Domácnost

Kdo navštívil Versailles tak ví, že není zahrada, jako zahrada.

Francouzské Ministerstvo kultury připravuje každým rokem akci nazvanou Červen, měsíc zahrad. Aktivní Francouzský institut ve Štěpánské ulici v Praze z ní pravidelně vybírá několik akcí, týkajících se umění zahrady a nejnovějších výzkumů i současných kreací v této oblasti (park André Citroën v Paříži, imaginární zahrady v Terrassonu aj.).
V pondělí zahájila tento ojedinělý projekt přednáška přední francouzské odbornice na historii zahrad a parků Monique Mosser - Zahrada jako kulturní fenomén. Ačkoliv slovo zahrada zdá se být dnes něčím zcela běžným, obyčejným a jaksi samozřejmým, je tento prostor látkou hodnou studování a bádání mnoha odborníků na celém světě, a to z hlediska historického vývoje, tak jako součást krajinotvorby a výstavby měst. Jedním ze znalců na slovo vzatých je právě Monique Mosser, která se sama podílela na rehabilitaci umění zahrady v posledních dvaceti letech, kdy se názor na toto téměř zapomenuté umění zcela změnil.
Dnes v 16.30 naváže tato dáma na svoji pondělní přednášku v prostorách Francouzského institutu ve Štěpánské ulici a představí internetové stránky, které byly vytvořeny v dubnu 2001 a jsou věnovány dílu André Le Nôtrea, tvůrce zahrad, který se v 17. století proslavil především svou prací pro zámek Versailles.
   
13.06.2001 - Zahrada a květiny - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] hubajda [*]

  moc pekne Sml67

  superkarma: 0 28.09.2012, 22:30:02
 2. avatar
  [4] Andula [*]

  MOc hezké jsou i zámecké zahrady v Kroměříži, bohužel i zanedbané...

  superkarma: 0 09.12.2003, 19:40:01
 3. avatar
  [3] Ťapina [*]

  Hm, krása.

  superkarma: 0 07.12.2003, 18:12:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme