Domácnost

Jak správně pečovat o květiny v bytě?

Každý z nás chce mít domov krásný a útulný. A k útulnému domovu rozhodně patří pokojové květiny. V obchodě vždycky vypadají nádherně, ale když je, potvůrky, doneseme domů, často si postaví hlavu a začnou brzy vadnout. Jelikož jsem taky taková „zahradnice z leknutí“, nasbírala jsem u zkušenějších několik zajímavých pěstitelských rad, o které se s vámi ráda podělím:

Zalévání
Na zalévání pokojových květin můžete sice použít vodu z kohoutku, ale měla by nejdříve nejméně jeden den odstát. Nebo ji můžete převařit, aby se z ni vyvařil chlór. Pak ji samozřejmě musíte nechat vystydnout, ale zase ne moc. Kytky v bytě by se neměly zalévat příliš studenou vodou, nejlepší je pokojová teplota. Moc studená voda by kytičkám zpomalovala růst a mohla by také způsobit zahnívání kořenů. Květiny v bytě by se neměly zalévat příliš často, stačí tak učinit až ve chvíli, kdy je povrch zeminy suchý. Příliš časté zalévání brání rostlině v dýchání. Pokud přece jen květinu přelijete, je třeba nakypřit půdu, aby do ní mohl vzduch. Teď v zimě se květiny mají zalévat přes den, na jaře a na podzim po ránu.
Přesazování
Když se rostlince daří, začne jí být za čas květináč těsný a je třeba ji přesadit. Květiny se většinou přesazují před začátkem jara, ale když je potřeba, můžete tak učinit kdykoli během roku. Nový květináč by neměl být o moc větší než ten stávající, protože půda bez kořenů by mohla zkysnout. Zkyslá půda páchne a je vždy třeba ji vyměnit. Při přesazování byste se měli chovat k rostlině jemně a opatrně, také není radno se s prací loudat, neboť by na vzduchu mohly zaschnout kořínky.
   
08.01.2002 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Andula: Mámzcáhvaty, to je nějaký Maďar?

  superkarma: 0 07.12.2003, 20:22:27
 2. avatar
  [6] Andula [*]

  Mámzcáhvaty, kdy se o kytky starám fakt dobře, ale vždycky mě to pak pustrí a snažím se jen, aby přežily.

  superkarma: 0 07.12.2003, 14:52:21
 3. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Všechny tyhle zásady dodržuju a přesto mi doma jen tak něco nepřežije.

  superkarma: 0 30.11.2003, 22:59:38
 4. avatar
  [4] Simba [*]

  "Teď v zimě se květiny mají zalévat přes den, na jaře a na podzim po ránu." ... ach jo, já jsem ráda, když vůbec stihnu zalít a kyti neuschnou. Neřeším denní hodinu.

  superkarma: 0 05.11.2003, 10:14:02
 5. avatar
  [1] sarobrouk [*]

  Jak se udržuje Vánoční hvězda do dalšího roku? Vím, že se má nějak uštípnout vrch-ale kde přesně? Pak se má dávat do tmy a občas na světli - ale v jakém intervalu? A jak často zalívat? Nevíte to někdo?

  superkarma: 0 08.01.2002, 09:05:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme