Domácnost

Když s vámi bydlí knihy, je potřeba jim udělat pohodlí.

O nás Češích se povídá, že hodně čteme. Nevím, jak moc je to pravda dneska, ale dobře si pamatuju z dob dávno minulých fronty na nové knihy, které se před knihkupectvími tvořily každý čtvrtek. Zkrátka, co Čech, to knihomol. Ale taky máte problém, co udělat s knihami, které mají tendenci se tak nějak množit dělením a zabírat stále více a více vašeho životního prostoru?
Ideální je, když můžete knihy skladovat v pořádné bytelné knihovně se skleněnými dveřmi, která je nejen krásná a efektní, ale taky zaručuje, že se vaše knihy nestanou zásobárnou prachu. Někdy službu knihovny vykoná i starý příborník po babičce nebo z bazaru, který má ještě tu výhodu, že do jeho spodních dvířek nebo zásuvek uklidíte časopisy, lejstra a další věci, které jinak jen zbytečně hyzdí vzhled pokoje.
Dost často se ale musíme spokojit jen s policovým nábytkem, který je vzdušný a moderní, ale jeho nevýhodou je určitá otevřenost. Práší se do nich, umožňují dětem i kočce snadnější přístup ke knihám, jež pak bývá těžké opět uvést do původního stavu… Docela jednoduchou a vtipnou „berličkou“ jsou i police namontované přímo na zeď, které klidně mohou sahat až do stropu. Pak ale bude nezbytností zakoupit knihovnické schůdky, abyste si balancováním na židli a šmátráním po horních svazcích neublížili.
Poslední tip je tipem vpravdě kutilským. Knihy mají tu výhodu, že se vejdou všude. Máte-li doma všelijaké nevyužité koutky, výklenky či místa pod schody nebo pod okny, šup tam s miniknihovničkou vlastní výroby a na míru. Uvidíte, že pokojík jakoby ožije a prokoukne a vy nebudete muset stále řešit ten protivný problém Kam s nimi….
   
04.10.2001 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  Andula — #2 to resi aj muj tata

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:58:01
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Andula: A to budou Vánoce! Nevím jak u vás, ale nám se ty potvory zase rozmnoží

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:33:40
 3. avatar
  [2] Andula [*]

  Knihovna je narvaná, naše i u dětí, knížky jsou i na zemi, nějak nevím, kam s nimi

  1. na komentář reaguje hubajda — #4
  superkarma: 0 06.12.2003, 23:57:46
 4. avatar
  [1] Ťapina [*]

  Tenhle problém řešíme pořád. Nové poličky a knihovničky nějak nestačí.

  superkarma: 0 04.12.2003, 16:29:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme