.

V soudržnosti žen je síla – muži ji cítí, a proto se bojí!

Vztahy

V soudržnosti žen je síla – muži ji cítí, a proto se bojí!

Milá redakce, jsem pravidelnou čtenářkou vašeho časopisu a moc mě zajímají diskuze čtenářů pod jednotlivými články. Myslím, že jsou poučné a že můžou častokrát poskytnout člověku úplně nový pohled na věc. Proto jsem se rozhodla, že i já vyvolám takovou diskuzi, a to na téma „hřadování.“
Můj muž totiž je úplně alergický na to, že svoje a tím pádem někdy i naše rodinné problémy přetřásám se svými kamarádkami. Tvrdí, že je to praní špinavého prádla na veřejnosti a že je to odporné. Že takhle „slepičí“ jen ty nejhloupější ženský a podobně. Často se kvůli tomu hádáme, protože znáte to – já řeknu něco kamarádce, ona svému muž i – a tak se stane, že se to manželovi odněkud vrátí patřičně přibarvené a hned je zle.
Je mi líto, že se kvůli tomu hádáme, ale zase si tím že se svěřím kamarádkám a vyslechnu i jejich názor často pomůžu. Taky vím, že mi ve chvílích, kdy je mi třeba těžko, kamarádka rozumí mnohdy víc než manžel, třeba proto, že má podobnou zkušenost jako já nebo proto, že dokáže líp pochopit, co já jako žena cítím. Proto mě dokáže i utěšit a poradit mi.
Zajímalo by mě, jestli i vy ostatní „hřadujete“ a probíráte svoje intimní a rodinné problémy s kamarádkami, nebo si držíte všechno pěkně pod pokličkou?
Kovbojka

A co na to psycholog: Kdo zná knihy o tom, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, jistě ví, že zatímco mužům je vlastní určitá uzavřenost a rozhodnost, ženy se naopak vyznačují nerozhodností, ale vekou schopností komunikace. Zatímco muži si svoje dilemata řeší někde v hloubi, aby o tom nikdo nevěděl, ženy svá trápení vytrubují do světa. Není na nikom, aby hodnotil, jestli je to dobře, nebo špatně, je to prostě tak.
Ženy prostě hřadovaly, hřadují a hřadovat budou. Není to projev jejich hlouposti a slabosti, ale naopak síly. Síly ženské jednoty, ženské soudržnosti, které se muži možná i trochu bojí:-) Síly předávané ženské zkušenosti.
Dnešním ženám chybí to, co zažívaly jejich babičky a prababičky – chvíle, kdy se třeba při ručních pracích nebo při draní peří sešly ženy všech věkových kategorií, vyprávěly se příběhy a probíraly problémy a i malé holčičky to s nastraženýma ušima poslouchaly a přejímaly kolektivní ženskou zkušenost, informace o ženském údělu. Dnes se úloha žen i mužů ve společnosti rapidně mění, ale schopnosti a možnosti vlastní každému pohlaví zůstávají neměnné, proto by ženy měly chápat, že muži občas neposlouchají, a naopak muži by měli přiznat ženám právo na „hřadování“, tedy na sdílení zkušeností a onu "archetypální" ženskou komunikaci.
   
10.10.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [52] Ťapina [*]

  Není na tom nic divného

  superkarma: 0 29.11.2003, 16:26:17
 2. avatar
  [32] Léthé [*]

  Jééé...víte že já ještě zažila draní peří když mi bylo asi šest let? A mám na to fakt krásné vzpomínky. Co tam se všechno probralo...a jestli se to někde někomu vrátilo,to nevím.
  Já co se týče hřadování si již dávám sakra pozor...párkrát jsem na to doplatila a pokud se dnes někomu svěřím,tak je to pouze přítel,nikdy přítelkyně,přesto že ona mi říká vše...jenže já si nikdy hubu na špacír nepouštěla,ona ano.

  superkarma: 0 10.10.2002, 18:33:25
 3. avatar
  [24] bobatko [*]

  A mimochodem clarCa to napdala moc přesně.

  superkarma: 0 10.10.2002, 12:05:40
 4. avatar
  [23] bobatko [*]

  hmmm, je to vlastně jako bys pomlouvala vlastního muže, což je dost oddporné. Já si taky samosebou povídám s kamarádkama i o našich parrtnerech, ale víceméně v dobrém, nebo ve smyslu, představ si, co včera udělal, řekl a podobně... hambou bych se propadla, kdyby se to k němu vrátilo zpátky. Je mi totiž jasné, že moje kamarádka to zase řekne svému přítrli, jsou partneři, tak si přirozeně povídají. A navíc, mám pocit, že když už něěco řeknu, tak je to stejně špatně pochopeno a řekne se mi, proč se s ním nerozejdeš? Takže jediná možnost je, hlavní, podstatné a hlavně VAŠe problémy si řešte mezi sebou a s kamarádkama plkej, to potřebujeme občas většinou všichni.
  A slpeice jsou nejenom tvé kamarádky, ale i jeejich hloupí partneři, kteří jsou tak tupí, že to zase vykecají tvému muži. A ty se pak nediv, že má tendenci vás urážet. Chudák chlap.

  superkarma: 0 10.10.2002, 12:04:00
 5. avatar
  [21] medved [*]

  jestli si tak nerozumna, ze peres spinave pradlo s kamoskama, ktere neumi drzet jazyk za zuby, tak se vubec tvemu muzi nedivim, ze se zlobi ....urcita pravidla ma i slepicarna ...obcas se se zenskyma vykecat je k nezaplaceni, ale soukrome veci bych resila jen s osvedcenou vrbou a intimnosti max s manzelem.

  superkarma: 0 10.10.2002, 11:29:11
 6. avatar
  [18] Denča [*]

  Pokecat se musí, ale probírat a řešit různé partnerské problémy to asi ne, stejně toho svého známe nejlíp samy. S holkama se dá probírati jiné věci, vím, že i ty partnerské, ale není dobré zacházet do hloubky. Zkusilas to někdy i s ním? Pokecat a promluvit si? Jenže na chlapy se musí jinak.(taky to píšou v té knížce)Tak to zkus, každopádně držím pěsti

  superkarma: 0 10.10.2002, 10:46:13
 7. avatar
  [14] Lhasa [*]

  Jé, tak ještě než jsem si přečetla vyjádření psychologa, chtěla jsem hned napsat, abys utíkala do knihkupectví, koupila si knížku Muži jsou z Mrsu, ženy z Venuše, zhltla ji (není to problém, já to zvládla za dva večery), pak přesvědčila manžela, aby si ji přečetl on a uvidíš, jak se k hřadování bude stavět
  Samozřejmě že hřaduju. Pravidelně, abych si uchovala duševní zdraví

  superkarma: 0 10.10.2002, 09:19:49
 8. avatar
  [13] sarobrouk [*]

  Konzultovat se musí. A když chůapi od přírody neposlouchají, co jim ženy říkají, tak se musí hřadovat s kámoškou. Musí to být sle "Kámoška" s velkým "K". A když se to tomu chlapovi vrátilo, tak ať, je to jeho chyba, kdyby jí naslouchal a diskutovali o tom, věděl by, co by ona opravdu řekla a jak by to řekla a vysmál by se těm přibarvovačům.

  superkarma: 0 10.10.2002, 09:15:06
 9. avatar
  [12] Ivanka [*]

  Já "hřaduji" minimálně jednou měsíčně (někdy častěji, dle potřeby):-), se svou nejlepší kamarádku a vím, že se to dál nedostane!.....je to opravdu nejlepší kamarádka.....

  superkarma: 0 10.10.2002, 08:58:04
 10. [8] Radka JS [*]

  Já kamarádky, myslím TY KAMARÁDKY nikdy neměla. Takže jako moje vrba pro vyslechnutí fungovala moje rodina. Teď mám jednu kamarádku a myslím, že velmi dobrou a s tou občas svoje problémy probíráme. Musím říct, že můj přítel je typický uzavřený co se tohoto týká. Já to prostě musím probrat a když to se mnou nechce probírat můj přítel, což bych uvítala ze všeho nejvíce proberu to s rodinou. Bohužel, nejsem tak zkušená, abych vše dokázala bravurně vyřešit sama.R

  superkarma: 0 10.10.2002, 07:46:19
 11. avatar
  [2] clarCa [*]

  Hřaduji zásadně s kamarádkami, které si vše nechají pro sebe. Pokud někdo funguje jako místní rozhlas, tak se s ním bavím maximálně o počasí.... zajímavé mi přijde, že mezi největší drbny patří často muži....

  superkarma: 0 10.10.2002, 00:43:56
 12. avatar
  [1] Lotka [*]

  No asi by bylo dobré poučit kamarádku, že to nemá říkat svému manželovi Ale jsou muži, kteří tohle všechno chápou, naštěstí můj přítel k nim patří i když zase na druhou stranu musím vědět, co si kamarádce a KTERÉ kamarádce můžu dovolit říct. Např. své nej... problémy řeším jen s kamarádkami z netu, protože vím, že ty mě takhle ohrozit nemohou, jako ty nejbližší, které by mohly sdělit vše do mého okolí. A říká se taky, že nejvíc paseky mohou natropit právě tzv. kamarádky, protože toho nejvíc vědí.

  superkarma: 0 10.10.2002, 00:28:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme