Domácnost

Jak se bude žít Báře Štěpánové v anglickém domě z červených cihel?

Herečka a moderátorka Bára Štěpánová nás na rozhovoru zahltila takovou kulometnou palbou odpovědí, že jsme vůbec nestíhaly psát. Je to zběsile rychlá a neuvěřitelně akční žena. O to více nás překvapilo, co nám řekla o svém ideálu klidného a romantického bydlení.
Bydlíte v domě, nebo v bytě?
Bydlíme teď v malém domečku, protože jsme se přestěhovali z velkého domu z centra Prahy. Ten domeček stojí vedle velkého domu, který rekonstruujeme a ve kterém budeme pak bydlet. Náš budoucí dům je z roku 1847 a až bude hotový, bude vypadat jako staroanglický dům z červených cihel.
Bude exteriéru odpovídat i interiér?
Styl zařízení bude samozřejmě odpovídat celkovému vzhledu domu, mám ráda starý nábytek, takže ráz domu bude zachován i uvnitř. Samozřejmě, že každý v domě bude mít právo zařídit si svá soukromá teritoria podle svého, dětem asi bude vyhovovat něco jiného než nám. Já osobně se těším na svou růžovou romantickou ložnici.
Váš dům bude asi poměrně velký, preferujete velké prostory?
Ne. Naopak, někdo má pocit, že v malém prostoru nemůže dýchat, to já rozhodně ne. Mám ráda malé útulné místnosti, kde mě těsně obemyká všechno, co mám ráda. Ve velkém otevřeném prostoru se necítím dobře. A konečně – když zatoužím po volném prostoru, můžu si ho užít na naší obří zahradě.
Sama působíte jako velmi energická a trochu výstřední žena, budete mít i ve svém domě nějakou výstřednost?
Ne, nic takového. Doma chci odpočívat, ležet, jíst a koukat na televizi, chci tam mít klid, takže nic výstředního nechystáme. Jen možná, to asi každý doma nemá – budoucí pokoj pro hosty je z bývalé stáje, bude mít kamenné zdi a cihlovou klenbu, to je možná trochu nestandardní. A vlastně ještě jedna věc: ve skále na zahradě máme sklep na víno.
Nebojíte se, že vás to na venkově nebude bavit?
Je ohromný rozdíl bydlet na venkově a žít na venkově. Já tam budu bydlet, takže žít se pořád chystám v Praze. Nechceme příliš asimilovat s venkovským prostředím, naopak, bydlení tam nám, jak doufáme, zaručí klid a soukromí.
Jak jste na tom s domácími pracemi a vařením?
Domácí práce zatím vykonávám já, ale ve velkém domě už bude hospodyně, doma odpočívám a pracuju, takže domácí práce by mě zbytečně vysilovaly. S vařením je to stejné jako s úklidem – když to musí být, tak vařím, ale ve skutečnosti moc nevařím, hodně se stravujeme po hospodách. Zbožňuju nákupy, a tak nakupuju ve velkém, i potraviny, které pak zvolna zase vyhazujeme z lednice, když se kazí. Obávám se, že trochu plýtváme, tak to snad bude s hospodyní lepší.
Nakreslíte nám obrázek toho, co váš domov dělá domovem?
To by tedy nešlo, já vůbec neumím kreslit, ale řeknu vám to. Já nemám nic určitého, pro mě je domov v tom, že mě obklopují věci, které mám ráda. I když jedu na krátký zájezd, tahám si s sebou spoustu věcí, abych si z hotelového pokoje udělala domov.
Přejeme, aby s domem všechno vyšlo tak, jak si Bára přeje, a protože Bára miluje jídlo a anglické tradice, dejte si s ní pravou anglickou snídani.
   
28.06.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [8] hubajda [*]

  Ťapina — #6 to ja mam takove doma a staci to

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:36:52
 2. avatar
  [7] Andula [*]

  Ťapina: a vypada to preplacane, pokud tam mas veci, ktere optrebujes

  superkarma: 0 09.12.2003, 19:55:59
 3. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Já malé prostory teda nemiluju, protože jich máme dost.

  1. na komentář reaguje hubajda — #8
  superkarma: 0 07.12.2003, 18:03:48
 4. avatar
  [5] Andula [*]

  Mně se anglické domečcky libi, ale sama pro sebe bych si ho nepostavila a vevnitr semi to zda az moc zarovanena, videla jsem nedavno nejake fotky od BS z domu.

  superkarma: 0 05.12.2003, 21:39:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme