Domácnost

Ozdobou každé zahrady jsou koberce vřesu.

Vřes je rozšířen po celé Evropě, zejména v její atlantské části. Patří vlastně ke dřevinám, tvoří miniaturní keříčky, ale vzhledem k jeho využití v zahradách se jako „vřesovec“ řadí mezi trvalky. Jeho krásu můžeme obdivovat právě teď, protože kvete na podzim. Tvoří stále zelené porosty, které v tomto období kvetou – jejich květy jsou od bílé, přes narůžovělou až po temně fialovou.
Hodí se zejména do anglických zahrad, kde tvoří přirozené porosty. Existuje mnoho druhů vřesovce (celý rod má okolo 600 druhů!), které se liší jak barvou, tak výškou porostu, a proto je možné založit vřesoviště, které bude obsahovat rozmanité druhy, což působí velmi efektním dojmem.
Při pěstování v zahradách je nutné přihlédnout k jeho přirozeným podmínkám – roste na nealkalických písčitých půdách, jen výjimečně se mu daří v kyselých, nepříliš mokrých slatinách. Zásadně se nedoporučuje jej pěstovat ve vápenité půdě!
Pokud jste si vřes nenamnožili tento rok, nechte to až na příští léto – vřes se totiž množí v létě dělením a řízkováním.
   
28.08.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [2] hubajda [*]

  Sml16Sml16

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:14:49
 2. avatar
  [1] Ťapina [*]

  U nás roste v lese, což je dobře, protože zahrádku nemám, tak bych asi jinak měla smůlu.

  superkarma: 0 03.12.2003, 19:52:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme