.

Zkvalitňování bydlení na sídlištích nekončí vyzdíváním bytových jader a zasklíváním lodžií.

Domácnost

Zkvalitňování bydlení na sídlištích nekončí vyzdíváním bytových jader a zasklíváním lodžií.

V posledních letech se lidé na sídlištích stále více snaží odpoutat své bydlení od představy unisono stejných králíkáren. Před mnoha lety začali progresivní obyvatelé sídlišť s vyzdíváním umakartových bytových jader, později se přidalo zasklívání lodžií, díky kterému vznikaly v panelákových bytech zimní zahrady. Zkvalitňování bydlení na sídlištích ovšem vyzdíváním bytových jader a zasklíváním lodžií nekončí.
Firma Swimm-system uvedla na trh novinku, která z průměrného panelákového bytu udělá bydlení s parametry slušné předměstské vilky. Nabízí za pouhopouhých čtyři sta tisíc korun vybudování bazénu přímo v bytě. Cena není za takový architektonický zákrok nijak vysoká, a nadto firma poskytuje i výhodný splátkový prodej.
Bazény se liší velikostí, neboť jsou vybudovány z místností, které původně v bytě byly. Klienty firmy Swimm-system jsou ponejvíce manželské páry ve středním až vyšším věku, kterým zbude v bytě po odchodu dětí volný pokoj. Jediným problémem je, jak se zdá, velikost místností. Bazén, aby mohl sloužit k plavání, by měl mít alespoň délku čtyř metrů a hloubku na výšku dospělého člověka, čehož bohužel většina panelákových pokojíků nedosahuje.
Jak nám řekl ing. Josef Chytráček, tiskový mluvčí Swimm-systemu, skutečně problematickým úhelným kamenem práce jeho firmy je bezpečnost provozu. Záruka na bazény zbudované jeho firmou je totiž dva měsíce. Je to doba, po kterou se dá předpokládat, že staré amortizované panelové stavby vydrží. Když záruční doba pomine, pak, jak říká pan Chytráček: „Po nás ať přijde potopa.“
Potopa skutečně přišla, na nejmenované pražské sídliště. Na agenturní fotografii můžete vidět pana Horáka, jehož sousedé od shora si před třemi měsíci nechali od firmy Swimm-systém zbudovat bazén v obýváku. Pan Horák odvádí svého šestiletého syna do školy ze zcela zatopeného bytu a řekl nám, že hodlá firmu zažalovat. Ing. Chytráček na to odpovídá, že bazén už prošel záruční lhůtou a odpovědnost je jen a jen na majitelích bytu. Jen čas ukáže, jak tato kauza dopadne.

Jolana Vodná, agentura Wild Duck
   
19.06.2001 - Dům a byt - autor: Jana Zbyňková

Komentáře:

 1. avatar
  [9] hubajda [*]

  Sml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:27:14
 2. avatar
  [8] Andula [*]

  Ťapina: no dobre, ale ta nadsazka byla tak zrejma... A "Vodna" snad neni anglicky

  superkarma: 0 09.12.2003, 18:50:21
 3. avatar
  [7] Ťapina [*]

  Andula: Třeba někdo neumí anglicky

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:09:36
 4. avatar
  [6] Andula [*]

  Ťapina: ale zda se, ze to doslo jen vyvolenym
  Ono ale kdyz je neco podepsano Jolana VOdna, Wild Duck neni duvu

  superkarma: 0 05.12.2003, 21:25:27
 5. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Ale holky, vždyť to byl zase vtip.

  superkarma: 0 04.12.2003, 15:59:10

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme