.

Měl špatné dětství, táta ho bil. A naši si myslí, že bych s ním proto neměla chodit…

Vztahy

Měl špatné dětství, táta ho bil. A naši si myslí, že bych s ním proto neměla chodit…

Ahoj, čtu ráda Ženu-in a tak bych ráda poprosila čtenářky o jejich rady, jestli bude možné můj článek uveřejnit. Možná se to bude zdát trošku přiblblé, ale mě by to vážně zajímalo.
Když byla v létě velká voda, tak jsem poznala jednoho kluka. Vlastně jsme se setkali při zachraňování dvou skoro utopených koťat, trochu víc jsme se přitom oba zmáčeli a pak jsme dávali dohromady peníze na zvířecího doktora. Koťata jsou v pořádku, jedno mám já, druhé on.
On té doby se vídáme docela pravidelně, koukáme jak si Macík s Mourínem hrají, občas jdeme do kina nebo někam na něco dobrýho, no normálka. Povídáme si taky o všem možném. Michal se mi svěřil, že měl ošklivé dětství, máma utekla když byl mrňous a táta ho strašně bil. Jak to šlo, tak šel bydlet sám do podnájmu, bydlí u jedné babky, má tam docela hezký pokoj. S tátou se nestýká, nemá ho rád.
No, já to všechno vyklopila doma a naši mi začali říkat, ať se s ním rozejdu, že tenhle vztah mezi námi nemá cenu, protože on se bude jednou chovat jako jeho táta a mohl by bít mě i třeba někdy děti které přijdou. S tím nesouhlasí naše babča, které je už 75 let, ta zase tvrdí že mám koukat na to, jak se chová třeba k dětem, ke starým lidem nebo ke zvířatům.
Já bych moc chtěla Michala pozvat k nám na Vnoce, on takové pořádné rodinné svátky nikdy nepoznal, ale naši z toho nadšení nejsou. Moc ráda bych znala názory čtenářek, jestli se některá někdy dostala do podobné situace a jak ji řešila a jestli je pravda, co říkají naši nebo naopak má pravdu babča.

Vendula
   
16.12.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [40] Simba [*]

  Už se to asi vyřešilo, vzhledem k datu článku, ale rodiče by ho měli poznat. A hlavně záleží na tom, co cítíš a vnímáš ty.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:14:40
 2. avatar
  [31] Dickie [*]

  Vendulko, je hezké, že chceš Michalovi ukázat "opravdové rodinné svátky". Jenomže to by s tím museli souhlasit všichni protagonisté. Pokud s tím vaši nesouhlasí a prosadíš si svou, bude u vás spíš dost hustá atmosféra a pokud by se na ní měl Michal vzdělávat o opravdové rodinnéí atmosféře, nejspíš si řekne, že snad radši ani žádnou rodinu nechce. Vaši Michala ještě neakceptovali ani jako přítele, kamaráda, natož do rodiny, takže ve většině rodin by takovéhle stolování bylo nutně poznamenáno úvahami typu "radši bych si ten salát vzal lžící, ale je tady ta návštěva, tak holt musím příborem, ať nevypadám jako barbar", což na atmosféře zrovna nepřidá.

  Co se týče toho, jestli musí být Michal nutně stejný jako jeho otec, souhlasím rozhodně s babičkou. Ale ty Vánoce bych přes koleno opravdu nelámala. Pokud se Ti povede Michala k vám přece jen prosadit, může se to ještě obrátit proti Tobě a hlavně proti němu - tou nucenou společností si ho vaši znechutí a těžko si pak budou spolu navzájem k sobě hledat cestu. Spíš bych opravdu nechala všem stranám dost času na to, aby si na sebe zvykly, než je svolám do takové uzavřené společnosti. Víš, pokud vám vztah vydrží, za rok už Michala přece jen budou vaši brát trochu jinak než teď po pár týdnech, a pokud nevydrží, pak už to bližší seznámení s rodiči stejně nebude potřeba.

  superkarma: 0 17.12.2002, 01:39:39
 3. avatar
  [30] Věrka [*]

  Milá Vendulo, můj přítel byl také mlácen nevlastním otce a mě pro změnu mlátil vlastní táta. Taaaaakže dětství nic moc. Ale našlo se pár lidiček, kteří nám to dětství vylepšovali, ale o tom psát nechci. Já i brácha jsme utekli z domova jakmile jsme mohli, já šla třeba 60 km pěšky k babičce, která mě u sebe nechala než jsem začala žít s miláčkem, brácha to měl lehčí už měl auto a tak odjel taky babičce. A teď tam bydlí on, akorát jsme se tam vystřídali. Hledá si taky vlastní byt. No a vypadá to, že se se brzo odstěhuje i mamka, myslím, že ještě nenachází odvahu.
  Být tebou tak dám na babičku.

  superkarma: 0 16.12.2002, 19:53:01
 4. avatar
  [29] Věrka [*]

  Milá Vendulo, můj přítel byl také mlácen nevlastním otce a mě pro změnu mlátil vlastní táta. Taaaaakže dětství nic moc. Ale našlo se pár lidiček, kteří nám to dětství vylepšovali, ale o tom psát nechci. Já i brácha jsme utekli z domova jakmile jsme mohli, já šla třeba 60 km pěšky k babičce, která mě u sebe nechala než jsem začala žít s miláčkem, brácha to měl lehčí už měl auto a tak odjel taky babičce. A teď tam bydlí on, akorát jsme se tam vystřídali. Hledá si taky vlastní byt. No a vypadá to, že se se brzo odstěhuje i mamka, myslím, že ještě nenachází odvahu.
  Být tebou tak dám na babičku.

  superkarma: 0 16.12.2002, 19:52:47
 5. avatar
  [23] Kájina [*]

  Vendulko,muj pritel ma taky otce,ktery je byvali alkoholik,ale vim ze nebyl agresivni a pritel je taky uplne jiny...nedej na reci rodicu,a rid se a nejdriv ho dobre poznej hodne

  superkarma: 0 16.12.2002, 14:04:28
 6. avatar
  [22] Evča [*]

  Níže už bylo vše řečeno, jak říká tvá rozumná babička - pozoruj a uvidíš a vánoce bych asi odložila až se více poznají vaši s ním, vždyť můžete být spolu na Štědrý den dopoledne a odpoledne budeš s rodinou Přeji vám oběma dobrý průběh a šťastný konec

  superkarma: 0 16.12.2002, 13:38:54
 7. avatar
  [21] Lhasa [*]

  Vendulko, ono je to případ od případu. Někdo chtě nechtě aplikuje na svou rodinu to, co sám v dětství zažil, někdo se z toho zase poučí a je z těch nejlepších tátů a manželů To se dá poznat až časem a každodenním soužitím, kde už ta bezprostřední zamilovanost nehraje hlavní roli. Takže si myslím, že pravdu můžou mít jak rodiče, tak babička. I když bych brala jako příznivé znamení to zachraňování koťátek , stejně raději počkej, až se Váš vztah víc vyvine. Od srpna do prosince to není zase tak dlouhá doba, aby sis mohla být úplně jistá...
  Držím palečky a přeju hodně štěstí, aby Tvůj přítel byl jeden z těch poučených

  superkarma: 0 16.12.2002, 13:33:40
 8. avatar
  [20] Irena1 [*]

  Můj manžel měl taky dětství nic moc. A podle toho se teď chová, on prostě jen přejal model rodiny, v jaké vyrůstal. Ale nemusí to být pravidlem, někdo bude naopak milionový, protože zažil špatné a svým dětem a manželce by snesl modré z nebe....

  superkarma: 0 16.12.2002, 12:48:55
 9. avatar
  [17] bobatko [*]

  Dáši, moc krásně jsi to napsala

  superkarma: 0 16.12.2002, 11:31:47
 10. avatar
  [15] muflonka [*]

  Dáša:

  superkarma: 0 16.12.2002, 10:28:02
 11. avatar
  [13] medved [*]

  taky si myslim,ze je dulezite divat se na to, jaky clovek je a jak se chova...ale po pravde receno po ani ne pulrocnim vztahu bych to takhle na vazno vubec neresila ....bylo by fajn, kdyby rodice tveho pritele poznali a sami videli jaky je...ale na druhou stranu spolecne vanoce, kdyz s tim rodice nesouhlasi mi prijdou jako silny kafe ...prece jen jsou to rodinne svatky a "tahat" tam nekoho pres odpor rodicu ....vim,ze to zni trochu sobecky, ale ja bych pritele nechala este jedny vanoce samotnyho, vim, ze mu chces ukazat rodinnou pohodu, jakou nezazil, ale mozna by to ani pohoda, nebyla a nebylo by co ukazovat ....nebo treba ho pozvat na obed na prvni svatek vanocni nebo tak neco mene nasilneho...ale stedry den

  superkarma: 0 16.12.2002, 09:45:54
 12. [5] Pula [*]

  Vendulko,
  před 34 lety jsem poznala svého manžela, který byl moc hodný, pozorný, laskavý a měl mě moc rád.Po zjištění z jaké je rodiny, jsem ale i já narazila na odpor mých rodičů. Jeho otec hodně pil a z toho vyplývaly všemožné rodinné problémy.Zoufalý nedostatek peněz, hrubé chování, neustálé hádky a nakonec rozvod (ale až po 4 dětech).Manžel odešel z rodiny ve 14 letech a na vlastní nohy se postavil sám. Dobrá rodina, v jaké jsem vyrůstala já, byla pro něj něco jako zázrak a jeho velkým přáním bylo takovou rodinu jednou mít.Povedlo se mu to.S manželem jsme letos oslavili 32 šťastných let, máme 2 děti a věřte mi, že bych si těžko mohla přát hodnějšího manžela.Jako máma dospělých dětí jsem sice pochopila tehdejší obavy mých rodičů, vím, že všechno mohlo dopadnout i jinak. Názor Vaší babičky je ale moc rozumný a toho se držte.Mějte oči otevřené -choďte spolu,poznávejte se a pak sama uvidíte.

  superkarma: 0 16.12.2002, 07:37:28
 13. avatar
  [4] clarCa [*]

  psi štěkají, karavana jde dál.... důležitější je snad jaký je...

  superkarma: 0 16.12.2002, 07:20:52

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme