Domácnost

Kam umístit v pokoji postel? Co radí odborníci?

Volba „kam umístit v pokoji postel“ závisí na velikosti prostoru, na zastavění samotného pokoje jiným nábytkem a také na tom, kolik lidí v pokoji spí. Pokud v jednom dětském pokojíku pobývají dvě nebo tři děti a pokoj stačí jen tak tak, je volba postelí už značně obtížná, většinou se to řeší tak, kam se která vejde.
V dnešní době je ale mnoho možností a nápadů chytrých architektů, kteří dokáží i z malého prostoru vykouzlit nemožné. Jen je třeba dát si na některé věci pozor!
Pokud například chcete umístit do dětského pokoje palandu, měli byste brát v potaz, že tento nápad není vhodný pro bydlení v paneláku, kde jsou nízké stropy a místnosti bývají zejména v zimě přetopené. Ten, kdo spí nahoře, je nucený dýchat ve spánku vydýchaný teplý vzduch, který se drží u stropu. Takový spánek je vyčerpávající a ne příliš zdravý.
Také spaní na zemi není zrovna nejlepší. Na rozdíl od palandy je při zemi vzduch chladný a silně proudí. V proudu vzduchu je mnoho prachových částic, což je zejména pro alergiky a lidi náchylné k různým nachlazením a virózám velice nevhodné prostředí. Vzduch těsně nad podlahou je až o 5 stupňů Celsia nižší než o trochu výš.
Dobrým nápadem pro řešení nedostatku prostoru jsou výsuvné či sklopné postele nebo vysunovací pódia. Pokud chcete takové pódium ve svém bytě udělat, je dobré se domluvit s odborníkem – bytovým architektem nebo šikovným truhlářem, který vám vyrobí takové pódium přesně na míru. Pódium vypadá velice vkusně a těší se velké oblibě zejména pro svou netradiční podobu. Také s úklidem není taková práce, je snadné lůžko jednoduše zasunout.
V moderním bytě se vždycky najde několik netradičních nápadů, které dělají spaní zajímavější, než je klasická ložnice. Najdou se i lidé, kteří například dávají přednost spaní v houpací síti :-).

Některé netradiční postele a módní doplňky do ložnice nabízí i JMP - Studio zdravého spaní. Pokud budete mít chuť a něco si zde zakoupíte, čeká na vás, jako na čtenářky Ženy-in zajímavá slevová akce! Vše se dozvíte tady: www.zena-in.cz/jmp/.
   
17.09.2001 - Dům a byt - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. [7] Sluníčko sedmitečné [*]

  Ač paradox, místo na postel už mám, jen jí teď vybrat. Znáte někdo postýlku, kde by se dobře spalo?

  superkarma: 0 28.12.2015, 09:58:36
 2. avatar
  [6] hubajda [*]

  Sml67Sml67

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:31:57
 3. avatar
  [5] Andula [*]

  Tak sjem čekala nějaké neobyvklé tipy, ale nebylo tam nic nového...

  superkarma: 0 06.12.2003, 21:32:01
 4. avatar
  [4] Ťapina [*]

  Ty postele na fotkách jsou umístěné úplně normálně a článek taky o ničem.

  superkarma: 0 04.12.2003, 16:15:44
 5. avatar
  [3] Landriel [*]

  Tohle je opravdu spíš propagace značky, než nějaká rada na zdravé spaní.

  superkarma: 0 27.09.2003, 19:59:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme