Domácnost

Srážka s blbcem aneb Jak na ně?

Nikdy jsem nevěřila, že srážka s méně inteligentním člověkem může být tak náročná. Ohlídnu-li se zpátky, srazila jsem se už se spoustou z nich, ale přesto na ně nikdy nejsem připravena ba ani neumím klidně argumentovat na jejich „chytré“ odpovědi.
Bydlím se svým snoubencem v novém bytě, za který jsme si předplatili nájemné zhruba půl milionu korun na několik let dopředu. Jedná se o městský byt, který byl stavěn s tučnou státní dotací. I přes to dopadla stavba všelijak a postupem času se objevovaly závady.
První z nich je, že do našeho bytu z horních teras při deštivém nebo sněživém počasí zatéká. Na zdi se nám vytvořila plísňová skvrna v barvě italské fresky o velikosti automobilového kola. Po dvou měsících volání k nám dorazil stavbyvedoucí, který mi vyrazil dech se slovy: „Pani, buďme lidi, vždyť to není tak strašný, s tím se dá žít.“ I přes všechno snažení, písemné i osobní stížnosti přímo na městském úřadě, nám nezbývalo, než s tímto flekem opravdu žít a čekat, než přejde zima a vysvitne sluníčko na čas oprav.
Jednoho dne však došlo k „velice úspěšné akci“, kdy se stavitelé a město rozhodli učinit pokus s navrtáním drenů zvenku zdiva našeho domu. Bohužel o této akci nikoho předem neupozornili a čerstvý oranžový popílek z cihel se krásně sypal na náš balkón, kde jsem měla pověšeny čerstvě vyprané cíchy. Pak se spustil déšť takže si jistě dokážete představit tu krásnou nadílku, která na mne čekala doma po příchodu z práce. Ani zde jsme nebyli úspěšní s uplatněním jakékoliv náhrady. Se slovy : „Nevěděl jsem, že je pro vás takový problém si to uklidit.“ skončila jakákoliv další debata.
Teď do třetice řešíme plovoucí podlahu, která se nám začala díky zatékání sražené vody z oken z důvodu špatného těsnění prohýbat a formovat do nepřirozeného tvaru. Opět se nám dostalo velice chytré odpovědi: „Špatné užívání bytu“. Poradili perfektní věc: „Větrat a mít zapnuté topení na maximum.“ Tak nám nezbývá nic, než větrat v zimě - 10 0C a topit pánu bohu do oken. Účet za topení nám samozřejmě nikdo neproplatí, nemluvě o zdravotním stavu, který by nás v těchto mrazech sklátil. Je pravda, že naše láska hřeje, ale …..br> Buďte si jisti, že jsme udělali naprosté maximum pro uplatnění našich nároků, ale netečnost městských úředníků a lidí zodpovědných za stav těchto bytů (my nejsme v celém objektu jediní) je přímo na zvracení a do této doby jsme neuspěli jinak, než že nám byla poskytnuta sleva z nájmu „celých 75,- Kč/měsíčně“.
Máte někdo radu jak na úřad nebo jak se vyvarovat srážky s blbcem?

Liliana
   
07.01.2002 - Dům a byt - autor: Jiný autor

Komentáře:

 1. avatar
  [19] hubajda [*]

  Ťapina — #18 tez to spatne nesu

  superkarma: 0 29.09.2012, 00:57:06
 2. avatar
  [18] Ťapina [*]

  Taky srážky s blbcem špatně nesu. Tu první jsem obrečela, to bylo na základce, kdy jsem nebyla schopná v půlhodinovém dialogu učitelce vysvětlit, že jsem viděla ve věcech jedné spolužačky přívěsek, který byl na mých klíčích, které někdo ukradl a že by to měla prošetřit. Tam jsem zjistila, že někteří lidé nepochopí jednoduchou větu a dneska už jsem ve stadiu, kdy se s nimi odmítám bavit. Mám jenom jedny nervy.

  1. na komentář reaguje hubajda — #19
  superkarma: 0 03.12.2003, 23:15:45
 3. avatar
  [17] Simba [*]

  A co soudní znalec? Podle mne by se jeho, i když placené služby, vyplatily.

  superkarma: 0 05.11.2003, 10:04:15
 4. [16] Sasa [*]

  Já si myslím, že na oficiálně podanou stížnost budou muset vyšší instance reagovat...teda pokud nejsem naivní. Prostě tvrdě dál...i přes to občanské judo....a držím palečky všem, já si myslela, že náš domeček je špatnej, nejni, já ho už mám teď móóc ráda.

  superkarma: 0 09.01.2002, 09:25:24
 5. avatar
  [9] Saturninka [*]

  ...doporučuju zburcovat hygienickou stanici kvůli plísni, dále okresní či vyšší úřad kvůli nic nedělání a to vše písemně. Jinak my máme taky neustálé problémy s městským velmi starým bytem, který jsme upravili téměř k dokonalosti - pochopitelně na vlastní nemalé náklady, čímž jsme na 10 let zadluženi. Žádost o zateplení štítové zdi, která je tenká jako papír a normálně přez ni táhne, město zamítlo s tím, že si to máme zateplit na vlastní náklady zevnitř, že to bude stát tak 4.000,-! Když pominu to, že už nemám ani vyndru, protože poslední zateplování madsardy nás ouplně finančně vykrvácelo, tak je mi jasné, že by to stálo mohem více, protože máme nábytek přesně na míru díky atypickým rozměrům pokojů - znamenalo by to tedy nejen zateplit, ale nechat nábytek upravit, odlištovat a znovu olištovat podlahu....Tím pádem spousta nákladů i na tyto nemalé úpravy.A to si město nepřipouští! A ještě jedna kuriozitní odpověď na závady v městském bytě - moje známá se dožadovala rovněž zateplení půdního bytu - před asi 6 lety - ten její byt nebyl vůbec zateplený - sádrokarton a pak rovnou střecha, takže kotel jel na plné obrátky a i tak mrzli. Navíc při větru jim létalo zásuvkama jehličí a jiný binec, popřípadě sníh rovnou do bytu. Zasvěcený odborík konstatoval, že to bude tím, že tuhle zimu SNĚŽÍ VODOROVNĚ...!!! Škoda, že tu není smajl blbeček, hodil by se mi....

  superkarma: 0 07.01.2002, 17:24:11
 6. avatar
  [8] zena [*]

  A to jsem ještě zapomněla dodat, že se mi občas stane, že v noci mě vzbudí takové to kap a kap a kap a voda vesele kape z parapetu na koberec a já vesele v noci místo spánku utírám parapety. Ach jo

  superkarma: 0 07.01.2002, 15:53:06
 7. avatar
  [7] zena [*]

  Nedá mi to, abych se taky nepřipojila. Mám stejný případ - předplacený nájem na několik let dopředu a o bytě ani nemluvím. Ze začátku nám museli vyměňovat část obkladu nad sporákem, protože hrozilo, že každou chvíli odpadnou. Když toto spravili (již před několika lety), záhy jsem v zimě zjistila, a to je ten kámen úrazu - že se strašně rosí okna, po kterých to samozřejmě stéká a stéká a stéká - nebudu pokračovat. Mám zničenou zeď pod okny, koberec pod okny a na podlahu pod ním se radši ani nedívám. Nicméně jsem se asi před měsícem rozhodla to konečně po několika letech řešit zavoláním na městský úřad. Asi za půl hodiny přemlouvání, ať to napíšu písemně, mi volal pán, který dodával okna do našeho domu. Jak myslíte že mi to vysvětlil? Udělal ze mě úplnýho hňupa, který neumí byt využívat jak se má - tzn. že mi řekl to samé - větrat a topit. Ovšem při dnešních cenách to prostě nejde jen tak topit pánu bohu do oken, takže voda po oknech stéká a stéká a stéká dál ..... . Na to prostě žádná rada neexistuje. Moc mě to mrzí, ten přístup našeho národa. Myslím, že v jiných zemích by se zachovali lépe.
  Pozn.: tak jsem vzdala i tu písemnou žádost na městě, protože prý kdyby mi tam někoho poslali to omrknout, stejně by mi prý řekl to samé .

  superkarma: 0 07.01.2002, 15:50:32
 8. avatar
  [6] medved [*]

  tak to ja mam podobnou zkusenost s bytem...koupili jsme si byt a prvni noc po nastehovani jsme zjistili, ze nam mlati topeni....jsou to rany jako kdyz nekdo mlati kladivem do stoupacek, dycky tak pet minut, pet minut pauza a tak furt dokola...ve dne to jeste jde, ale v noci jsme museli spat se spuntama do usi a to jsme este v mistnosti, kde stoupacky nejsou, vedle to neslo ani se spuntama...po pul roce litani jsem zjistila, ze se s tim neda nic delat krome neuveritelne drahe rekonstrukce...vsem jsme byli celou zimu pro smich...predsedkyne druzstva rikala , ze ona to ma taky, ale je na to zvykla , ja byla totalne zoufala a pripravena stehovat se z vytouzeneho bytecku v podstate okamzite...no preslo leto, nastala opet topna sezona...udelali jsme par drobnych opatreni, klepani se zmirnilo (asi) a zvykli jsme si (asi)...dneska to uz ani nevnimam a to ze spim se spuntama v usich mi uz ani neprijde...des co ? ...no kazdopadne nic se neji tak horky...a aspon nas to bude pohanet realizovat vytouzeny domecek driv nez...NEKDY

  superkarma: 0 07.01.2002, 14:56:03
 9. avatar
  [1] Léthé [*]

  Liliano,myslím že ve zmiňovaném bytovém úřadu se nespojili ti slavní "proletáři všech zemí",ale neschopní blci,kteří se ještě stále někde uživí díky tomu,že tady v této zemi jsme stále zvyklí na ledacos.Nový byt předaný bez závad?...to je zřejmě píseň móóóc daleké budoucnosti.Já radím "Občanské judo".

  superkarma: 0 07.01.2002, 04:19:58

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme