.

Myslím, že si kamarádi dělají hloupou legraci z mého partnera.

Vztahy

Myslím, že si kamarádi dělají hloupou legraci z mého partnera.

Následující příběh nepřišel do redakce jako příspěvek ke zveřejnění, ale došel do poradny se žádostí o radu. Přišel nám však natolik zajímavý, že jsme se, po autorčině laskavém svolení, rozhodli jej uveřejnit. Myslíme si totiž, že vaše názory budou možná pro pisatelku lepším vodítkem než rada renomovaného psychologa:-)

Je mi dvacet sedm let, žiji ve společné domácnosti s o pět roků starším mužem, se kterým se chystáme založit rodinu. Všechno je v našem vztahu pěkné, jediným mráčkem na nebi našeho vztahu jsou přátelé mého partnera.
On totiž chodí každý týden dvakrát se svými kamarády hrát fotbal. Chodí tam muži stejně staří jako on, i starší, kteří již mají rodiny. Po fotbale jdou vždycky do hospody na pivo a dokonce se scházejí i někdy o víkendech. Svoje ženy a partnerky s sebou někdy berou, někdy ne, ale já stejně o takovou společnost příliš nestojím, raději jsem s přítelem sama, třeba když jdeme kina nebo na večeři.
A to je právě ta potíž. On by se mnou byl totiž rád sám, ale stydí se za to před svými kamarády. Oni totiž mají takovou soutěž, o které si myslí, bůhví jak je vtipná. Mně ale moc vtipná nepřipadá a pochybuji, že ostatním manželkám ano. Zapisují si totiž, kdo kdy kam nepřišel na jakou společnou akci a kdo třeba šel místo po fotbale do hospody raději domů. Podle zápisů pak udělují cenu, která je na jeden měsíc a jmenuje se Bačkorář. Ten člověk, co ji získá si odnese domů kostkovanou bačkoru a za měsíc se všechno opakuje.
Můj miláček už dostal tuhle anticenu dvakrát, moc se za to před kamarády stydí a raději jde s nimi, než aby jel za mnou domů. Myslím, že to může být do budoucna ve vztahu velký problém, když jemu záleží na mínění nějakých chlapů víc než na mínění jeho partnerky.
Protože mě to mrzelo, dokonce jsem promluvila s jeho nejlepším přítelem z fotbalu, že mi vadí, že ho tak ponižují, ale on se mi jen vysmál. Prosím o radu, jestli má cenu s takovým člověkem zůstat, vždyť co bude, až budeme mít třeba děti a on bude ze strachu z bačkory pořád někde s přáteli? Děkuji za radu.

Pisatelka si nepřála zveřejnit svůj nick
   
15.11.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [88] Ťapina [*]

  Simba: Jenže to je klasika, že chlapi zastírají, jen aby nemuseli říct naplno:"Lásko, dneska s tebou být nechci" - protože čekají negativní reakci a ona taky přiznejme si to bohužel většinou bývá

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:27:16
 2. avatar
  [87] Simba [*]

  Ťapina: Problém asi není v tom, že si chce vyjít s kamarády. Spíš v tom, že nedokáže dělat to co chce sám: 1) buď chce chodit s kamarády a přítelkyni fabuluje, že je to jen proto, aby nebyl bačkorář 2) má strach z toho, jak bude vypadat před ostatními, když přizná, že chce být s ní.
  Víte, že mi připadá pravděpodobnější varianta 1)?

  superkarma: 0 05.12.2003, 12:06:23
 3. avatar
  [86] Ťapina [*]

  Já bych v tom až takový problém neviděla. Chlap si přece potřebuje občas vyjít s kamarádama, proč ne?

  superkarma: 0 28.11.2003, 23:25:32
 4. avatar
  [76] Irena1 [*]

  Je to slaboch, ať vůči tobě nebo vůči kamarádům. Chlap, který se stydí za to, co rád dělá (ať je to posezení v hospodě nebo doma), si tu bačkoru vážně zaslouží!

  superkarma: 0 18.11.2002, 12:32:27
 5. avatar
  [73] sjuu [*]

  Mam podobny problem, ale nastesti nechodi muj pritel do hospody ale se svymi kamarady chodi porad sportovat. Drive me to take vadilo, ze se vidime poradne jen o vikendech,ale nasla jsem si vlastni konicky a zabavu a ted uz mi to tak nevadi a nasemu vztahu to jen prospelo.

  superkarma: 0 18.11.2002, 09:48:25
 6. avatar
  [68] pajda [*]

  Tohle mi děsně připomíná jednoho známého - když s ním náhodou člověk poseděl nebo s ním byl v práci, tak podle řeči byl doma šéf a kápo a celá rodina poskakovala podle něj...jenže když měl jít večer na pivo, tak se muselo počkat, až jeho žena odjede k mamince...jednou došel ráno s tím, že se půjdeme někam na chvíli posadit a když jsme po deci vína odcházeli, tak se opatrně ptal, kde je nejbližší lékárna...on neměl "propustku", on šel PRO SUNAR Já bych se pokusila dohodnout - jednou on, jednou já - a když bude mít každý jeden večer pro sebe, proč by nemohl na hřiště a do hospody, pokud z ní neleze po čtyřech? A když tam bude chodit, přestane domů aportovat bačkory

  superkarma: 0 16.11.2002, 15:55:31
 7. avatar
  [67] Léthé [*]

  Ivula.:máš pravdu v hospůdce dělá možná machra a doma zase chudinku který je povinen tu pijatyku přetrpět...cestou domů si koupí bačkory a vytahuje se z výhrou ...hele lidi,já takové kostkované bačkory sháněla pro kámoše k narozkám z recese(a žádná bačkora to není),nemohla jsem je sehnat.Já měla dojem že se to již ani nevyrábí. Kde to ty chlapi kupují?

  superkarma: 0 16.11.2002, 12:04:17
 8. avatar
  [65] Léthé [*]

  Šmarjá...a kde je ten problém co by měl řešit renomovaný psycholog? Parta chlapů,kteří se mají snahu trošku pohybovat aby je v padesáti nekleplo a pak se odreagovat od každodenních starostí.Znám stejnou bandu chlapáků co jednou za týden hrají fotbálek a jednou hokej.Jsou to chlapi z jednoho podniku a pronájem telocvičny a ledové plohcy jim platí závod.Ta hospůdka se u nich koná většinou po fodbálku,prostě ztracená tekutina se musí doplnit.Ty chlapi se tam možná taky různě šprajcují,jako;"ty vole,tobě snad stará nedala propustku?",znám jednoho který když má chuť,tak na to pivko zůstává,je to můj manžel a znám jednoho který tam zásadně nezůstává,jelikož nepije.A že by se to řešilo,někde dál...je to vždy jen to momentální v legraci myšlené "chlapské šprajcování".Znám z nich většinu,jsou to muži,kteří se o svou rodinu starají jak nejlépe umí a když má manželka problém,nebo třeba by chtěla jít někam jinam(večeře,divadlo,cokoliv)prostě nejdou ani na ten fotbal.Nikdy si nelikvidujte kamarády,nevíte kdy je budete potřebovat.

  superkarma: 0 15.11.2002, 21:21:36
 9. avatar
  [63] Jeremi [*]

  Hm, a není to náhodou tak, že tu cenu vymyslel nějaký chudák, co se špatně oženil, doma ho to netěší a než aby přiznal, že "největšímu bačkoráři" závidí pěkný vztah, bude dělat frajera, co mu na rodině nezáleží? A ostatní z ješitnosti nepřipustí, že jsou třeba taky doma šťastnější než v hospodě.

  superkarma: 0 15.11.2002, 19:34:18
 10. avatar
  [49] Dájka [*]

  Matiee: Jsem téhož názoru. Navíc nám to pak doma pěkně funguje!

  superkarma: 0 15.11.2002, 13:15:47
 11. avatar
  [47] Bella [*]

  Ale ji nevadi, ze chodi do hospody! Ji spis vadi, ze si vybira takovy kamarady, kteri hraji tak stupidni hry.

  superkarma: 0 15.11.2002, 12:41:54
 12. [42] Radka JS [*]

  Myslím, že Ti pouze nechce říct pravdu! Nedokážu si představit, že by chlap chodil do hospody protože musí!? Baví ho to s nimi, ale protože ví, že je nemáš ráda nechce Tě ranit! Zabav se. Jakkoli. Zůstavej v práci, najdi si práci domů. Koníčky, sport.... Nakonec uvidíš, že se chytne za nos a zamyslí se nad tím! Může se totiž stát, že nebude mít včas vypraný dres, nebude mít večeři na stole... No vždyť má taky ruce a musí se o sebe umět postarat. Každý má nárok na koníčka na svůj volný čas! Věř mi, vím o čem mluvím. Naučíte se vzájemné toleranci a Vašemu vztahu to jen prospěje. Neboi taky ne, ale to se velmi rychle ukáže! R

  superkarma: 0 15.11.2002, 11:35:07
 13. avatar
  [41] Denča [*]

  Tak to je pěkně trapna hra, o BAČKORU! Nemyslím si, že by měla uvažovat o rozchodu Co takhle se přemoc a jít tam s nimi a povídat si s manželkama, nebo se s manželkama domluvit a jít na víno do vinárny možná tam i spiklit nějakou tu "bačkoru" ale myslím,že se nad to spíš povznesou A zaímalo by mě, jakou cenu dostane ten, který je největší machr a v hospodě je furt?

  superkarma: 0 15.11.2002, 11:22:01
 14. avatar
  [36] medved [*]

  Meryl: dobre si to napsala

  superkarma: 0 15.11.2002, 10:34:59
 15. avatar
  [34] sarobrouk [*]

  Jojo, taky si to myslím, chce to vlastní aktivity, které tě odpoutají od myšlenek na to, že je s těma svýma kámošema v hospodě. Papučář to je, protože bůhví, kde je pravda, nedokáže ji vyslovit ani v hospodě, že chce jít za ženou ani doma, že chce jít do hospody, určitě se skrývá za výmluvu, že "musí...." Myslím si, že je potřeba vypadnout z domua mít nějaký zájem, ať chlapi, tak ženské. Jenže je smutné, že většinou vypadnou jen chlapi a ženské sedí doma uvázané u sporáku a dětí.

  superkarma: 0 15.11.2002, 10:24:09
 16. [31] Handulacka [*]

  Já bych si na tvém místě asi promluvila s partnerem. Třeba mu ti kamarádi nejsou tak protivní, ale je mu hloupé ti přiznat, že chce občas taky vyrazit ven. To neznamená, že by tě měl míň rád, ve vztahu je důležité, aby oba partneři měli své přátele a své koníčky. Bez nich by to začala být hrozná nuda a takový vztah by mohl být odsouzen k zániku.
  Tahle "soutěž" třeba štve i partnerky jeho kamarádů. Co takhle se s nimi sejít a zkusit obrátit celou soutěž v žert? Vždyť můžete vymyslet nějakou odvetu. Ale musí to být jen legrace. Není nic horšího, než žárlivá partnerka (a ještě ke všemu na kamarády).

  A pokud ho kamarádi skutečně štvou a není s nimi rád, je lepší se na ně vykašlat a najít si lepší zábavu.
  Přeju hodně štěstí

  superkarma: 0 15.11.2002, 10:20:22
 17. avatar
  [29] jarkas [*]

  Plně souhlasím s Blues!!! Myslím si že "pisatelka" z toho dělá zbytečně velký problém a považuji za absolutní blbost rady přítomných dam, aby uvažovala o rozchodu. Měla by si vymyslet svůj vlastní program a ne být závislá v trávení volného času jen na partnerovi. Tohle jsou takové ty počáteční záchvaty, co prostě holky mívaj! To asi zažila skoro každá. Tak zkus vyrazit s kamarádkami na vínko, zacvičit, zaplavat atd. atd... Všechno máš před sebou!!

  superkarma: 0 15.11.2002, 09:57:46
 18. avatar
  [28] bobatko [*]

  Příspěvky jsem jenom přelítla, ale když jsem narazila na Toma, chtěla jsem napsat něco podobného. Je bačkora proto, že jim neumí říct ne a že se za tebe vlastně jako stydí, když nedokáže říct, že chce být s tebou. Není o co stát. A když stojí o takové přátele, jak ty říkáš (mimochodem to nejsou přátelé, ale baanda idiotů), tak je stejný jako oni.

  superkarma: 0 15.11.2002, 09:55:18
 19. avatar
  [26] Evča [*]

  Nechci Tě rozesmutnit, ale je to fakt slaboch nebo bačkora, že se neumí vypořádat jako dospělý s klukovským problémem. Buď je to malou sebedůvěrou, kterou bys mu možná mohla pozvednou, i když v jeho věku nevím a nebo tam fakt chce být a Tobě se staví jinak.
  Držím ať se to upraví a je jen na Tobě samé jestli rozchod nebo ne.

  superkarma: 0 15.11.2002, 09:22:45
 20. avatar
  [22] Blues [*]

  Já bych se pisatelky zeptala jinak - a co ty? Ty nemáš žádné kamarády/ky, nemáš žádného vlastního koníčka, žádný jiný způsob, jak trávit volný čas i jinak, než s partnerem v kině či doma?
  Vztah, ve kterém ti dva tráví volný čas jenom a pouze spolu, se dříve či později stává otravným stereotypem, kdy si spolu vlastně nemají o čem povídat.
  Tvůj partner měl kamarády dřív, než tebe, proč by nemohl svůj čas mezi vás rozdělit? Jseš si opravdu jistá, že se mu s nimi tak nelíbí a chodí na fotbal a na pivo jen proto, aby nedostal "bačkoru"? Nebo to říká jen, aby tě uchlácholil a vlastně je rád, že má záminku nebýt s tebou doma každý večer?
  Já sama si tedy nedovedu představit, že bych nesměla chodit každou středu s přáteli "na pivo" (pivo nepiju, ale proto se do té hospody nechodí, víš?). Manžel chodí většinou taky, sama jsem ho do téhle party kdysi přivedla, ale kdyby se mu nechtělo, nutit ho nebudu. I on má své kamarády ze studií, se kterými se občas setkává beze mne, někdy vyrazíme na víkendovou akci - oba spolu či každý zvlášť, podle momentální nálady. Ani jeden z nás se nemusí cítit jako bačkora, když zůstane doma, protože v takovém případě doma být skutečně chce.
  Pokud jsou v rodině děti, je třeba se prostě domluvit a vystřídat se. Řešením není, aby oba neustále jen seděli doma.
  Bohužel to však bývají většinou právě ženy, které se s navázáním vážnějšího vztahu rázem vzdávají veškerých nepartnerských aktivit a totéž pak očekávají, ba vyžadují i od svého partnera. Smutné..

  superkarma: 0 15.11.2002, 09:03:17
 21. [18] Sasa [*]

  Tak teda teď mě to nadzvihlo, par věcí mi nesedí:
  1) bačkoru donesl 2x? To ta soutěž funguje jen 2 měsíce? Nebo byl i jiný "šťastlivec"?
  2) nemá náhodou tak trochu stres, že chce být s kamarádama a ty to doma nevidíš ráda?
  Já nevím, už jsem ve věku, kdy mám nějaké ty zkušenosti..i navíc, o které jsem nestála, ale neblbni, neber mu kamarády, nech ho dýchat. Jak by se ti líbilo, kdyby to bylo naopak, ty chodila 3x týdně třeba na volejbal a pak třeba na chvíli na kafe a on ti to nedovolil, respektive dělal ublíženýho. Zbývají ti 4 večery v týdnu, pokud je využijete společně naplno, tak ho nemusíš nuti ty 3 zbývající sedět doma taky....howg!

  superkarma: 0 15.11.2002, 08:44:17
 22. avatar
  [13] medunka2001 [*]

  Najdi si nějakého koníčka, nebo v čase, kdy je přítel v hospodě jdi s kamarádkou do kina. Můžeš se třeba taky zapsat do jazykového kurzu nebo chodit cvičit. Hlavně s tím neotálej, protože až si pořídíš rodinu, bude na nějaké změny pozdě. Přítel si zvykne na to, že zatímco tráví čas s kamarády, ty sedíš doma a poslušně na něho čekáš. Rozhodně to chce trochu aktivity.

  superkarma: 0 15.11.2002, 08:30:43
 23. avatar
  [1] clarCa [*]

  no a co kdyby za každou bačkoru přinesenou domů dostal nějakou pořádnou odměnu

  Ale vážně - to mezi tou bandou fakt není ani jeden chlap??? nebo se všichni oženili tak blbě, že se nemají proč těšit domů??? To by mě fakt zajímalo.....

  superkarma: 0 15.11.2002, 00:16:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme