.

Vezměte vaše děti na výlet do Austrálie aniž byste přitom museli vytáhnout paty z domova.

Vztahy

Vezměte vaše děti na výlet do Austrálie aniž byste přitom museli vytáhnout paty z domova.

Tenhle tip na vánoční dárek je tak trochu o cestování, tak trochu o vzdělávání, tak trochu o přírodě, tak trochu o kultuře a historii, tak trochu pro děti a tak trochu pro dospělé. A hlavně je to celé o Austrálii. Jedná se o CD ROM „Australis“, který můžete při troše štěstí vyhrát i v naší aktuální soutěži v rubrice Hrajte a vyhrajte.
Co na CD Australis najdete? Stručně řečeno vše, co by vás mohlo o Austrálii zajímat, včetně interaktivní mapy, encyklopedie a hudebních a videozáznamů.
Na CD-ROMu najdete například přehledně seřazené informace o australských zvířatech, ať už jsou to savci, plazi, ptáci, obojživelníci nebo třeba různé druhy hmyzu. K dispozici je zde na 400 fotografií australských živočichů v jejich přirozeném a neopakovatelném prostředí.
Další část CD-ROMu vám představí vývoji australského rostlinstva i s popisy jednotlivých čeledí vyskytujících se na kontinentu, to vše doplněno mapami a fotografiemi. Prohlédnout si můžete na 600 snímků převážně endemických rostlin z celého kontinentu.
Další kapitola obsahuje informace o šestnácti hlavních australských ekosystémech, které jsou doplněny fotografiemi a mapami rozšíření. Součástí je také přehled klimatických podmínek australského kontinentu, průměrných teplot a srážek.
V tomto oddíle věnovaném geologii se můžete ve 22 animovaných zastávkách seznámit s geologickým vývojem australského kontinentu v průběhu posledních 2,5 miliard let. Zastávky jsou doplněny texty z oboru geologie a paleontologie. Rovněž se seznámíte s geomorfologií kontinentu, jeho podzemními vodami a místopisem geologicky zajímavých oblastí. Články jsou doplněny unikátními fotografiemi a kresbami.
Praktickou přílohou je encyklopedie, která poskytuje výklad odborných a zeměpisných termínů obsažených na CD. Hesla jsou abecedně řazena, doplněna mapami a ilustracemi.
Kromě toho najdete na CD-ROMu v oddíle věnovaném historii chronologicky seřazené události z australských dějin od roku 1606 doplněné mnoha mapami a dobovými ilustracemi, ale i kapitoly o pionýrech, kteří mají zásluhu na průzkumu australského vnitrozemí. Velmi zajímavé jsou postřehy cestovatele Josefa Kořenského, který podnikl v roce 1902 výpravu do Austrálie s cílem studovat život domorodého obyvatelstva. V sekci věnované kultuře jsou fotografie, ilustrace a články doplněny mluveným slovem. Součástí nabídky je i oddíl o cestování v Austrálii včetně cenných rad a doporučení. Naleznete zde i informace o možnostech studia a podmínkách vstupu do Austrálie.
A aby toho ještě nebylo dost, je součástí cédéčka také animovaná plně ozvučená mapa kontinentu zachycující jeho současný stav kartografickou metodou 17. století s mírnou úpravou pro zvýšení přehlednosti. Obsahuje na 3 400 fotografií z celého kontinentu včetně turisticky téměř nedostupné Arnhemské země. Součástí jsou i podrobné mapy národních parků a rezervací vždy doplněné množstvím fotografií dané oblasti. Mapa obsahuje dvanáct datových vrstev, které vám průběžně poskytují informace o každém místě na kontinentu v oblasti historie, zeměpisu, geologie, klimatu a ekosystémů. Pro milovníky pohyblivých obrázků je zde ještě videogalerie.
Multimediální CD-ROM Australis se dá koupit například v obchodech Bushman, v pobočkách Student Agency, ve vybraných prodejnách map a průvodců, knihkupectvích, obchodech s CD a počítačovým vybavením nebo zoologických a botanických zahradách za cenu 690 korun. Při objednání přes internet (www.australis.cz) stojí pouze 590 korun.
   
15.11.2002 - Láska a vztahy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [4] Ťapina [*]

  To může být určitě zajímavé.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:24:52
 2. avatar
  [2] Kájina [*]

  medved:to je prece jedno ze nejsi dite a deti taky nemas,to ja preci taky a brala bych to hned

  superkarma: 0 15.11.2002, 16:29:46
 3. avatar
  [1] medved [*]

  ty jo, tak to by se mi libilo, skoda ze nejsem dite a deti nemam

  superkarma: 0 15.11.2002, 15:46:17

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme