.

„Jsem šťastně těhotná a nešťastně zamilovaná,“ říká Hanka.

Vztahy

„Jsem šťastně těhotná a nešťastně zamilovaná,“ říká Hanka.

Milá redakce, doufám, že můj příběh otisknete, protože jsem ve velmi složité situaci a nedokážu se rozhodnout. Doufám, že mi pomůžou názory a reakce čtenářek.
Jsem v pátém měsíci plánovaného těhotenství. Miminko, které čekám, jsme si s manželem moc a moc přáli. Jsem šťastná, že ho budeme mít, ale mezitím se ještě stalo něco, co moji situaci hodně zkomplikovalo.
Předtím, než jsem se vdala za svého současného manžela, chodila jsem s kolegou z práce. On byl takový sukničkář a já hloupá naivka. Chodili jsme spolu asi dva roky. Myslím, že mě celou dobu podváděl, ale jistě to nevím. Nakonec jsme se rozešli, když jsem ho začala tlačit k společnému bydlení a mluvila o tom, že by jsme mohli mít miminko. On ještě chtěl zůstat svobodný, přestože už mu bylo něco přes třicet.
Rozešli jsme se z mého popudu, ale já jsem ho bohužel nepřestala mít ráda. V práci jsme se setkávali pořád, on si nikdy neodpustil poznámku, že mi to sluší nebo smutné řeči o tom, jestli by jsme mohli ještě dokončit, co jsme začali a tak podobně. Ale bylo jasné, že by se mnou vážně žít nechtěl, že to jsou jen takové ty řeči. Bylo mi to líto, skoro rok mi trvalo, než jsem se znova zamilovala. Aspoň jsem si to myslela.
Pak jsem se provdala a po roce se mi podařilo otěhotnět. Dost jsem doufala, že se mi podaří na mateřské s miminkem konečně zapomenout na kolegu a mít ráda mého hodného a obětavého muže. Ale všechno dopadlo jinak.
Jakmile na mě začalo být vidět že jsem těhotná, kolega se úplně zbláznil. Teď za mnou pořád chodí do kanceláře, říká že teď konečně vidí, že by mě mohl navždy ztratit. Že jsem jeho jediná láska. Že krásnější ženu nikdy nepoznal a že má rád i to miminko, protože je moje a že si mě i s miminkem chce vzít.
Vlastně bych měla být šťastná, protože to je to, co jsem v posledních čtyřech letech nejvíc chtěla. Ale najednou nevím, jestli můžu svému bývalému milenci věřit. Co když to nemyslí vážně a já opustím manžela a budu s miminkem sama. Cítím, že ho stále strašně miluji a že bych s ním mohla být moc šťastná, ale bojím se že mě zklame.
Taky mám strašné výčitky svědomí vůči manželovi. On je na mě moc hodný a o ničem neví, ale mám pocit že cítí, co se děje. Ale neříká nic, jen smutně kouká. Vím, že bych podle rozumu měla zůstat s ním, ale také vím, že tak šťastná jako s kolegou s ním nikdy nebudu. Je tady i existenční otázka, protože manžel pro nás koupil byt, ale když ho opustím a můj bývalý milenec opustí pak mě nebudu mít s miminkem ani kde bydlet.
Vím že je to stále stejné omílání problému srdce kontra rozum, ale zkuste mi napsat jestli má někdo z vás podobné zkušenosti a jak vidíte prognózu vztahu s kolegou. Zdá se vám to úplně ztracené? Děkuji všem za jejich názory.

Hanka
   
21.01.2003 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [92] Simba [*]

  Jak to dopadlo? Zůstala jsi s tím kdo tě má rád nebo jsi šla za tím bývalým milencem?

  superkarma: 0 04.12.2003, 18:56:52
 2. avatar
  [88] Denča [*]

  Neblázni! Kolegu pošli někam, nejde o tebe, ale o miminko a teď si představ, že se rozvedeš, kolega který nemá sám se sebou jasno ťě nechá a ty jentak opustíš pravého a ke všemu jak píšeš hodného legálního manžela, no to fakt néééé seber rozum a těš se na mimi s mužem, nebo bude pozdě a odejde on!
  Držím pěsti a dej nám vědět, jak jsi to vyřešila.

  superkarma: 0 24.01.2003, 23:59:39
 3. avatar
  [73] Susina [*]

  Hani, ptáš se na prognózu vztahu s kolegou - takový vztah perspektivu mít rozhodně může, vím to z vlastní zkušenosti, poznali jsme se s manželem v práci, dělali jsme v jedné kanceláři. Prognózu vztahu s tvým kolegou ale vidím jako naprosto negativní - je to nedospělý člověk, který má zřejmě rád jen sebe a svůj prospěch. Pokud by byl rozumný, měl by si uvědomit, že žiješ v jiném vztahu, čekáš miminko a neměl by ti asi komplikovat život. Taky jsem to zažila - můj a (tehdy ještě mého přítele) kolega mě moc chtěl, i když věděl, že chodím s Jeníkem. Pak jsme začali pracovat každý jinde, stále se mírně snažit, ale v momentě, kdy mě viděl těhotnou, pochopil, že to pro něj znamená naprostej konec naděje... doteď jsme kamarádi, když se potkáme, pokecáme.... tvůj kolega by měl postupovat stejně rozumně, vůbec mu nejspíš nedochází, že nejvíc tím ubližuje tobě. A ty, protože prožíváš stres, ubližuješ svému miminku.... vykašli se na něj a těšte se s manželem na miminko, je to to nejhezčí, co tě mohlo potkat, tak si to nepokaž....
  moc ti držím palce

  superkarma: 0 22.01.2003, 09:33:54
 4. avatar
  [64] emma [*]

  ahoj hanko,
  nechci radit, ale musim se pridat k nazorum ostatnich, ze nejen tvuj kolega v praci se chova jako dite, ale taky ty sis vydupala hracku v pododbe vlastniho ditete s chlapem "co byl po ruce" a "koupil byt". jak myslis, ze mu je? vzchop se a bud dospela a samostatna, tvoje dite te bude potrebovat silnou, ne nevyzralou! vykaslani se na narcise snad ani uz nemusim opakovat... drzim palce a preju hodne zdravi a spokojenosti tvemu detatku!

  superkarma: 0 21.01.2003, 16:52:45
 5. avatar
  [63] Léthé [*]

  Hanko,jestli je tvůj kolega rozumný a férový muž,nebo snad není plně svéprávný nemohu bohužel posoudit,ale jedno vím,že tě určitě RÁD NEMÁ Hraje si s tebou jako kočka s myší a koukám ty tu jeho zrádnou a zákeřnou hru přijímáš.Uvědom si,že do té jeho nečestné hazardní hry(ve které podle mě nemůžeš vyhrát) dáváš v sázku budoucnost svého dítěte. A žádné omílání problémů "srdce kontra rozum".Nevymlouvej se na srdce.Srdce je sval který má jedinou úlohu a to je pumpovat a pumpovat.A rozum? Ten bys měla používat hned jak ráno otevřeš oči Přeji ti,abys myslela na své dítě,které by určitě chtělo mít spíše hodného tátu,než strejdu,který neví co vlastně chce

  superkarma: 0 21.01.2003, 15:55:21
 6. [61] Radka JS [*]

  Rozhodně začni přemýšlet. Vzpomeň si, jak Ti bylo po Vašem rozchodu. Je velmi pravděpodobné, že se to stane znovu! Ten kluk pro rodinu nebyl, když s Tebou chodil a za dva roky svoje názory radikálně nezmění. Nehledě k tomu, že už tenkrát mu bylo přes třicet!! Jak už tady bylo psáno. Rozum do hrsti, věnuj se manželovi, svému miminku.. Nehleď na "něj" jako na svoji lásku, ale jako na někoho, kdo Tě chce připravit o štěstí, je sobecký... Tím otcem mohl být on a když je pozdě, měl by se s tím jako rozumný chlap smířit. Tohle se prostě nedělá!! Na rovinu mu řekni NE a věřím, že tím uděláš správné rozhodnutí! Hodně štěstí a dej vědět, jsk to vše dopadlo!!

  superkarma: 0 21.01.2003, 15:29:51
 7. avatar
  [60] bobatko [*]

  Hani, radí ti tady pěkně, teď už se tím jenom začni řídit a dej vědět, jak jsi se rozhodla a jak to dopadlo

  superkarma: 0 21.01.2003, 14:55:43
 8. avatar
  [48] Toniniella [*]

  Tony: Tak Ti píšu Tony, že jsem Tě konečně zaregistrovala. Musela jsem Tě zaregistrovat trochu jinak, páč Tony už prý existuje, ale asi jiná.
  Nebo - což si myslím, že bude asi tak - jsem se zaregistrovala už dříve a páč sem stará sklerotická baba, zapomněla sem to. Ach jo! Takže už nebudu Tony ale Toniniella. Ale furt sem to já.
  Sice to sem nepatří, ale musela jsem to oznámit.

  superkarma: 0 21.01.2003, 11:08:14
 9. avatar
  [46] Smajlinka [*]

  Hanko, ještě něco - o tom, jestli budeš šťastná, o tom rozhoduješ jen ty, nic vnějšího. Snad možná jen to, že uděláš šťastné ty okolo - ale ty, kteří to umí ocenit!

  Názory Tony s mi moc líbí.

  superkarma: 0 21.01.2003, 10:33:07
 10. avatar
  [44] Ťapina [*]

  No jasně, tady není co řešit. Máš skvělého manžela, který je tátou tvého dítěte, tak se nevrhej do nejistého vztahu s exkolegou. Přeji hodně štěstí s mimískem

  superkarma: 0 21.01.2003, 10:29:29
 11. avatar
  [43] Lhasa [*]

  Hanko, ještě mi to nedá, i když to už někdo psal... Manželovi NIC NEŘÍKEJ! Ani náznakem. Tohle sis zavařila hlavně Ty, takže si to musíš i sníst. On Tě má rád a podle všeho by pro Tebe udělal první, poslední. Važ si (to)ho.
  Držím palce, aby ses brzo vzpamatovala

  superkarma: 0 21.01.2003, 10:20:30
 12. avatar
  [34] Wiki [*]

  Zenska, zenska, zblaznila ses ???
  jak muzes takto uvazovat??? Mazej co nejdrive z prace a na kolegu zapomen...a nenech ho, aby za tebou pripadne behal....takto jak ty o tom uvazujes ublizis ne jednomu, ale hne TREM lidem...sobe, miminku a svemu muzi, kdezto kdyz se na kolegu vykasles, neublizis tim nikomu...chces snad kolegovi delat hadr, at ma cim vytirat? :((((

  superkarma: 0 21.01.2003, 09:40:09
 13. avatar
  [32] Lhasa [*]

  Hanko, buď ráda, že máš doma spolehlivou oporu. Ten Tvůj kolega-hejsek prostě nedokáže překousnout, že jednomu exempláři z jeho sbírky by nezlomil srdce... Ty se trápíš a jemu to dělá dobře. Teď se rozhodně vykašli na nějakou romantickou rozháranost a vem rozum do hrsti. S kolegou přeruš styky nebo je omez na nejnutnější minimum a rozhodně si NEPŘIPOUŠTĚJ jeho narážky, výlevy a podobně. Dej mu jasně najevo, že je definitivní konec. Od chvíle, kdy jsi otěhotněla, neseš odpovědnost za dva... Tak se vzpamatuj!

  superkarma: 0 21.01.2003, 09:37:23
 14. avatar
  [31] megrin [*]

  Asi neřeknu nic, co by tu už někdo neřekl, ale Hanko, prosim tě, přestaň být tak strašně naivní! Omlouvám se, ale mě se zdá, že už si toho pokazila hodně. Možná si se vdala jenom pro to, že si tolik toužila po miminku a neuvědomila si, že možná svého muže ani nemiluješ...a co se týká kolegy...toho si měla poslat do háje už tenkrát Taky jsem mela co docineni s podobným typem. Pronásledoval mou nerozhodnou, vdanou kamarádku. Za svobodna s ní sice chodil, ale rozhodně se nehodlal usadit. Jakmile se vdala a začala být spokojená se svým životem, najednou si milej zlatej uvědomil, že jí děsně miluje a že jí chce...Jenomže tento chlápek se vyloženě baví tím, že rozbíjí vztahy...žena ho zajímá jenom v tom případě, že je vážně zadaná...tj. třeba i vdaná.
  Možná to není tvůj případ, ale každopádně si myslím, že by si ho měla poslat do háje.
  Možná to bude těžké, předsi jen je to kolega a taky si s ním měla vztah, ale nevím, nevím...mám pocit, že v opačném případě by bylo hoděn lidí nešťastných
  Moc ti držím palce, aby si to všechno vyřešila a hlavně aby si měla krásné a zdravé miminko a oba jste byli v pořádku

  superkarma: 0 21.01.2003, 09:36:08
 15. avatar
  [27] jankucharo [*]

  Milá Hanko, proč si my lidé tak komplikujeme, a občas zcela zbytečně zbytečně. Ať ti tady poradí kdokoliv cokoliv, konečné rozhodnutí je jen a jen na tobě. Rozum nechápe zájmy srdce. Rozhodni se nejen v zájmu svém, ale především v zájmu svého (tvého a manželova) dítěte.... Počato bylo přeci z lásky . Přeji ti klidný zbytek těhotenství, zdravé, radostné miminko.

  superkarma: 0 21.01.2003, 09:29:24
 16. avatar
  [24] skolacka [*]

  Co dodat všechno už bylo řečeno. Vykašli se na kolegu a užívej si lásky, kterou Ti dává tvůj manžel.

  superkarma: 0 21.01.2003, 09:02:07
 17. [23] Sasa [*]

  Hanko, pokud se ti ulomí ouško od hrníčku a ty ho slepíš, tak ho sice můžeš používat, ale už to není ta jistota, že se neulomí znovu a rychleji....a u tebe je to stejné. Ty bys chtěla lepit to ouško, ale ten hrníček už je poničený, už by ses mohla opařit!
  Mysli na to!

  superkarma: 0 21.01.2003, 08:53:52
 18. avatar
  [16] Bella [*]

  Vzpamatuj se!

  superkarma: 0 21.01.2003, 08:13:56
 19. avatar
  [15] Acinka [*]

  Hani, souhlasím s ostatníma: vykašli se jednou pro vždy na kolegu nechal tě jednou, nechá tě podruhý, jeho vyloženě baví a dělá mu dobře, když tě provokuje tím, že ti skládá poklony. Máš milého a hodného muže s kterým čekáš , vždyť je to krásný. Nebuď blbá, soustřeď se na svého manžela a těhotenství. Kolegovi rázně řekni ať tě nechá na pokoji
  Vždyť máš vše po čem žena touží, tak proč si ten život zbabrat

  superkarma: 0 21.01.2003, 08:13:31
 20. avatar
  [11] Gita [*]

  Hanko, prosím Tě, VYKAŠLI se na kolegu a nevěř mu. Hormony jsou v těhotenství mocné čarodějky a určitě Tě ovlivňují i po stránce citové. Mysli na miminko! Vše nejlepší do budoucna.

  superkarma: 0 21.01.2003, 07:28:13
 21. avatar
  [10] Lotka [*]

  Tony -
  Když milujeme, nesvazujeme, ale chceme, aby ten druhý byl šťastný...

  superkarma: 0 21.01.2003, 07:25:44
 22. avatar
  [7] Vladana [*]

  Hanko,ty snad nejsi normální, kolik ti proboha je let, že dokážeš takto naivně uvažovat?? Kdyby tě tvůj kolega z práce měl opravdu rád, tak by s tebou přece byl, když tu šanci měl. Je to jen nafoukaný pitomec, který nesnese, že patříš jinému a nedej bože, abys se svým manželem byla i šťastná. Pravděpodobně je zvyklý, že mu slepičky jako ty zobou z ruky. Vsadím svoji hlavu na to, že kdybys to s ním dala znovu dohromady, tak tě za čas opustí a na dítě se vůbec nebude ohlížet. Vždyť ty sis na všechny otázky odpověděla sama. Vůči manželovi je to nefér. Vzpamatuj se!!!

  superkarma: 0 21.01.2003, 07:06:24
 23. avatar
  [4] kosmokosmo [*]

  1)Odloz naivitu, budes maminka, nemuzes uz rozhodovat jen za sebe, ale nejmene za dva.
  2)Jednej s lidmi tak, jak chces, aby lide jednali s Tebou...viz manzel. Navic, laska neni jen zavrat a zvyseny krevni tlak. Opravdova laska je hlavne rozhodnuti
  3) Jsi si opravdu jista, ze ten skvely expartner si jen nedokazuje jakej je bourak, ze bys kvuli nemu klido brdo opustila vsecko to, co mas ...
  Neblbni na nej, pokud vi, ze jsi nejen vdana, ale i cekas miminko a presto Ti blbne hlavu, neni to chlap pro zivot, to by ferovej chlap proste nedelal
  4) Ja vim, ono se to radi, ver mi, ze ani muj zivot by nebyl vyctem prikladneho chovani v nejruznejsich situacich, drzim Ti palce. A nejen Tobe. Cele Tvoji rodine.

  superkarma: 0 21.01.2003, 04:59:17
 24. avatar
  [2] clarCa [*]

  Teda Hanko, to je síla!

  Takže manžela jsi si vzala proto, že se zrovna nachomýtnul, když jsi potřebovala "ukázat" tomu druhému a teď ho zase odhodíš jako použitý papírový kapesníček... a jediné, co tě trápí je to, že ti nezůstane byt... Ty prostě chceš ujištění, že ten druhý si tě opravdu uváže na krk s cizím dítětem... pokud ne, tak teda laskavě vydržíš se svým manželem?

  Víš co jsi měla udělat - a to už dávno?
  1) Vyrazit dveře s tím kolegou.
  2) Nebrat si člověka, kterého si nevážíš
  3) Nepořizovat si s ním dítě

  Jenomže se stalo... Jestli chceš vědět, co bych ti doporučila teď, tak
  1) vyrazit dveře s kolegou
  2) zkusit si rozmyslet, co ti vadí na manželovi
  3) promluvit si s manželem a zkusit nějak exhumovat vaše manželství
  4) přestat být pitomá naivka, co naletí každýmu frájovi na sladká slovíčka (i když si nejsem jistá, jestli by tohle neměl být bod jedna)

  superkarma: 0 21.01.2003, 00:32:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme