Domácnost

Dokázali byste takhle trávit prázdniny?

Prázdniny a dovolené jsou obdobím, kdy zapomínáme na práci, odpočíváme, setkáváme se s přáteli, cestujeme, sportujeme, prostě žijeme na plný pecky. Když jsem letos tedy žila na plný pecky na kole, dostala jsme se na svých prázdninových toulkách i na Orlík, do stanového kempu, lépe řečeno stanového města. Už několikrát v životě jsem na podobně přízračném místě byla a vždycky mě napadá jen jedno: jak si tady může kdokoli odpočinout?
Kemp je narvaný k prasknutí, mezi stany se nedá ani projít, všude pobíhají děti a psi a v uzoučkých uličkách mezi stany se potácejí od vody ti, kteří bydlí v dalších sektorech, obtíženi matracemi, pádly a taškami se zbytky jídla. Všude se válejí odpadky, a když chcete jít na záchod, stojíte předlouhou frontu.
Mnozí se jsou tu jen na jednu noc, protože projíždějí, ale existují i rodiny, které tu tráví celou dovolenou. Mají tu svůj obří stan s ložnicemi a předsíněmi vybavený plynovou lednicí, vařičem a televizí na autobaterii. Před stany těchto „furťáků“ jsou vytvořena skoro až chalupářská zátiší, s grily a kempingovým nábytkem, v nichž mamky vyvářejí na plynových vařičích svá vepřa-knedla-zela a taťkové si čtou noviny s pivkem v ruce.
Když padne soumrak a slunce zmizí za obzorem, vycházejí stálí obyvatelé kempu za kulturou – ke stánkům s klobásami, pivem a „Růžemi z Texasu“. Po kulturní vložce se uloží do svých nafukovacích postelí a ráno frčí nanovo.
Vím, že ne každý má chalupu a možnost relaxace mimo město, ale musím říct, že na mě sáhla smrt, když jsem viděla, že mezi „furťáky“, kteří mají svůj skládací hrad nastálo od jara do podzimu, aby tu trávili víkendy i dovolenou, jsou lidé mladší než já. Brrrrrrrrrrr!
Jak se na to díváte vy? Byli byste ochotni trávit takhle svou dovolenou? Dokážete odpočívat na místě rušnějším než nádražní hala? Napište nám svoje názory!
   
01.08.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [27] hubajda [*]

  Ťapina — #24 pod stan bych nesla

  superkarma: 0 28.09.2012, 23:00:02
 2. avatar
  [26] Ťapina [*]

  Andula: Nejlíp si odpočineš bez lidí v lese, ale ta pohodlnost, to holt je problém. Kam teda jezdíte na dovolenou? S cestovkama?

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:29:41
 3. avatar
  [25] Andula [*]

  J8 bych to nedokázala, mě by lidi kolem iritovali a taky jsem na to asi...pohodlná?

  superkarma: 0 06.12.2003, 09:01:41
 4. avatar
  [24] Ťapina [*]

  S rodičema jsem takhle jezdila celé dětství a přišlo mi to normální, poznala jsem tam spoustu kamarádů. Pro děti to je fajn, ale teď taky nechápu, co z toho ti naši měli. My teď jezdíme se stanem na divoko.

  1. na komentář reaguje hubajda — #27
  superkarma: 0 04.12.2003, 16:10:45
 5. avatar
  [23] Simba [*]

  Ne, nebyla bych tak ochotna trávit dovolenou. Stačila mi letos turistická ubytovna - a příště už zase jen bungalov nebo hotel.

  superkarma: 0 04.11.2003, 10:21:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme