Domácnost

Zařizujete ložnici? Tak nezapomeňte na důležité detaily.

Zdravé a příjemné spaní - to není jen kvalitní matrace a vhodný polštář, ale také prostředí, kde večer usínáme a ráno se probouzíme. Konkrétní skladba nábytku v ložnici samozřejmě ve velké míře závisí na prostorových možnostech. Velikosti prostoru můžeme přizpůsobit např. tvar postele. Do malých prostor se hodí spíše jednodušší postele například s jedním rovným nebo sníženým čelem, do středních a větších místností můžeme volit i klasické postele s čely. Pokud je prostoru více, může "klasickou" ložnicovou sestavu - tj. postel, noční stolky a skříň - doplnit třeba líbivá toaletka. Užitečnými doplňky jsou komody - různých tvarů a velikostí. Komody mohou být zásuvkové, dvířkové, kombinované a skýtají praktické úložné prostory.
Pokud je prostoru v ložnici méně, je většinou třeba maximálně využít každý možný úložný prostor. U postelí pak přijdou vhod např. zásuvky. Ani ty však nemusí problém dalšího úložného prostoru zcela vyřešit - ne vždy je dost místa na jejich vysouvání. V takových případech zákazníci hledají možnost vyklápěcích postelí. Zde však někdy narážejí na problém. Většina doposud nabízených vyklápěcích postelí na našem trhu jsou klasické "čalouněné gauče", které často nabízejí jen nízkou kvalitu lehací plochy a navíc i nedostatečné větrání úložného prostoru.
Oproti tomu firma JMP nabízí několik typů postelí z přírodního dřeva s vyklápěcím úložným prostorem, které je možno vybavit opravdu "zdravým spaním" - zákazník si do vyklápěcí postele může pořídit např. systém VALTY - ortopedické rošty s matrací případně latexové (kaučukové) matrace.
Pohodu v ložnici mohou dokreslit i drobné doplňky, které se vejdou do velkých i malých ložnic. Zajímavým oživením interiéru - a přitom nezbytností - mohou být například hodiny laděné do stejného odstínu jako ostatní nábytek. Praktickým doplňkem jsou i tzv. němí sluhové nebo komorníci.
A co do ložnice nepatří? Pokud chcete zachovat maximálně pohodové a příjemné prostředí pro spánek a pokud to prostorové možnosti vašeho obydlí dovolí, využívejte ložnici pouze k tomu, k čemu je určena – ke spaní a k sexu. Umístění třeba pracovny do ložnice není ideální – usínáte a budíte se s pohledem na práci, počítač, horu papírů na vyřízení atd. a to kvalitě spánku nepřidá. Také umístění televize do ložnice může dlouhodobě působit na spáče spíše rušivě.

Kompletní nabídku firmy JMP s.r.o. – specialisty na zařízení ložnic z přírodního dřeva, najdete na internetové adrese www.jmp.cz, kde jsou uvedeny i kontaktní adresy jednotlivých prodejen. Prostřednictvím internetu si můžete také nechat zdarma zaslat katalogy matrací a roštů nebo postelí a ložnic. Čtenářky a čtenáři ženy-in navíc mohou až do 20. října 2001 využít kupón na slevu, po jehož předložení získají slevu ve výši 3 % na veškeré zboží ze Studia zdravého spaní® JMP.
   
21.09.2001 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] hubajda [*]

  ta prvni je zajimava

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:52:04
 2. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Landriel: Jé, tak to bych nepřekousla. Ještě aby to tady do noci hučelo. Mě ruší ťukání do klávesnice i z vedlejšího pokoje.

  superkarma: 0 28.11.2003, 22:16:32
 3. avatar
  [2] Simba [*]

  Landriel: Tak mu dej na výběr, v ložnici může být buď on nebo počítač.

  superkarma: 0 04.11.2003, 11:52:48
 4. avatar
  [1] Landriel [*]

  A to mi chce do ložnice strčit počítač. Můžu se bránit jak chci, stejně tam skončí.

  superkarma: 0 27.09.2003, 20:53:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme