Domácnost

Nový pozemkový zákon zřejmě zamotá chatařům hlavu.

Úprava pozemkového zákona, která vešla v platnost před několika měsíci, zamotala chatařům pořádně hlavu. Obce chtějí vydělávat, ale nové stavební pozemky, zejména v rekreačně vytížených oblastech, prostě nejsou. A tak vznikl nevšední nápad na reparcelizaci stávajících pozemků. Jak probíhá reparcelizace v praxi a jak tento nápad vůbec vznikl, na to jsme se zeptali autora této myšlenky, pana Josefa Stlačeného, šerifa nejmenované chatové osady v Posázaví.
„No podívejte, jak bych vám to řek? Prostě jsme si tady s klukama z osady řekli, že bysme jako pomohli našemu starostovi taky něco vydělat. Máme tady mezi chatama spousta místa, a tak sme si řekli, že je škoda ho nevyužít. Tak sme to s Karlem, to jako se sousedem, změřili a zjistili sme, že v některejch místech je mezi chatama až sedum metrů – no to se nám zdálo jako vyložený plejtvání. Tak sme zašli za Láďou, to jako za starostou, esli by se tam nedali postavit další chaty. Láďa se toho chytnul, poslal to nahoru, no a před třema měsícema to schválili až v parlamentě.
Gonkrétně to vypadá tak, že příde nějakej chlápek, voni mu řikaj reparcelizační komisař, ten vám přeměří, esli nemáte chatu dál než šest metrů vod další chaty. Esli ne, zůstáváte na svejch, ale jesli jo, tak proběhne tadlencta reparcelizace a ten kus pozemku mezi chatama dostane další člen vosady, aby si tam postavil tu svojí chajdu.
Možná se někomu bude zdát, že to tu bude moc nahuštěný, ale my sme tu dobrá parta a nemůžeme si stěžovat. Tady s Karlem sme si dokonce propojili ty naše chajdy takovou jakoby stříškou, abysme se mohli navštěvovat, i když leje.“
   
11.07.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  Sml30Sml30

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:57:39
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  POkus o humor

  superkarma: 0 09.12.2003, 19:52:51
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Divný typ článků

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:54:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme