Domácnost

Kupte si originální svítidlo a udělejte si v bytě intimní zákoutí.

Je konec léta a valem se blíží dlouhé podzimní a zimní večery, ve kterých budeme všichni zalezlí doma. Dnes vám přinášíme tip na to, jak prožít domácí dny v příjemném a pohodovém prostředí.
Co má pro atmosféru interiéru největší význam? Pochopitelně osvětlení. Moderním trendem v bytové architektuře je již po několik let osvětlení interiéru z několika zdrojů. V každé místnosti je pochopitelně jedno centrální, nejspíše stropní, světlo, ale tu pravou pohodu vytvářejí rozličná zákoutí či prostory, které jsou osvětleny dalšími světelnými zdroji.
Sympaticky působí, pokud jsou tato zátiší nějak nenásilně vytržena z celkového kontextu místnosti a tematicky či barevně odlišena. Toto odlišení dodává oněm zákoutím charakter soukromí a intimity. Pokud nadto zvolíte netypickou lampu a barvu , která v interiéru působí kontrastně a nápadně, může být vaše zákoutí tou pravou třešinkou na dortíku obývacího pokoje.
Lampy z rýžového papíru, které již léta nabízí síť obchodů IKEA, už dávno nejsou jen papírovými koulemi v různých velikostech. Lampy a lustry lze nyní koupit v mnoha variacích tvarů, od vysokých štíhlých válců až po prolamované zajímavé zkrouceniny. V interiéru vypadají zvláštně a velmi dobře působí, když jich nakumulujete více na jedno místo. Jednak poskytují víc světla (nesmí se do nich dávat příliš silné žárovky), jednak vypadají zajímavě a originálně.
Papírová svítidla se nyní dají koupit i v různých barvách, tmavě rudá lampa dodá vašemu interiéru teplo a intimitu.
A tip na závěr: Když máte pocit, že ve vašem bytě se vedrem nedá dýchat, posviťte si kostkou ledu a vytvořte si arktickou atmosféru :).
Foto: IKEA
   
23.08.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Andula: co máš pořád s tou růžovou?

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:16:38
 2. avatar
  [2] Ťapina [*]

  Kostka ledu nevypadá špatně. Já mám z Ikey umělohmotný lustr, který na první pohled vypadá jako skleněný. Volba materiálu přišla poté, co jsem původní porcelánový sundala oknem

  superkarma: 0 30.11.2003, 22:55:05

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme