Vztahy

Co s chlapem, který to má rozehrané na několika frontách?

Prohráli jste někdy v nějaké soutěži ještě dřív, než vám pořadatel vysvětlil pravidla a sdělil způsob bodování? Pokud do soutěží patří i vztahy, pak já ano. Hrála jsem za dorostence a všechny moje taktiky vycházely naprázdno, pozice na hřišti byla spíše nejistá a často jsem si připadala, jako bych jenom mrzla na střídačce. A kdo že “kope” první ligu? Přece Hana. V nikdy nevypsané soutěži jsem s ní, s ženou o jedenáct let starší, prohrála svého přítele.
Náš vztah však Jiří od začátku důsledně klasifikoval jako „spíš nezávazný.” Je totiž neuvěřitelně výhodné jakoukoliv výměnu názorů uzemnit větou: „Ale Petro, vždyť my spolu přece nechodíme.” Jenže já, Petra, jsem si infikovaná naivitou namlouvala, že v tom přece nemůže být jen sex a že „časem” určitě ta naše podivná hromádka vykrystalizuje ve vážný, hodnotný a především na důvěře založený vztah.
Jenže tahle transformace stále nějak nepřicházela a ve mně stále častěji hryzalo podezření, že má ještě někoho jiného. Nás vztah trval rok a vídali jsme se v průměru jednou do týdne. Poměrně ochotně jsem mu „baštila” vysvětlení, že za všechno může jeho náročná práce. Jiří tehdy zastával poměrně důležitou funkci v jedné reklamní agentuře a v práci býval často i o víkendech (alespoň to tedy tvrdil). Když se potom rozhodl, že si zařídí svojí vlastní reklamku, měl s tím spoustu zařizování (alespoň to tedy tvrdil) a vídali jsme se třeba jen jednou do měsíce. To bylo však až k úplnému konci celé „lásky.”
Krátce před tím, než jsme mohli oslavit jeden společný rok, jsem na internetové seznamce objevila jeho inzerát. Seděl nejen popis, ale také e-mailová adresa a odkaz na fotografii. Založila jsem si tedy „tajnou” e-mailovou adresu a začala ho „balit” jako dvacetiletá blonďatá Lucie. Po několika dopisech vyplynulo, že Jiří není tak zcela monogamní. Dozvěděla jsem se, že se o něj po celou tu dobu dělím s třicetiletou vdanou Hanou, se kterou si právě zařizuje reklamní agenturu. Pěkně společníci: půl na půl, Hany manžel samozřejmě nemá o jejich vztahu ani potuchy. Kromě dalších nesmyslů, jakože „Hana je v sexu nejlepší holka, jakou kdy poznal a že má prsa trojky, ale fakt extra tvrdý,” jsem se dozvěděla, že Petra „je celkem fajn, je chytrá a hezky se mu s ní povídá, takže když je třeba pohádanej, spraví mu náladu.”
„Dvacetiletá blonďatá Lucie” mu místo odpovědi poslala svojí fotografii. Přála bych si vidět výraz v jeho tváři, když otevřel přílohu a místo blonďaté dvacítky byla na obrázku černovlasá Petra. K tomuto rozhodujícímu e-mailu jsem také dopsala několik vět o mém příteli Jiřím a jeho občasných potížích s erekcí. Jiří chtěl samozřejmě všechno zahrát po chlapsku do autu a tvrdil, že už od začátku věděl, že si píše se mnou a ne s žádnou Lucií. To mu pochopitelně neprošlo.
Jak to všechno dopadlo? Dva měsíce po této korespondenci jsme se spolu nebavili. Potom jsme si všechno vyříkali, oficiálně rozpustili to naše nechození a zůstali přáteli. Hana a Jiří letos v dubnu obohatili český obchodní rejstřík o jednu reklamní agenturu. Sedmého prosince to bude rok, co jsem se dozvěděla pravdu. A rozhodně neuvažuji o tom, že bych se přihlásila do druhého ročníku této „soutěže“…

Petra
   
02.12.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [22] Ťapina [*]

  Sandy: No jo, ale ono to někdy právě s běžným životem souvisí.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:19:17
 2. avatar
  [16] zemanka [*]

  Co te nezabije, te posili! Myslim, ze jsi to vyresila velmi elegantne, jednou na Tebe bude jeste vzpominat! Ale to ty uz budes stastna a spokojena s nekym jinym nekde jinde. Zaslouzis si totiz lepsiho. Preju hodne a

  superkarma: 0 03.12.2002, 13:40:57
 3. avatar
  [10] Kájina [*]

  tak to je docela drsny...ale bohuzel to tak je a pripojuju se k ostatnim,a Petre gratuluju k prohre ,protoze to bylo to nejlepsi co se ji mohlo stat

  superkarma: 0 02.12.2002, 11:49:02
 4. avatar
  [8] Acinka [*]

  Tak to je teda síla souhlasím s těma pode mnou: to byla výhra

  superkarma: 0 02.12.2002, 09:49:09
 5. avatar
  [7] Acinka [*]

  Tak to je teda síla souhlasím s těma pode mnou: to byla výhra

  superkarma: 0 02.12.2002, 09:48:00
 6. avatar
  [6] megrin [*]

  Ač sice od počátku tvrdil, že tento vztah je nezávazný (strašně se mi líbí ta věta Ale Petro, vždyť my spolu přece nechodíme ), nic to nemění na tom, že je to syčák Aspon dle mého skromného názoru Petro, grutuluju ti k této prohře, která, jak doufám, byla jednou z největších výher tvého života A mimochodem, bravurně napsáno,t akže ještě jednou

  superkarma: 0 02.12.2002, 09:43:28
 7. avatar
  [3] sarobrouk [*]

  Souhlasím se Simisaed: To není prohra, ale výhra. Je to fakt šmejd. Když ono je tak těžké poznat, kdy se bojí vážného vztahu a proto tvrdí, že je to jenom tak, nebo kdy jim jde opravdu jen o vztah kvůli sexu.

  superkarma: 0 02.12.2002, 08:34:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme