Domácnost

K čemu všemu může být dobré, když je žena nepořádná?

Také jste si mysleli, že nepořádnost je vlastnost, která je člověku spíše na závadu? Omyl! Paní Marita Kuris-Klotovski z Atlanty, která do států emigrovala se svými rodiči z Estonska v roce 1972, byla díky své výjimečné nepořádnosti dokonce jmenována na Nobelovu cenu za medicínu. Je to poprvé v historii tohoto prestižního ocenění, kdy je nominována žena v domácnosti. Její objev je však tak převratný, že si nikdo z praktických odborníků a studovaných teoretiků nedovolil protestovat.
Za co je tedy ona neznámá žena z lidu nominována na Nobelovku? Marita, která s úspěchem dokončila pouze devítiletku v rodné vsi jménem Kistulekusta, vynašla univerzální lék na blbou náladu. Jeho objev je zasvěcenými přirovnáván k objevu penicilinu a není bez zajímavosti, že má s penicilinem i leccos společného. K objevu léčivých účinků nové houbové kultury, která byla pracovně nazvána „Maritalin“, došlo zcela náhodně. Paní Kuris-Klotovski, o jejíchž metodách úklidu se dá říci jen jediné – a to, že vlastně nejsou, neboť nikdy neuklízí, pěstuje ve své lednici už léta několik zcela nových houbových kultur. Ta nejzajímavější vypučela na sýrové pomazánce s česnekem (začátek kultivace byl odhadnut na 2. července 2001), která patří mezi nejoblíbenější pokrmy jejího přítele Chrise Nastyho. Tento krátkozraký muž s výbušnou povahou a depresivními sklony zcela změnil své nazírání na svět poté, co si namazal bagetu česnekovo-sýrovou pomazánkou, jež byla maně obohacena o houbovou kulturu. Když druhý den své přítelkyni donesl pugét květin, zvesela naskládal nádobí do myčky a zvesela prohlásil, že je třeba užít každého dne, který zažijeme, snažila se ho paní Marita přimět k návštěvě lékaře v obavě, že je těžce nemocen. Opak byl pravdou. Pouhých 10 dkg pomazánky s houbovou kulturou stačilo k tomu, aby se dřívější neruda proměnil v sympaťáka sršícího energií.
„Když mi došlo, čím to je, nabídla jsem pomazánku také naší otravné bytné a majiteli garáží,“ usmívá se paní Marita. „Zabralo to stoprocentně. Pak už stačilo jen napřít úsilí správným směrem a rozšířit kultivaci i na jiné místnosti v bytě. Právě jsme si s přítelem vzali hypotéku a stavíme farmaceutický závod. O tom, že se nám vložené investice brzy vrátí, ani na okamžik nepochybuji.“ Máte v lednici taky plesnivé zbytky? Nabídněte je manželovi, třeba se pak i vy proslavíte….

Z Atlanty naše korespondentka Darina Nechutová
   
11.01.2002 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Andula: Dyť to stejně nečteš

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:20:34
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Ach jo, to neni ani vtipne, ani ku cteni.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:22:47
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  To jsou mi články

  superkarma: 0 28.11.2003, 12:13:12
 4. avatar
  [5] Simba [*]

  Landriel: je to jednoduché, kultůra se tvoří často sama od sebe ...

  superkarma: 0 05.11.2003, 10:36:38
 5. avatar
  [4] Landriel [*]

  Tak honem, šup sem s přesným receptem na pomazánku - a kultůru.

  superkarma: 0 28.09.2003, 12:18:15
 6. avatar
  [3] bouba [*]

  No...a Ty by sis to snad tutlal pro SEBE?!?

  superkarma: 0 12.01.2002, 20:56:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme