Domácnost

Z čeho by měla být vyrobena vaše ložnice, aby se vám v ní dobře spalo?

Z čeho by měla být vaše ložnice? Pokud jde o materiál a provedení postele a ložnicového nábytku vůbec, závisí to ve velké míře také na vkusu každého z nás. Ale měli bychom pamatovat na to, že čalouněné postele se hůře udržují, drží se v nich více prachu a také roztočů. Nejsou tedy příliš vhodné tam, kde je někdo z rodiny alergik. Pokud se rozhodneme pro kovovou postel, vězme, že každý kov v posteli může být zdrojem rušivých zón nebo násobit jejich vliv. Mnozí z nás sice na geopatogenní zóny nevěří, ale je prokázáno, že jsou citlivější jedinci, u kterých může právě výskyt rušivých zón v místě spaní podstatně ovlivňovat kvalitu spánku. U postelí a nábytku, které jsou vyrobené z laciných a méně kvalitních dřevotřískových nebo laminátových desek, se může uvolňovat formaldehyd. Formaldehyd se používá jako průmyslové pojivo a konzervační prostředek, který je obsažen v mnoha předmětech a přípravcích pro domácnost - od užitkových (koberce, čalounění apod.) až po kosmetické. Jeho účinky mohou být dráždivé a některé prameny uvádějí, že pravděpodobně i rakovinotvorné. Dnes však již existují i tzv. "zdravotně nezávadné" dřevotřísky, které splňují přísné normy právě z hlediska obsahu formaldehydů.
Současný trend v oblasti zařízení ložnic i dětských pokojů se vyznačuje návratem k přírodnímu materiálu - dřevu. Důvodem je jeho krása, příjemná vůně a stále častěji právě i hledisko zdravotní nezávadnosti. S tím souvisí i snaha o co "nejzdravější" a "nejekologičtější" provedení a povrchovou úpravu ložnicového nábytku ze dřeva. K tomu účelu se nejčastěji používají prostředky obsahující vysoký podíl včelího vosku. Takto vyrobené ložnicové sestavy na nás nejen příjemně působí, ale jsou i určitou zárukou celkové pohody organismu.
Pokud jde o typy dřeva, k lacinějším patří sestavy ze smrku a borovice (měkčí dřeviny = příznivější cena), pro náročnější jsou určeny ložnice z buku nebo dubu (tvrdší dřeviny = vyšší cena). Postele nebo ložnice se dají vyrobit i v provedení třešeň, olše, ořech nebo hruška. Můžete se také setkat s „exotickými“ dřevinami, jako je např. pinie (brazilská borovice) nebo anegre.
Kompletní nabídku firmy JMP s. r. o. – specialisty na zařízení ložnic z přírodního dřeva, najdete na internetové adrese www.jmp.cz, kde najdete i kontaktní adresy jednotlivých prodejen. Prostřednictvím internetu si můžete také nechat zdarma zaslat katalogy matrací a roštů nebo postelí a ložnic. Čtenářky a čtenáři ženy-in navíc mohou až do 20. října 2001 využít kupón na slevu, po jehož předložení získají slevu ve výši 3 % na veškeré zboží ze Studia zdravého spaní® JMP. Kupon si můžete stáhnout TADY.
   
19.09.2001 - Dům a byt - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [3] hubajda [*]

  Andula — #1 ja ho take nechci

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:30:22
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Andula: Se mu nedivím Já mám ráda krepové povlečení.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:06:34
 3. avatar
  [1] Andula [*]

  Jeidně dřevo a bavlna, líbí se mi i satén, ale chlap to nechce.

  1. na komentář reaguje hubajda — #3
  superkarma: 0 06.12.2003, 21:53:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme