Domácnost

Buďte moderní a přestaňte ztrácet čas chozením do práce!

Víte, kolik času denně doslova prošustrujete cestováním do práce a z práce? A o kolik minut či hodin denně byste mohli spát déle, kdybyste nemuseli vstávat na svůj autobus nebo vlak? Trendem, který se ve světě stále více „chytá“, je home office – domácí kancelář. Potřebujete k tomu jen pár věcí: kousek prostoru v bytě, pořádný stůl, pohodlnou židli, slušné osvětlení, dost často také počítač a připojení na internet. Pak už jen zbývá přesvědčit vašeho šéfa nebo obchodního partnera, že z domova toho uděláte víc, a můžete začít.
Až budete vybírat vhodný stůl, zamyslete se nad tím, kam ho doma postavíte. Hodně prostoru dovede ušetřit třeba stůl chytře tvarovaný do rohu. Každopádně budete při své práci potřebovat mít své propriety pěkně po ruce, tak nešetřete na zásuvkách a jiných úložných prostorech, které mohou být jak součástí stolu, tak v podobě samostatných kontejnerů a polic.
Z práce asi dobře víte, jak důležité je, aby vaše židle byla nejen pěkná, ale hlavně pohodlná. Nestojíte přece o bolavá záda a křeče v krční páteři. Předtím, než si židli pořídíte, si rozmyslete, kolik hodin denně na ní hodláte strávit. Jestli chcete na židli trůnit od nevidím do nevidím, neváhejte investovat i víc peněz za zdravé posezení. Vyplatí se to.
Nezapomeňte na dobré stolní svítidlo. Lampička by měla být polohovatelná, neškodí, když má také regulaci intenzity světla. Každopádně ale více než na její design dbejte na její praktické funkce. Pokud jsou vám tedy vaše oči milé. Už dost na tom, že poslední dobou až nepěkně dlouho zíráte do počítačového monitoru, který večer jen vyměníte za obrazovku televize…
Domácí kancelář vám nabízí ještě jednu výhodu. Můžete si ji udělat a zařídit podle svého gusta. Nikdo vám nebude kecat do toho, jestli se rozhodnete mít svoji pracovnu zařízenou ve stylu hi-tech, safari nebo etno. Na detailech záleží, takže popusťte uzdu své fantazii a dejte se do toho. Zařizování je přece vždycky tak zábavné a vzrušující!
A ještě jedna rada nakonec. Nezapomeňte někde blízko svého pracovního stolu umístit nějaký audiopřehrávač, při hudbě vám půjde práce lépe od ruky:-)

Foto: IKEA
   
31.10.2001 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [6] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 29.09.2012, 00:18:52
 2. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Ne každý může pracovat doma, u mě by to třeba vypadalo asi divně

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:52:07
 3. avatar
  [4] Andula [*]

  Pracovala jsem doma čtyři roky, ale domácí kancelář jsem neměla, prostě PC na polici v kuchyni.

  superkarma: 0 07.12.2003, 08:43:20
 4. avatar
  [3] Simba [*]

  Naštěstí doma kancelář zařizovat nemusím, ale te´d už vím, kam zajít pro inspiraci.

  superkarma: 0 04.11.2003, 15:26:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme