.

Jak jsem se málem stal sexuálním násilníkem.

Vztahy

Jak jsem se málem stal sexuálním násilníkem.

Někdy mám pocit, když se začtu do ženských magazínů jako je ten váš, že ženy jsou světice a muži buď neschopní hlupáci, nebo sobečtí a agresivní ješitové. Proto jsem se odhodlal k tomu, abych se vám svěřil se svým osobním příběhem. Pokusím se jej popsat co možná nejlépe.
Se svou ženou jsem se seznámil ještě za studií na vysoké škole. Cca po roce jsme se vzali a velkou měrou i díky vstřícnosti mých rodičů jsme měli zanedlouho i střechu nad hlavou. Dalo by se říci, že naše manželství bylo celkem poklidné, nejsem konfliktní typ a všechny vznikající konflikty se snažím řešit ještě dříve, než se rozhoří. Jediným vážnějším problémem byl od počátku našeho soužití manželčin vztah k penězům. Dokázala neuvěřitelným způsobem roztočit jakýkoliv obnos, a to bez ohledu na to, zda zmíněná částka byla určena na běžné výdaje nebo třeba na splátky půjčky či na telefon. Vzniklé mezery v rozpočtu jsem vždy nějak zacelil, nezřídka za cenu půjčky od přátel, ale o penězích se u nás diskutovalo stále a stále to nikam nevedlo. Teprve když jsem veškeré důležité platby nechal posílat z banky trvalým příkazem, situace se o něco zlepšila. Z řad svých známých jsem slýchal i řeči, že nechápou, jak s takovou osobou mohu žít, ale já měl vždy stejnou odpověď: Svou ženu miluji a koneckonců, ani já nejsem bez chyby, tak nač z toho dělat drama…
Jak se však později ukázalo, mojí největší chybou byla právě láska k manželce a snaha za všech okolností udržet rodinu. Naší dceři bylo sedm let, když si má žena našla přítele a oznámila mi, že se mnou končí a že se chce rozvést. Nechtěl jsem s rozvodem souhlasit a snažil jsem se s mojí ženou celou situaci probírat a hledat východisko, které by bylo co nejméně bolestné hlavně pro naše dítě. Ona ale trvala na rozvodu. Když nabyla dojmu, že po dobrém to se mnou nepůjde, rozhodla se pro radikální řez. Jedno sobotní dopoledne, kdy dcera odjela na výlet se skautským oddílem, mě manželka pod záminkou usmiřování zlákala k sexu. Poté ihned vyhledala gynekologa a policii, kde oznámila, že jsem ji znásilnil. Byl to pro mne šok. Následovaly nechutné výslechy a soudní pře, která naštěstí dopadla vyřčením mé neviny. Ale ty chvíle, které jsem prožil, bych nikomu nepřál. Dokonce i moje vlastní sestra se ode mne na jednu chvíli odvrátila a málem celému tomu divadlu uvěřila. Rozvod se nakonec samozřejmě uskutečnil, dceru máme ve střídavé péči, s bývalou ženou se vidím, jen pokud to je nezbytně nutné. Přišel jsem o rodinu a o ženu, ale také o iluze, že láska je čistý vztah založený na důvěře dvou lidí…

Jirka
   
15.10.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [40] Ťapina [*]

  Karel:

  superkarma: 0 17.11.2003, 11:37:19
 2. [39] xenie [*]

  Karle : jen pro info, donucení kohokoli k souloži proti jeho vůli je znásilnění, takže se to může týkat i manželky...jinak, zajímalo by mne, jak by tento příběh podalal jeho manželka.

  superkarma: 0 22.10.2002, 09:26:55
 3. avatar
  [30] Dokinka [*]

  Zahod to za seba.

  superkarma: 0 15.10.2002, 15:19:04
 4. avatar
  [20] Blues [*]

  To je hnusný!
  Podle mě ŽÁDNÁ žena nemá právo takhle jednat, ať už je její partner jaký chce, tohle je prostě podraz a navíc zneužití ženské role .
  Takovéhle potvory jsou pak na vině, že když ke znásilnění ve vztahu skutečně dojde, oběti okolí nevěří a mnohé ženy se dokonce bojí s tím vůbec někam jít. Divím se, že nedostala trest za křivé obvinění..

  superkarma: 0 15.10.2002, 11:02:06
 5. avatar
  [19] bobatko [*]

  Rdka: napsala jsi to parádně

  superkarma: 0 15.10.2002, 10:58:07
 6. [18] Radka JS [*]

  No Vážení, to je hnus prvního kalibru!! Jednat takovýmhle způsobem s člověkem se kterým jsem jedna rodina, máme dítě.. To se nedá ani pojmenovat. Je jasné, že nikdo není bez viny, ale.. Myslím, že není třeba litovat, že jsi neudržel manželství. S takovou ženou!! Na míle daleko!! Drží Ti pěsti, ať už nikdy nemusiš takový exemplář potkat!

  superkarma: 0 15.10.2002, 10:44:10
 7. avatar
  [16] Evča [*]

  Je to velmi smutné , ale myslím že to bylo vyhroceno tím, že jsi nechtěl rozvod . Osobně si myslím, že stejně děti vycítí že není v rodině něco v pořádku a kolikrát je jim líp s jedním z rodičů, než ve studeném prostředí s obouma rodičema. Děti jsou velmi citlivý.
  Držím palce ať najdeš hodnou ženu, která si Tě zaslouží

  superkarma: 0 15.10.2002, 09:59:20
 8. avatar
  [13] Kájina [*]

  Ahoj Jirko,taky ti moc drzim palecky a verim ze brzo najdes tu pravou protoze ne vsechny zeny jsou takovyhle svine (promin,ale jine slovo me nenapada )mej se hezky a az potkas tu pravou tak nam napis jak to dopadlo

  superkarma: 0 15.10.2002, 09:54:15
 9. avatar
  [7] bobatko [*]

  Jirko, snad je pravda všechno, co jsi takhle napsal a tím pádem ti držím pěstičky, aby jsi potkal tu pravou ženu, se kterou budete mít třebas další děti a hooodně moc štěstí ve společném životě.
  Ale ono stačí různé pohledy na věc.
  Má výborný kamarádka si našla přítele, sympatický kluk - na první dojem. Řekla mi, že už byla ženatý, musel se ženit, aby sehnali byt, pracoval od rána do večera, staral se zařizoval a jednou když přišel z práce našel ji v posteli s jiným. Když se rozváděli byla už těhotná s jiným. Člověk by řekl, ta ženská je mrcha, chudák chlap. nevím, jaký byl tenkrát, ale vidím ho dnes, s mojí kamarádkou jsou měsíc, pořád se ji na všechno vyptává, nedůvěřuje, osočuje ze lží a dokonce už došel tak daleko, že jí prolezl věci. Ona to nevidí, jenom občas naťukne, že na něco přišel náhodou. myslíte, že vám někdo náhodou pročte zdravotní kartu nebo výsledky ze školy? každá strana má své.

  superkarma: 0 15.10.2002, 08:39:55
 10. avatar
  [6] sarobrouk [*]

  Jirko,už jsi poučen a čekají tě jen samá pozitiva. Co se děje u rozvodového soudu je občas nechutné. Můj drahý byl u soudu obviněn svou exmanželkou, že má přehnané sexuální nároky. To tam pravda ale stála s pupkem pod nos, těhotná s jiným chlapem. A teď má už nějaký ten rok mě a jsme šťastní, že máme to zlé za sebou a o to víc si vážíme jeden druhého a našeho vztahu. Posílám ti a přeji, ať se sejdeš taky s nějakou spřízněnou duší, se kterou ti bude fajn a na to zlé vzpomeneš jen s malým úsměvem.

  superkarma: 0 15.10.2002, 07:54:20
 11. avatar
  [5] Zluta [*]

  Milý Jirko,jak moc Tě chápu Každý má nějaký osud předem určený. Těch ublížených je moc, ale já vždycky říkám, že není solidní diskutovat o nějakém problému, který člověk zná pouze z jedné strany. Ta Tvá ex by nám na Tebe určitě taky leccos prozradila, takže hlavu vzhůru a s myšlenkou - že nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř - se vrhni do nového krásnějšího života
  Jsem na tom s osudem podobně jako Daisy, až na to, že toho svého anděla jsem zatím ještě nepotkala ...ale kdo ví, kdo - kde a kdy na nás čeká

  superkarma: 0 15.10.2002, 07:20:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme