.

Nevěděla jsem s kým žiju, napsala nám čtenářka Elena.

Vztahy

Nevěděla jsem s kým žiju, napsala nám čtenářka Elena.

Asi nikdo z vás si nedovede představit, jaké to je, když s někým žijete poměrně dlouhou dobu a pak zjistíte, že jste toho člověka vůbec neznali. Mně se to stalo a věřte, že dřív jsem si myslela, že takové věci se dějí jenom ve filmech. :o(((((
S Michalem jsem se seznámila, když jsem začala pracovat v Praze. To jsem ještě bydlela v podnájmu s dalšími třemi kamarádkami, se kterými jsem hodně chodila ven a právě na diskotéce jsem potkala JEHO. Byl to takový ten typ, co toho moc nenamluví, ale když něco řekne, tak se všichni válejí smíchy. Mezi náma to jiskřilo hned od začátku, začali jsme se vídat a po čase mi Michal navrhl, abych bydlela s ním. To už jsme spolu byli tři měsíce, tak jsem řekla ano. Když se na to teď dívám zpětně, vlastně jsem nikdy nevěděla, čím se vlastně Michal zaobírá nebo kde pracuje. Vím jen, že vyřizoval na živnosťák obchodní záležitosti pro nějakého svého známého. Vydělal docela slušné peníze, ale zase ne tolik, aby mě to nějak varovalo… Jako partner byl skvělý. Hodný, nehádal se, nedělalo mu problém se postarat třeba o nákupy nebo jít s košem, prostě takový normální kluk. Z jeho kamarádů jsem znala jen dva a o rodičích říkal, že pracují v zahraničí…
Žili jsme spolu zhruba třičtvrtě roku a pak se to stalo. Nepřišel domů den, dva… Hrozně jsem se o něj bála, volala jsem mu na mobil, i jeho kamarádům, ale nikdo to nezvedal. Bylo to strašné! Myslela jsem, že měl třeba autonehodu nebo se mu něco stalo. Pak zavolal a byl divný. Že se někdo staví pro pár jeho věcí, ať je připravím doma… a ať nemám strach, že to bude dobrý. Musí jen něco zařídit a pak se ozve. Neozval se. Teď je to už druhý týden… Nevím, co mám dělat. Jak se zachovat. Jít na policii, že ho pohřešuju? Co když je v něčem namočený a ještě mu přitížím? Přece jsem nemohla tak dlouho být s klukem, co má něco se zákonem… Musela bych si určitě všimnout něčeho nenormálního… Chybí mi... a moc se bojím.

Elena
   
18.11.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [55] Ťapina [*]

  To je fakt zvláštní příběh, taky by mě zajímalo, jak to dopadlo.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:25:48
 2. avatar
  [54] Simba [*]

  Kde je pokračování? Jak to dopadlo?

  superkarma: 0 05.12.2003, 12:10:43
 3. avatar
  [52] Irena1 [*]

  A nebo možná Michal vůbec neexistuje a redakce nás jen zaměstnala, abychom měly nad čím přemýšlet

  superkarma: 0 25.11.2002, 15:52:42
 4. avatar
  [51] aninas [*]

  A vubec, my tady vyvijime teorie, ze by se za to ani Maigret nemusel stydet a Michal je uz mozna doma. ELENO ozvi se.

  superkarma: 0 23.11.2002, 08:30:05
 5. avatar
  [50] aninas [*]

  Holky, jak jste prisly na ten "nahradni byt" jako ze se nedava "jen tak" a ze je Eleny pritel "tajnej"?Pajdo i Kasuu - mate bujnou fantazii . Elena pise, ze ji telefonicky pozadal, aby mu pripravila PAR veci, ze pro ne prijde NEKDO. A Kasuu se pta, jestli ten Nekdo odnesl vsechno nebo jenom neco, Jasne odnesl jenom TO, co pripravila Elena na Michalovo prani.
  K. - jak s cim ma jit na tu policii? Tohle uz nema s dospelosti a svepravnosti nic spolecneho. Ona ho pohresuje, slibil ze se ozve a neucinil tak. A zmizel za dost zvlastnich okolnosti, takze duvody, aby zasla na policii, tady jsou.
  Brelko - rodice v zahranici asi tezko vystopuje pres telefonni seznam. [pokud vubec ma nejake v zahranici]

  superkarma: 0 23.11.2002, 08:27:21
 6. avatar
  [41] Léthé [*]

  Silveig:pokud by byl v nemocnici s prostatou,tak by určitě chtěl donést alespoň kartáček na zuby,pantofle,župan a možná i nějaké to ovoce a pití...a taky svou dobíječku na mobil?
  Eleno,já osobně bych na tvém místě okamžitě brala roha.Nevím totiž jak bych denně usínala s vědomím,že se někdo(nevím kdo),staví pro pár jeho věcí(nevím jaké věci)...alespoň to Elena nepíše.A že nemám mít strach?!?!? Tak od té chvíle co by mi to řekl,bych se strachy možná i pos**la. ...prostě nejsem Mejkpísová

  superkarma: 0 19.11.2002, 04:04:25
 7. avatar
  [40] pajda [*]

  Pokud je Elena v jeho bytě, vystavuje se sama vážnému nebezpečí - a to byste si asi měly uvědomit především. Jestli je to "tajnej", který se bojí prozrazení, je ona v nebezpečí také - náhradní bydliště se nedává ze srandy. Pokud je v tom něco nelegálního, je ona první na ráně, protože komu jinému by asi chlapec něco dalšího vyslepičil? Seznamy hledaných osob jsou i na Internetu - možná bych tam začala. Ale co by bylo nejhorší, je zkoušet něco zjistit sama. Jednak tím ohrozí i jeho život, jednak riskuje svůj - a to v obou případech. Jediná další varianta je obchodní jednání o velkých financích, jenže z obchodního jednání se obvykle dá zavolat...nebo úmrtí v rodině, spojené s vážnými problémy...ale i tak by se měl ozvat. Informaci o vazbě by jí poskytly, pokud by tvrdila, že je jeho družka - což je...myslím, že v tomo směru byla nějaká novela v zákoně. Já bych opravdu volila legální postup...nehledě na to, že pokud v tom nějaká levárna je, může se sama stát podezřelou.

  superkarma: 0 18.11.2002, 20:03:54
 8. avatar
  [37] aninas [*]

  K. no jo, podle tebe se ma Elena sbalit a cekat az se sam ozve. Ale KAM se ma sbalit, kdyz predtim bydlela na ubytovne? Kdyz spolu ziji, tak by mela cekat "doma". Mne to pripada, ze se opravdu zapletl se zakonem a budto je ve vazbe a nebo ... radeji nedomyslet. A i kdyby se zapletl se zakonem, jeste to neznamena, ze je to gauner. Do toho jeden kolikrat spadne lehce. Touha po lepsim vydelku je znama a ruzne kseftiky k tomu primo vybizeji. Proto je take lepsi, ze nic nevi. Na tu policii bych sla, protoze 2 tydny uz je moc. Budto ti potvrdi, ze je ve vazbe [coz nebude nic prijemneho, ale budes vedet, kde je] a nebo v zadne vazbe nebude [coz je ta horsi alternativa] a to ho dej hledat, nez mu neco opravdovi gauneri provedou. To je pouze moje videni situace, dle toho, jak to v Cesku bezi. Treba uz je doma, nebo ma Elena uz alespon nejakou zpravu od onoho cloveka, ktery mel prijit pro "nejake veci". To by nam mela Elena napsat.

  superkarma: 0 18.11.2002, 16:34:23
 9. avatar
  [36] Irena1 [*]

  A ten člověk, co si měl přijít pro "nějaké jeho věci", ten nic neřekl? A co odnesl?Věci na týden, na rok....?
  Jinak naprosto souhlasím s K.

  superkarma: 0 18.11.2002, 15:33:09
 10. avatar
  [35] bobatko [*]

  Sasa: ale on asi má co skrývat, jinak by to řekl už dávno. Proto bych se nehrabala ve věcech. sama by mohla přijít na něco co nechce, nebo co by mohlo být nebezpečné. jak jsem řekla na začátku a pak taky někdo nekdy je lepší nevědět, člověk je tím trochu chráněn.
  A asi máš fajn svazek, kde o svém muži, či příteli všechno víš. Já se dokážu docela dobře vžít do eleniny situace. takže proto píšu co píšu. Mimochodem, co je to naivita? že taky chci vidět něco jiného než to, co vy všichni ostatní? Možná máte pravdu, možná taky ne. Neřekla jsem, že mude milionář. Už jsme se o tom bavili, třena dělá někde, kde se o tom nemluví, musel odejet někam do zhraničí, kde za prvé MUSEL a za druhé, kde asi vydělá peníze. Co já vím? Nebo že by dostal roli v Hollywoodu? Co ti na to napsat?!?

  superkarma: 0 18.11.2002, 15:31:19
 11. [33] Sasa [*]

  bobatko: no to víš, zmůžu se akorát na prohrabání jeho věcí abych třeba našla nový kontakt na nové lidi, kteří by mi něco mohli říct a třeba mu i pomoct. Asi jsem blbá a nečekala bych doma jak to dopadne doufajíc v nějakou dobrou legraci popřípadě příjezd nového milionáře..nebo že by pro Elenu hned poslal letadlo?
  Jsi neuvěřitelně naivní, pokud ten člověk nemá co skrývat , tak by měl říct na rovinu co a jak a né Neboj, vrátím se. Tak z toho jsem už fakticky vyrostla!

  superkarma: 0 18.11.2002, 15:05:08
 12. avatar
  [31] bobatko [*]

  Jeremi: vím, že to bylo naivní, ale nechtěla jsem tady psát jenom to, že je to kriminálník, chceme Elen trochu podpořit a ne jenom jí hanit za to, co to má za přítele. J evíce cest. co za tím může být. takže jsem hledala různé dedukce, vždyť mám tady těch příspěvků už několik

  superkarma: 0 18.11.2002, 14:42:05
 13. avatar
  [29] Jeremi [*]

  Neboj, nepodezírám Tě, že víš, kde je tomu člověku konec. Promiň, adresovala jsem to Tobě, protože mi ten názor, že třeba někde legálně vydělává penízky nebo šel na operaci a chce ji tím překvapit přišel neuvěřitelně naivní. Takhle se prostě normální lidé, kterým na partnerovi záleží a důvěřují mu, nechovají. Opravdu sis to představovala, jako že se jednoho dne ten chlap vrátí a řekne "Miláčku, byl jsem těžce nemocný, ale hodný pan doktor mě operoval a už jsem v pořádku a už nikdy tě neopustím"? To je jak za špatného filmu.

  Co se týče rad Eleně, nenapadá mě nic nového, než co tady už padlo -
  obvolat všechny známé a společné kamarády, zkusila bych i sehnat kontakt na rodiče a zeptala se jich. Prostě bych se snažila zjistit, jestli je v pořádku a co za tím jeho náhlým zmizením vězí, možná bych mu i pomohla, pokud by tu pomoc potřeboval a stál by o ni. Ale odstěhovala bych se (klidně do nového podnájmu) a začala žít sama, protože takovéhle chování bych teda určitě nerozdýchala.

  superkarma: 0 18.11.2002, 13:56:38
 14. avatar
  [28] Silveig [*]

  Jeremi: pokud není na operaci s prostatou

  superkarma: 0 18.11.2002, 13:53:14
 15. avatar
  [27] bobatko [*]

  Gréta, jeremi, Sasa: nevím, proč se všechny obracíte na mně, máte přece radir Eleně.
  Jeremi, cchováš se ke mně, jako kdybych věděla, kde je mu konec, řekla jsem třeba je nemicný, třeba má dobrý kšeft, třeba, třeba, třeba.
  Sasa, neřekla jsem sedět a čekat, řekla jsem zůstat u něj v bytě, to se rovná nestěhovat.
  Gréta: nebudu se divit, že to víš, ale moje odpověď byla jiná, ne že o něm něco víš, ale že někomu radíš aby prohrabal věci, na to se zmůže ještě tak Sasa.
  Navíc, myslím, že pokud by byl mrtvý, tak by jí asi nevolal. A nic horšího už to být nemůže, když se jedná o osobu, kterou milujeme. vše ostatní může přečkat s ním, pokud oni budou mít zájem

  superkarma: 0 18.11.2002, 13:38:34
 16. [26] Sasa [*]

  bobatko: holka sedet doma a čekat jak to dopadne, tak to bych vydržela pouze vůči osobě na které mi nezáleží. Jinak bych asi podnikla VEŠKERÉ kroky, tedy i do věcí se mu podívala, pokud nějaké zůsztaly. Jen tak sedět, to asi fakt ne.
  Já nevím, ale dá se zjistit, jestli je čověk ve vyšetřovací vazbě? Mě to tak nějak na to sedí....

  superkarma: 0 18.11.2002, 13:24:33
 17. avatar
  [25] Jeremi [*]

  bobatko: Já teda nevím, ale řekla bych, že partneři by k sobě měli mít důvěru. A to zahrnuje říct tomu druhému, co dělám, proč to dělám, jestli někam jedu, na jak dlouho, kdy se vrátím, kdy se ozvu atd. Pokud teda ten vztah berou vážně a má mít budoucnost.
  Získání dobrého výdělku není důvod k utajování - je-li teda ta práce legální, samozřejmě (přece se nemusí zacházet do detailů a porušovat nějaké služební nebo obchodní tajemství). A operace už vůbec není důvod k utajování. Normální člověk se v takové chvíli nepřipraví o podporu blízkého člověka.

  superkarma: 0 18.11.2002, 13:19:12
 18. avatar
  [23] bobatko [*]

  Gréta: být chlap, tak tebe bych fakticky chtěla mít za ženu, aby ses mi prohrabávala ve věcech. Nevím, jak by se to líbilo tobě.
  No, já bych se nikam nestěhovala, jednak jem zvědavá a jednak bych chtěla být u toho až se vrátí. A podle toho, že předtím Elena bydlela v podnájmu, myslím, že se nemám kam stěhovat. Anavíc je to unáhlené, kdyby ona ležela v nemocnici, zavolala by neděůlěj si starosti, ozvu se a on se mezitím odstěhoval. Vlastně to nemusí být ani nic společného s prací, třebas je na plánované operaci a nevěděl, jestli vyjde, tak nic neřekl.
  Mimochodem, Elen, doufám, že nám napíšeš, jak to dopadlo

  superkarma: 0 18.11.2002, 12:17:33
 19. avatar
  [22] Irena1 [*]

  Tak to bych nedělala, hrabat se v něčích věcech...může se jednat o nějakou banalitu, která se pak snadno vysvětlí a Elena bude za hysterku a slídivku... Třeba je to opravdu jen shoda hloupých náhod, malujeme čerta na zeď, kluk jen zazmatkoval nebo mu nedošlo, že by partnerka mohla mít strach a své vysvětlení považoval za postačující...nebo ji třeba chce i něčím překvapit, co my víme? Někteří chlapi jsou střelení.... Stojím si na svém - ODSTĚHOVAT (pro jistotu a také dát najevo, že se mi takové jednání nelíbí) a počkat na vysvětlení....

  superkarma: 0 18.11.2002, 12:07:51
 20. avatar
  [20] Kájina [*]

  ahoj Eleno,souhlasim s tim se odstehovat,a taky souhlasim s tim ze o nektere praci se proste nemluvi vim ze je to tezky,ale musis vydrzet a pak zjistit co je zac preju hodne stesti

  superkarma: 0 18.11.2002, 11:49:11
 21. avatar
  [16] bobatko [*]

  vy hned vidíte překupníka drog, prostitutek, zloděje, vraha a třebas to tak vůbec není. Třeba se mu něco naskytlo, vydělat někde majlant, pak se vrátí, Elen to vysvětlí, vezmou se a postaví so domeček, kde budou mít kupu dětí. Já nevím, proč vidím nekteré věci růžově. A taky myslím, že kdyby po ní někdo něco chtěl, už by tam byl. A jak vy říkáte, že je to kriminálník, už by je vykradli, ELEN zabilim, znásilnili a takhle. Nebo si myslíte, že by jí řekli, hele, můžeme jít s tebou? mám tam kradených 500 000 euro, my si je vemem, jo? A ona je pozve na kafe?!?

  superkarma: 0 18.11.2002, 11:07:46
 22. avatar
  [14] Irena1 [*]

  Jenže ona ho nepostrádá, když se jí ozval....vědomě odešel s tím, že se vrátí...to jí těžko na policii někdo uzná (poud ho sami už nehledají z jiného důvodu). Je to jako kdyby odešel na dovolenou nebo výlet ne služebku s tím, že až skončí, tak se vrátí - hodně hrubě řečeno. Není to ani únos, ani náhlé zmizení...

  superkarma: 0 18.11.2002, 10:57:31
 23. avatar
  [13] Acinka [*]

  Měla bys to určitě ohlásit, jestli je v něčem namočenej tak tebe budou vyslýchat a jak jim pak vysvětlíš, že o tom nic nevíš, když si nešla říct, že ho postrádáš? Držím palečky, aby vše dobře dopadlo

  superkarma: 0 18.11.2002, 10:46:26
 24. avatar
  [11] Bella [*]

  Každopádně je to divný. Asi bych taky nevydrzela jen tak sedet a cekat. Bud bych to sla ohlasit a nebo bych se ho snazila jakymkoliv zpusobem kontaktovat. Urcite si ale dovedu predstavit, jaky to musi byt hrozny. Ja osobne bych taky kazdyho kluka hned nepodrobila krizovemu vyslechu co a v cem jako dela. Asi si sam nevi rady, treba potrebuje pomoc a nevi jak na to a treba Te do toho nechce zatahovat a odesel, aby to vyresil nekde o samote. Ale vzdycky plati, hodne opatrnosti nikdy neuskodi.

  superkarma: 0 18.11.2002, 09:52:01
 25. avatar
  [10] Irena1 [*]

  DOkážu se vcítit do Elenina strachu, ale vezmu-li to rozumově: dostěhuj se, ať se do něčeho nenamočíš i ty, nikdy nevíš, kdo ti zazvoní u dvěří. Jestli je do něčeho namočený, bude to pro tebe jistější. A pokud v ničem nelítá, pak je jeho jednání divné a sobecké, odstěhovala bych se i tak a nechala mu jen vzkaz, že až to tedy bude v pořádku a bude ti to moci pořádně zdůvodnit, ať se ti ozve...

  superkarma: 0 18.11.2002, 09:48:02
 26. avatar
  [9] pajda [*]

  Já bych to ohlásila...pokud je opravdu do něčeho namočenej, můžeš mu taky třebas zachránit život, pokud ho najde dřív policie než vyděrači nebo jeho "šéfové" a pokud není, nemáš se čeho bát.

  superkarma: 0 18.11.2002, 09:40:46
 27. avatar
  [8] bobatko [*]

  Elena: naprosto s tebou soucítím. Víte devčata, ne každý dělá elektokáře, nebo řidiče v MHD, takže se o jeho práci nemluví. Kdybyste pracovaly v NASE, myslíte, že byste mohly vykládat co děláte a kde děláte a být ukvokané, jako tady? Jsou práce i utajenější, neříkám, že to musí být případ Elenina přítele, ale někdy je lepší nevědět, takhle je aspoň v bezpečí. Držím pěsti, aby to dobře dopadlo

  superkarma: 0 18.11.2002, 08:47:44
 28. avatar
  [7] Ivanka [*]

  tak to je opravdu kuriozitka

  superkarma: 0 18.11.2002, 08:24:22
 29. avatar
  [6] sarobrouk [*]

  Nastěhovat se k někomu po tříměsíční známosti je u náctiletých velmi brzo (nějak jsem přehlédla, kolik má Elena let). A taky je dost divné, že se nikdy nezajímala o jeho práci. Žít s někým tak dlouho a vpodstatě o něm nic nevědět??? Eleno, nejsi tak trochu sobec, který se stará o sebe? I Zamilovaný člověk se stará o práci toho druhého.
  Já bych sla na policii.

  superkarma: 0 18.11.2002, 08:12:37
 30. avatar
  [2] clarCa [*]

  Eleno,
  za skoro rok jsi si nevšimla ani co vlastně dělá (to tě opravdu enzajímalo, kde bere peníze?) a myslíš, že bys věděla, kdyby měl něco se zákonem???

  superkarma: 0 18.11.2002, 02:38:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme