.

Domácí násilí není jen jeden kratičký spot ve zprávách nebo článek v novinách. Bouhužel patří do života...

Vztahy

Domácí násilí není jen jeden kratičký spot ve zprávách nebo článek v novinách. Bouhužel patří do života...

Každý člověk v sobě nosí svůj životní příběh. K některým je osud milosrdný a jejich život je plný radosti a úspěchů, jiní pijí svůj kalich hořkosti až do dna. Není však možné životní úspěchy či neúspěchy přičítat pouze vlivu osudu. A právě o tom svědčí následující příběh ženy, jejichž život rozhodně není procházkou růžovým sadem. Šanci jednou dostane každý, stačí jen chtít za své štěstí bojovat, vždyť naděje umírá poslední.

Paní Alena přijela do domu pro matky s dětmi velmi rozrušená, hledala místo, kde by byla v bezpečí před agresivním druhem. Přivedla s sebou své dvě děti – sedmiletého syna a pětiletou dceru. Měla u sebe jen minimum věcí. Ty, které si stihla sbalit. Po opětovném napadení svým druhem kulhala, měla poraněné koleno a sešitý ret.
Alena pochází z bezproblémové rodiny, ke svým rodičům má velmi hezký vztah. Absolvovala učební obor s výborným prospěchem, po jeho ukončení nepracovala, protože byla již ve třetím měsíci těhotenství. Bydlela se svým druhem v naprosto nevyhovujícím bytě, který si postupně z jejích peněz upravovali.
Druh ji od narození jejich společného syna fyzicky napadal, nepracoval a zadržoval jí sociální dávky. Později ji začal týrat i psychicky, znásilňoval ji a nakonec jí ostříhal její dlouhé vlasy. Podala na něj trestní oznámení, ze strachu před ním ho však stáhla. Po našem doporučení podala oznámení znovu.
Po určité době v azylovém domě požádala klientka o psychologickou pomoc. Chtěla vědět, co udělala špatně a jak by měla žít dál. I v současné době Alena trpí zdravotními problémy, má panický strach z toho, že ji druh vypátrá a pomstí se jí a jejím dětem za to, že odešla. V domě pro matky s dětmi byla Alena velmi sdílná, věnovala se poctivě svým dětem. Velmi jí záleželo na tom, aby syn ve škole prospíval, takže se s ním každodenně svědomitě připravovala. Když byly děti ve škole a školce, sháněla práci a uvažovala o dalším studiu. Chtěla začít nový život.
Po nějaké době Alenu druh vypátral. Vyhrožoval jí a přemlouval ji k návratu, každý den ji sledoval. Po dlouhém naléhání Alena svému příteli dobrovolně půjčila děti, ten toho však zneužil. Děti přemlouval, aby s ním od matky odešly. Netrvalo dlouho a Alenin druh si děti odváděl i na celý víkend. Nakonec Alena druhovým argumentům podlehla a vrátila se k němu. V domě pro matky s dětmi žila čtyři měsíce.

Příběh nám byl poskytnut v rámci projektu Kormidlo, do kterého se v rámci svého globálního charitativního programu Kraft Cares zapojila společnost Kraft Foods.
   
08.11.2002 - Láska a vztahy - autor: Převzatý článek

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Simba: Jo, přesně tak to bývá.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:28:20
 2. avatar
  [30] Simba [*]

  Seja: Asi budeš mít velký kus pravdy v tom, že začne člověk hledat chybu u sebe.

  superkarma: 0 05.12.2003, 11:41:40
 3. avatar
  [21] Irena1 [*]

  Já jí trošku chápu...sama jsem se odhodlávala odejít od manžela přes dva roky. Není tak snadné najít rozumné bydlení, vybavit ho a postarat se o děti, zvlášť, když nikdy nedělala a jen byla doma s dětmi. Já mám solidní zaměstnání a jsem bezdětná, ale i tak toho mám každý měsíc nad hlavu, aby mi zbylo na všechny nutné platby. Samotná ženská to nemá lehké. A s těmi rodiči - já měla dětství ukázkové a s rodiči mám krásný vztah, ale taky na mě dlouho nic nepoznali - on se člověk ošklivými věcmi nerad chlubí, spíš zatlouká a doufá, že se to změní a příště nestane..třeba na tom byla Alena podobně nebo možná rodiče nemá...? A donutit někoho k léčení, to je dost směšná nápověda, tyhle typy si nepřipustí, že je v nich chyba, natož aby ji přiznali svému okolí a léčili se Je mi Aleny líto, nesouhlasím s ní, ale chápu ji.

  superkarma: 0 09.11.2002, 23:18:57
 4. avatar
  [20] Léthé [*]

  Sandy:že ty si měla bezproblémovou rodinu já jí až tak bezproblémovou neměla,ale za prvni a poslední facku můj partner kdysi vyfasoval dva stehy na obočí

  superkarma: 0 08.11.2002, 22:04:00
 5. avatar
  [18] Léthé [*]

  Nevěřím tomu,že Alena pochází z bezproblémové rodiny...bla bla bla.
  Sama mám pár let vdanou dceru a pokud by byla svým partnerem týraná,určitě bych to poznala i z tramvaje.Je v tomto příběhu podle mě dost nesrovnalostí.Co je to za psychologa,který ženě "z bezproblémové"rodiny neukáže alespoň cestu,kudy kam.Podle mě žena "s výborným prospěchem" tento model partnerství musela někde vidět.Jinak by v tom
  vztahu nesetrvala...neexistuje bezradná situace,pokud máte k rodičům velmi hezký vztah.

  superkarma: 0 08.11.2002, 20:46:07
 6. avatar
  [11] Kájina [*]

  To udelala chybu ze se vratila bude to uplne stejny bude ji jen bit a tyrat...ten clovek je hajzl,a jiny uz nebude

  superkarma: 0 08.11.2002, 10:32:55
 7. avatar
  [10] LenkaT. [*]

  Ty zeleniny a různý jiný potraviny jsou tam kvůli té soutěži o ledničku. Stačí na to kliknout a ono to zmizí. Jinak já osobně bych s takovým chlapem tak dlouho nemohla vydržet a vracet se k němu a věřit mu dál, to už vůbec ne.

  superkarma: 0 08.11.2002, 10:09:44
 8. [8] Radka JS [*]

  Je to hrozné! Nechápu proč se k němu vracela! Není to ona, kdo by měl navštěvovat psychologa. Pokud je chtěl zpátky měla Alena jedinečnou příležitost ho přinutit k léčení! Nevěřím tomu, že se to nevrátí do starých kolejí!

  superkarma: 0 08.11.2002, 08:42:17
 9. avatar
  [3] andulinka [*]

  Skoda ze se do toho nezapojily jeji rodice, nebo nekdo blizky u koho by nasla pomoc a podporu kterou musela hledat v azyl. dome. Podle me je toto zarizeni az jednim z poslednich reseni. Je mi ji lito, zrejme dopadne jeste hur nez predtim a co pak?

  superkarma: 0 08.11.2002, 02:09:29
 10. avatar
  [2] clarCa [*]

  Gina: no jo, ale jestliže měla jen dvě perspektivy - azylový dům, druh - tak si prostě vybrala druha... Nevím, jak to funguje, ale myslím, že kromě dočasného přístřeší by měl azylový dům i nabízet další alternativy... aby ta holka měla "kam jít".
  Ta Alena zřejmě nikdy nepracovala (jestliže po vyučení nenastoupila do práce kvůli těhotenství), a třeba nevěděla co dál. Jak si sehnat práci, bydlení... prostě mohla se ocitnout v situaci, před kterou byla bezradná. A tak jí řešila odchodem do "známého" nebezpečí....

  superkarma: 0 08.11.2002, 01:37:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme