.

Jak zabavit děti po večerech? Tvořte s nimi kouzelné obrázky.

Vztahy

Jak zabavit děti po večerech? Tvořte s nimi kouzelné obrázky.

Vánoční prázdniny jsou teprve kousek za půlkou, večer je pořád ještě brzo tma a děti možná začínají doma trochu zlobit. Jestli se dostatečně nepotěší s vánočními dárky, možná je právě teď vhodná chvíle pustit se do výtvarného tvoření… Jak na to, vám poradí opět naše šikulka Týna. :-)
Začneme kouzelnými obrázky… děti milují překvapení a přitom se budou dobře bavit a zároveň samy tvořit. Na první kouzelný obrázek si připravte voskovky a tuš. Tuto práci s pomocí zvládne již dvou až dvouapůlleté dítě. Nechte ho pokrýt čtvrtku papíru silnější vrstvou voskové pastelky. Může různě střídat barvy, jen mu předem odeberte černou, která by v obrázku poté zanikla. Ukažte mu, jak má tlačit na pastelku (dosti :-)), jak může malovat celou pastelkou naplocho, malujte každý z jednoho rohu apod. Výsledkem by měla být plocha zcela pokrytá voskovou pastelkou v silnější vrstvě. Poté celý obrázek nabarvěte černou tuší. Pokud nechytne napoprvé, po zaschnutí udělejte ještě jeden nátěr. Tuto práci zásadně dělejte bez asistence dětí, protože tuš je zcela nevypratelná. Po dokonalém zaschnutí (nejlépe druhý den), dejte dítěti vypsanou propisovačku a ukažte mu, jak rytím odkrývat barevnou vrstvu. Pak již záleží jen na jeho fantazii.
Další možností je opět využití voskových pastelek - tentokráte bílé - popřípadě tenké svíčky. Toto malování je již pro větší děti. Nechte je malovat na bílý papír a hotové dílko přetřete vodovými barvami. Rodiče malých dětí mohou tímto způsobem sami nakreslit jednoduché obrázky - zvířátka, domečky, kytičky - a děti nechat jen vybarvovat a dát jim možnost překvapení.
Posledním kouzelným malováním, o kterém vám dnes chci napsat, je malování zmizíkem. Kreslit bílou pastelkou se jen tak nepoštěstí a modrý sněhulák není to pravé ořechové… proto nejdříve velkým plochým štětcem natřete čtvrtku inkoustem a po zaschnutí nechte děti malovat zmizíkem… uvidíte, že výsledek bude velmi zajímavý a hotový obrázek můžete použít např. na výrobu obrázku pro babičku (stačí zapaspartovat) nebo neobvyklého novoročního přání.
   
30.12.2002 - Láska a vztahy - autor: Týna

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Simba [*]

  mamina: Jste šikovné, to by mne nenapadlo. Ach jo, za chvíli začnu mít z žen-in komplexy.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:06:52
 2. avatar
  [3] mamina [*]

  Občas proberu technikům kamcelář a vyberu jim takové ploché krabice od klávesnic Doma mi je cácorka pomaluje inkoustem( většinou na nich bývá nějaký tisk a tak se krásně skryje) a pak se vyřádí se zmizíkem a máme pěkné vánoční krabičky na cukroví, které dávám rodičům a přátelům jako vánoční pozornost Převázané lýkem, nebo kroucenou šňůrou, vypadají zajímavě a s tak lákavým obsahem

  superkarma: 0 03.01.2003, 06:45:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Akce pro čtenářky: Velikonoční pečení a vaření s Globusem
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme