Domácnost

Několik tipů na zařízení bytu, když si domů přinesete miminko.

Miminko musí mít svůj koutek, pokud nemá vlastní pokojíček. Malé děti většinou spí v blízkosti rodičů, protože se v noci často budí a vyžadují péči. Musí mít svou postýlku. Vedle postýlky je dobré instalovat malou lampičku s velice tlumeným světlem, aby, když v noci rozsvítíte, se miminko neprobudilo úplně. Pokud byste rozsvítili lampu s jasným světlem, dítě by se probudilo naplno a pak by mohlo špatně usínat.
Miminko potřebuje být stále v čistotě. I tomu musíme přizpůsobit domácnost. V ložnici je třeba často větrat a často měnit ložní prádlo. Dítě se musí každý den koupat nebo aspoň důkladně omývat. Většina maminek miminku pořídí malou vaničku, protože stačí nevelké množství vody a dítě si může užívat vodní lázně. Maminka by měla mít stále po ruce čisté plenky, kosmetické a lékařské přípravky na ošetření pokožky, když se miminko počůrá či pokaká.
Pozor na volně ležící dítě! Dítě musíte vždy zajistit proti pádu. Pokud si potřebujete pár kroků někam odběhnout, posaďte dítě do sedačky nebo je zajistěte dekou či polštáři, aby nemohlo spadnout. I když se dítě zdá ještě nepohyblivé, nikdy neodhadnete okamžik, kdy začne provádět úkony, kterými se může posunout či přemístit o kousek dál, než leží.
Pokud je miminko už větší, pořiďte mu domů ohrádku a zabezpečte všechny dveře a schody, aby nemohlo v nestřeženém okamžiku někam spadnout či odejít. Také speciální dětská židlička na vysokých nohou je ideální pro krmení dítěte. Nejlepší je taková, do které se dá dítě připoutat bezpečnostními pásky, takže malý nezbeda nevypadne.
Děti milují barevné hračky. Vytvořte mu tedy v pokojíčku či ložnici ráj hraček. Každý věk vyžaduje speciální hračky přizpůsobené vývoji dítěte. Po nejmenší jsou to úžasná chrastítka, pro větší plyšáci, autíčka, panenky a nejrůznější stavebnice.

Spoustu tipů na zařízení či přizpůsobení domácnosti, když přijde domů miminko, najdete v obchodním domě s nábytkem a doplňky do domácnosti IKEA. Právě teď s námi můžete soutěžit o tři balíčky pro maminku, která má doma miminko! Co v balíčku najdete? Povlečení na dětskou postýlku, textilní chrastítko, roztomilého plyšáčka, jídelní set – bryndáček, skleničku a talířek - a malou lampičku. Zkuste štěstí, třeba vyhrajete zrovna vy!
   
16.10.2001 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Ťapina — #2 presne ja malou koupal az druhej den

  superkarma: 0 29.09.2012, 00:01:58
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  A někdo zas tvrdí, že koupání každý den je blbost. Já si myslím, že nadměrná hygiena škodí víc, než když je jí málo.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 07.12.2003, 19:28:05
 3. avatar
  [1] Andula [*]

  Vlastni pokojicek tedy nase miminka nemela, ale nezdalo se, ze by tim nejak trpela, jinak jsou ale rady ceklem prakticke.
  Zaroven ale dost obecne.

  superkarma: 0 06.12.2003, 23:33:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme