.

Na soucitu se určitě nedá žádný vztah vybudovat, nebo ano?

Vztahy

Na soucitu se určitě nedá žádný vztah vybudovat, nebo ano?

Moje mamka mi vždycky říkala, že až se budu chtít usadit, měla bych si vybrat hlavně hodného mládence, co mě bude umět zabezpečit a bude mi zobat z ruky a že nějaká láska a vášeň, to není nic pro život. Vždycky jsem se tomu posmívala, že bez lásky si nedokážu svůj život vůbec představit a teď jsem se najednou úplným kotrmelcem osudu ocitla přesně v situaci, která by se mojí mamce asi zdála „vhodná“, ale já nevím, jak z ní ven.
Začala jsem totiž proti svému přesvědčení chodit se svým kamarádem. Necítila jsem žádné jiskření, žádnou přitažlivost, ale už jsem byla dlouho sama a on mě dlouho miloval a hučel do mě, až jsem nakonec povolila. Třeba se ho naučím mít ráda, říkala jsem si. Ale nenaučila.
Chodíme spolu už víc než rok, on mě miluje pořád víc, ale já ho začínám nesnášet. Vím, že je to nespravedlivé, že mi nic neudělal, naopak, je ke mně hodný, štědrý, zobal by mi z ruky (prostě ideální partner podle mojí mamky), ale já k němu pociťuju rostoucí odpor a averzi. Vadí mi na něm drobnosti, i to, jak mluví, co říká, jeho parfém, prostě všechno. Nejvíc ze všeho mi asi vadí to, jak na mě hrozně visí.
On by chtěl se mnou začít bydlet a mít svatbu a já vím, že to nechci, ale vůbec nevím, jak bych mu to měla říct. On je do mě asi tak zamilovaný, že vůbec nic netuší, a mně je ho strašně líto. Je mi jasné, že na soucitu se vztah stavět nedá.
Taky si říkám, že kdybych ten odpor v sobě zlomila, on by byl opravdu ideální partner do života. Vím, že nejedna moje vdaná kamarádka měla takové krize v manželství, že měly úplný odpor k manželovi, který se ale zlomil a dneska žijí ve spokojeném vztahu. Kromě toho mě moje nejlepší kámoška, co nemá zrovna moc pohodové manželství, protože její manžel je všechno jen ne hodný, pořád přesvědčuje, ať neblbnu, že takového kluka už nepotkám, protože je pohledný, milý, hodný atd. Ať se prý poučím, jaké to je, když se vdávala z lásky a dneska je láska pryč a jsou jen potíže…

K.M.
   
30.10.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [48] Ťapina [*]

  Na soucitu vztah nemůže fungovat. Teď je ti ho líto, ale za chvíli začneš nacházet chyby a důvody, proč byl asi sám.

  superkarma: 0 08.12.2003, 21:31:26
 2. avatar
  [47] Simba [*]

  Já myslím, že něco té lásky by tam mělo být. A jestli cítíš jen to co popisuješ, ukonči to.

  superkarma: 0 05.12.2003, 11:07:11
 3. avatar
  [37] Kájina [*]

  upsss - trosku jsem to popletla a vypadlo mi slovicko "stalo"

  superkarma: 0 30.10.2002, 15:40:51
 4. avatar
  [36] Kájina [*]

  anca:a myslis ze by te na rukou nosil cely zivot?nevis co by se nemuzes vedet co se z neho vyklube potom a je malo pripadu co by te nosily na rukou cely zivot(obrazne receno)

  superkarma: 0 30.10.2002, 15:39:51
 5. avatar
  [30] Acinka [*]

  Je to těžký, ale asi opravdu nemá smysl s ním dále setrvávat jen ze soucitu. Když ti ten vztah nevyhovuje tak to prostě ukonči a uvidíš, že se ti uleví

  superkarma: 0 30.10.2002, 12:55:09
 6. avatar
  [29] Aja [*]

  Uteč! Na to jiná rada není.

  superkarma: 0 30.10.2002, 12:33:15
 7. avatar
  [27] Kájina [*]

  anca:tak proc s tim sobcem zustavas?proste se s nim rozejdi a je to,kdyz ti nevyhovuje ovsem pokud nemate deti a jine zavazky

  superkarma: 0 30.10.2002, 12:08:17
 8. avatar
  [14] Livinne [*]

  Milá K.M. taky jsem to zažila.Já vím,že si určitě říkáš,že máš aspoň nějakou jistotu,že tohle je chlap který tě nezraní, zaopatří.Ale na druhou stranu tě rozčiluje cokoliv řekne nebo udělá,ty jsi na něho zlá i když nechceš a trápíš sebe i jeho.Uteč.Třeba budeš dlouho hledat toho pravého,třeba ho ani nenajdeš ale budeš jednat férově vůči sobě i jemu.A navíc,jestli se nemýlím,tak už ti určitě vadí i intimnosti a milování...

  superkarma: 0 30.10.2002, 09:59:35
 9. avatar
  [7] Kájina [*]

  myslim ze takovyhle vztah nebude fungovat.Promluv si s nim a vyjasni mu to, bude ho to bolet,ale vsechno jednou preboli tak hodne stesti

  superkarma: 0 30.10.2002, 08:10:09
 10. avatar
  [6] bobatko [*]

  K.M., byla jsem v podobných situacích se dvěma kamarády, pořád mně chtěli "získat", ale kromě nějakých výpadků jako pusu na dobrou noc po věčeři nebo 2dl vínka se jim to nepodařilo. Jenom jsem tím štvala bývalého. Vím, že bych nemohla, protože abych muže milovala, musí mi "vonět", jakési feromony asi. A ty jsem necítila, ba naopak, oni se voněli aby mi voněli a já to nesnášela a dycky se moc modlila aby si už našli holku. Občas se podařilo. měla jsem je na čas z krku, co se týče námluv a povídali mi o svých polovičkách, jak jsou úžasné. Už je to nějaký čas, ani s jedním ani s druhým se moc nevídáme, nelze poslouchat, jak by chtěli být se mnou, jak mně mají rádi, potřebujou... vždycky když se jim něco rozpadne.
  Rohejít, nikdy z toho nic být nemůže, bereš ho pořád jenom jako kamaráda, co ti visí na krku. Možná budeš někdy litovat, ale není čeho, nikam by to nevedlo a ty bys hledala cestu ven a jednou, až bys potkala muže s velkým M, bys jej stejně opustila jej by to bolelo ještě více, než teď, když mu uvedeš, že důvodem není jiný muž. Moc to neokládej, nejhorší jsou plánované rozchody

  superkarma: 0 30.10.2002, 07:54:43
 11. avatar
  [5] jankucharo [*]

  Milá K.M.,
  trávit čas s někým téměř ze soucitu, nebo proto, že do tebe hučí, nemyslím, že je to to pravé ořechové jako základ či nosný pilíř vztahu. Jistě, čas může vše prověřit, ale pokud je to tak, jak říkáš-píšeš,je to sice smutné, ale pořád se s tím dá něco dělat. Můžeš něco udělat ty i on. V prvé řadě si do toho nenechat mluvit maminkou, babičkou, kamarádkami, jen ty sama nejlépe víš, co k němu cítíš a jak hluboký je to cit. Nalej sama sobě číši pravdy a promluv s přítelem, vysvětli mu, co tě trápí. Pryč je už doba, kdy se uzavíraly sňatky z rozumu, bez lásky. Pokud se rozejdete, máš reálnou možnost poznat další muže, srovnat a třeba někdy v budoucnu říci, vždyť on byl vlatně ten pravý. Nebo také ne. Možná k poznání pravdy Vašeho vztahu potřebujete dozrát oba... Prosím nepřešlapuj na nejisté půdě, k tomu ti přeji dostatek sil i vůle. Hodně zdaru.

  superkarma: 0 30.10.2002, 07:06:03
 12. avatar
  [2] Vladana [*]

  Těžko tady radit, ale já osobně bych do takového vztahu nešla. Je pravda, že člověk je nejdřív zamilovaný a pak zamilovanost pomine, nebo se spis prejde v lasku. A to ty jak pises neprozivas. A pokud ti uz ted tvuj kluk leze na nervy, tak co bude za 10 let. Zivot je prilis kratky na to abychom ho starvili s nekym ze soucitu a nebo proto ze je hodny. Ochuzujes se o to co je v zivote nejkrasnejsi o lasku.

  superkarma: 0 30.10.2002, 06:50:35
 13. avatar
  [1] clarCa [*]

  Milá K.M.,
  samozřejmě je spolehlivý hodný partner atd. báječným vkladem do manželství (mám jednoho takového doma), ale myslím, že je k tomu za potřebí ještě něco navíc. A to skutečnost, že si takového člověka vážíš jako osoby (schválně vynechávám lásku jakožto kvalitu často pomíjející). Člověk, který ti dokáže být partnerem. Oporou. Útočištěm, až budeš mít všeho plné zuby.
  Pokud tvůj přítel na tobě jen "visí", tak to budeš navždy jen ty, kdo bude oporou, kdo "potáhne" ten vztah, kdo bude muset všechno rozhodovat, kdo ponese veškerou zodpovědnost. Jestli je ti někoho líto, znamená to, že si jej nemůžeš tak úplně vážit - tudíž ti nikdy nebude partnerem, nikdy se na něj neodvážíš přenést alespoň část svého břemena. Budeš unavená, naštvaná a nebude trvat dlouho a začneš ho za to nenávidět. Stane se kamenem na tvém krku.
  Takže mu pěkně na rovinu řekni, že se s ním chceš rozejít. Že je ti to líto, ale že s ním nechceš žít a nechceš s ním být jen z té lítosti. A najdi si někoho, kdo ti bude rovnocenným partnerem.

  superkarma: 0 30.10.2002, 00:20:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme