Cestování

Pohádka jménem Seychelské ostrovy.

Když hledáte opravdu krásné, romantické a nezapomenutelné místo pro dovolenou, asi byste se měli podívat na Seychelské ostrovy. Tam podle očitých svědků zapomenete na nepříjemnosti, stresy a trable, protože je to nejpohádkovější místo na světě. Zeptejte se třeba Jany Štefánkové nebo Markéty Hrubešové, kde se jim nejvíc líbi? :-)
Seychely tvoří stovka malebných převážně korálových ostrovů roztroušených v Indickém oceánu severovýchodně od Madagaskaru. Největším ostrovem je Mahé, kde se nachází také mezinárodní letiště a hlavní město Viktoria, z dalších jmenujme třeba ostrovy Praslin, La Digue, Silhouette nebo Bird. Počasí je prý na Seychelách stálé a s relativně nízkou vlhkostí vzduchu, většina srážek je soustředěna do období od listopadu do března.
Kromě stovek nádherných pláží, od frekventovaných až po ty nejromantičtější, se můžete na Seychelských ostrovech oddávat sportům jako je potápění, vodní lyžování, surfing a podobně. Nebo se jen tak povalovat, či si pronajmout auto a trochu si zacestovat. Když budete mít štěstí, uvidíte některé ze vzácných biologických druhů, jako je třeba obrovská mořská želva, černý papoušek nebo modrý holub. Na ostrovech je spousta zeleně, především banánovníky a desítky druhů palem. Plody jedné z nich, „erotické“ palmy Coco-de-Mar, která roste v národním parku Vallée de Mai na Praslinu, se staly také symbolem Seychelských ostrovů.
Nádherná příroda, čisté pláže a báječně azurové moře jsou lákadlem nejen pro turisty, ale také pro filmaře a reklamní pracovníky či fotografy z celého světa, kteří sem jezdí lovit úžasné záběry už dlouhá léta.
Co ještě na Seychelách nesmíte zapomenout udělat? Navštívit místní restauraci a poručit si nějakou kreolskou rybí specialitu. Navštívit trhy s neuvěřitelnou nabídkou ovoce a zeleniny. Koupit si nějaký suvenýr ze dřeva, mušlí nebo korálů, případně klobouk z banánového listí. Odpočívat. Plavat. Opalovat se. Snít. A máte-li s kým – pomilovat se na pláži. Prý je to děsně romantické…
   
23.03.2001 - Zahraničí - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Andula [*]

  Kamarádova spolužačka na VŠ je ze Seychel a chlubila se, že doma jezdí na želvách :o)

  superkarma: 0 06.12.2003, 22:25:36
 2. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Na Seychelách mi vadí, že se tam schází missky a topmodelky a je to taková snobská záležitost.

  superkarma: 0 03.12.2003, 10:33:28
 3. avatar
  [3] Simba [*]

  sarobrouk: letenky tak od 26.000 + pobyt. Levněji tě výjdou Maledivy a tak daleko to zase od sebe není.

  superkarma: 0 03.11.2003, 15:18:46

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme