Domácnost

Víte, jak správně zařídit svou ložnici ve stylu feng šuej?

Ložnice je podle tradičního učení feng šuej považována za jednu z nejdůležitějších místností v domě. Dospělí stráví třetinu svého života v posteli, děti a staří lidé ještě více. Je proto třeba mít opravdu jistotu, že ložnice slouží k relaxaci a odpočinku. Tato místnost by měla také podněcovat citový život, lásku a romantiku.
Postel – lépe řečeno hlava postele - by měla být nasměrována do jednoho z vašich šťastných směrů podle typu, ke kterému patříte. Pokud máte s partnerem tyto směry rozdílné, je dobré se domluvit na nějakém kompromisu, který vyhovuje oběma.
Nejlepší poloha postele je podle učení feng šuej úhlopříčně proti dveřím. Nevhodná poloha je postel a dveře v přímé linii. Také není zrovna šťastným řešením, když jsou dveře a okna umístěny proti sobě. Pokud linie mezi dvěma okny nebo dveřmi a oknem křižuje postel, může být příčinou nemoci. V ideálním případě by měly být postele vyvýšeny nad podlahou a mít pod sebou dostatečný prostor na cirkulaci vzduchu. Úložné prostory a zásuvky pod postelemi plné starých hadrů a bedny se starými časopisy vytvářejí nežádoucí stagnující energii – čchi. V pokoji by také nemělo být moc rostlin (především ne kaktusy) a neměli by ho s vámi sdílet domácí mazlíčci.
Postele by měly být vyrobeny z přírodních materiálů, které mohou dostatečně dýchat. Nejlepším materiálem je dřevo, ale také bambus a ratan. Lidé, kteří mají ve svém znamení prvek kov, inklinují k výběru postele s kovovými prvky. Zcela nevhodná je podle feng šuej vodní postel, která vytváří nestabilitu v době spánku. Pozor na černou a červenou barvu v ložnici, lepší jsou pastelové odstíny jako krémová, meruňková, růžová nebo zelená.
Za postelí by měla být stěna, ne okno, které vytváří pocit nejistoty a hrozí průvanem. Co se týká manželských postelí, je lepší, když mají oba partneři volný vstup na svá místa a nemusí se různě přelézat či nespí utemovaní v koutě. V takovém vztahu začne brzy chybět harmonie a ten, kdo je v posteli „zastrčený“, bývá i ve skutečnosti trochu na vedlejší koleji. I noční stolky by měly být po obou stranách, aby energie byla vyrovnaná.
Pozor na zrcadla! Zrcadla by neměla být obrácená na postel. Číňané věří, že duše během spánku opouští tělo a ta by byla zneklidněna, kdyby se viděla v zrcadle.
Ložnice by neměla sloužit jinému účelu než romantice, milování a spánku.

Zdroj: Praktická příručka Feng Šuej

Naším tipem na zdravé a harmonické spaní v ložnici z voňavého dřeva je nabídka JMP - Studia zdravého spaní, kde si můžete vybrat nejen postel, ale i ložnicové skříně, prádelníky a toaletní stolky. Speciálně pro čtenářky Ženy-in zde právě teď nabízejí slevu. Čtěte ZDE. .
   
05.09.2001 - Dům a byt - autor: Klára Hadererová

Komentáře:

 1. [11] sdrawa [*]

  Mě se pro domácnost nejvíce líbí ratanový nábytek

  superkarma: 0 06.06.2013, 10:28:26
 2. avatar
  [10] hubajda [*]

  Ťapina — #7 ja je tak nemam

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:24:07
 3. avatar
  [9] Ťapina [*]

  Andula: Co by mělo zpomalovat energii? My máme mezi dveřma a oknama postel, ale taky je tam chodbička přímo od okna ke dveřím, to je asi špatně.

  superkarma: 0 07.12.2003, 19:14:12
 4. avatar
  [8] Andula [*]

  ak ymáme okna proti dveřím, ale mezi nimi ještě něco, to bymělo energii zpomalovat. A v uhlopricne postavené posteli bych se necítila dobře.

  superkarma: 0 06.12.2003, 14:33:56
 5. avatar
  [7] Ťapina [*]

  No jo, ale ve většině bytů jsou okna proti dveřím.

  1. na komentář reaguje hubajda — #10
  superkarma: 0 01.12.2003, 16:47:23
 6. avatar
  [6] Simba [*]

  Landriel: nebydlím v paneláku, ale upřimně - neznám panelákový byt, kde je toaleta proti vchod. dveřím. Spíš tak nějak napravo, z boku. To taky vadí?

  superkarma: 0 04.11.2003, 12:04:55
 7. avatar
  [5] Landriel [*]

  Feng Šuej je moc zajímavé, ale v našich panelákových bytech prakticky neproveditelné. Jeden z nejhorších prohřešků je umístit toaletu naproti vchodovým dveřím, protože všechna energie, která do bytu vteče, okamžitě zase vyteče záchodem. No a kde asi máme doma záchod?

  superkarma: 0 23.09.2003, 21:28:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme