samozřejmě možné brát garnýže jako nutnou a praktickou část interiéru a nijak zvlášť se jimi nezaobírat. Ale pokud vám přece jen něco říká slůvko fantazie, určitě si i vy dovedete představit, jak moc může taková záclonová koncovka změnit váš domov.
V mladistvém a modernějším interiéru se určitě výborně uplatní koncovky spirálovitě zatočené nebo všelijak prohnuté, obvykle z šedého nebo černého kovu. Ty pak skvěle skloubíte třeba s konferenčním stolkem s kovovými nožkami nebo se stojací lampou v podobném designu.
Velmi dobře se na garnýži vyjímají barevné koule různých velikostí, které můžete krásně sladit s barevnými kompozicemi pokoje, s barvou zdi, křesel, polštářků nebo koberců.
Když budete trochu odvážnější a rozhodnete se ze svého pokoje udělat budoár se starožitnými prvky, určitě se poohlédněte po koncovkách na záclony v halapartnovém tvaru. Ty jsou sice samy o sobě nepříliš nápadné, ale v kombinaci se sofa po babičce, empírovou knihovnou nebo starožitným sekretářem udělají své.
   
15.01.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. [5] Izzy [*]

  Kovové garnýže mi na koncích zdobí takové menší kuličky zdobené kamínky. Je to krása, opravdu doporučuji všem. Tahle nadčasová móda mi přirostla k srdci.

  superkarma: 0 27.03.2015, 10:07:31
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  My máme panelákové garnyže bez koncovek .

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:17:52
 3. avatar
  [3] Andula [*]

  Simba: ne, ten je z katalogu IKEA

  superkarma: 0 07.12.2003, 13:45:24
 4. avatar
  [2] Andula [*]

  Máme v ložnici ratanové koncovky, vypadá to pěkně.

  superkarma: 0 07.12.2003, 13:43:32
 5. avatar
  [1] Simba [*]

  Ten pokoj na obrázku je jak z kategorie snů .

  superkarma: 0 05.11.2003, 11:00:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme