Vztahy

Přišla jsem nejen o svobodu, ale i o přátele.

Jsem deset let vdaná a nemůžu říct, že moc šťastně. Vdávala jsem se, protože jsem musela, moji rodiče nebyli schopni akceptovat v žádném případě myšlenku, že bych byla svobodnou matkou, tak jsem se vdala. Přestože jsem věděla, že nedělám úplně správně, protože můj muž je velmi majetnický a bylo jasné, že to nebude žádné vyrovnané manželství. Ale miminko jsem moc chtěla, tak jsem odešla z vysoké školy, což můj muž uvítal s ohromnou radostí. Doufala jsem, že se po mateřské do školy vrátím, ale už k tomu nikdy nedošlo.
Po svatbě bylo všechno fajn, jako by tím, že mě měl pojištěnou pěkně papírově, zákonitě a ještě těhotnou, přestaly všechny naše partnerské problémy. Zvolna jsem si zvykala na myšlenku, že sedím věčně doma, s narozením miminka že už nemluvím jinak než ve zdrobnělinách, že můj muž pořád někde pobíhá ve společenských vírech.
Ani mi to tak nevadilo, jedinou věcí, která mě opravdu štvala a štve dodnes, bylo to, že můj muž běhal po společenských vírech s MÝMI přáteli ze školy. On vlastně před naším sňatkem ani tak moc kamarádů neměl. S jeho současnými přáteli jsem ho seznámila já, a zatímco on je pro ně vždycky připraven jít kdykoli a kamkoli, já sedím doma, a když mi někdo zavolá, že se koná někde akce, nemám nikdy hlídání.
Vím, že se dá namítnout, že je to jen moje věc, že bych své kamarády mohla seznámit s pravým stavem věcí, že já s nimi nikam nechodím, protože se vždycky na všechny akce nacpe můj muž, než já se o nich vůbec dozvím, a já pak musím sedět doma, (protože i kdybych měla hlídání, můj muž mi několikrát zdůraznil, že nechce, abychom spolu chodili do společnosti, protože se mi tam rozhodně nehodlá věnovat). Ale nějak se mi nechce prát naše špinavé prádlo na veřejnosti. To, že bych šla na nějakou akci bez domluvy s ním by znamenalo ohromnou scénu, které chci ušetřit jak sebe, tak naše kamarády. S manželem o tom nedokážu zapříst rozhovor, který by neskončil destruktivní hádkou, a tak bych uvítala, kdyby měl někdo nějakou podobnou zkušenost nebo radu, jak to vyřešit. Díky za vaše rady.
Magda
   
09.09.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [37] Ťapina [*]

  Vztah má budoucnost jedině tehdy, když mají oba své přátele, se kterými nezávisle na sobě vyráží. Někdy on, jindy ona, ale rozhodně ne pořád jenom spolu nebo dokonce jenom jeden z nich a druhý vůbec.

  superkarma: 0 22.11.2003, 11:33:59
 2. avatar
  [28] Jeremi [*]

  clarCa: Naprosto souhlasím. A tady navíc nejde o "mimčo", ale o dítě víc než devítileté! Takové se může zúčastnit spousty akcí. Jestli Magda opustila VŠ někdy uprostřed studia, mají ostatní tak 7 let od absolvování a přijde mi velmi nepravděpodobné, že by nikdo z těch kamarádů ze školy neměl taky dítě a nedala se domluvit nějaká akce (výlet) pro celé rodiny.
  Pro devítileté dítě se taky nemusí shánět nějaké speciální hlídání, ale stačí se domluvit s maminkou nějakého kamaráda, že jednu noc přespí u nich (určitě se jí bude někdy hodit "oplátka")...
  Mimochodem - na večírky ke kamarádům se zpravidla nechodí proto, aby se tam manželé věnovali sobě navzájem (na to mají dost času doma).

  superkarma: 0 09.09.2002, 17:34:23
 3. avatar
  [19] muflonka [*]

  Magdo, nevím jestli tě dobře chápu, ale ty nemůžeš nikam chodit, protože nemáš nikoho na "hlídání" téměř 10-ti letého dítěte??? Tak tomu vážně nerozumím .

  superkarma: 0 09.09.2002, 12:17:19
 4. [16] Zuzanicka [*]

  No patrně bych vyvolala pěknou hádku já,kdyby mi manžel řekl,že na akce si nepřeje se mnou chodit,protože se mi stejně nebude věnovat To jako proč,nechápu to.Tvůj manžel je slušně řečeno pěkný debil.On může vše,ty nic.To bych si nenechala líbit.Na tvém místě bych si zaplatila třeba víkendový pobyt s dítětem,kde by jste byli jenom ty a tvoje dítě.A manželovi bych neřekla kam jedu ale hlavně bych řekla,že tam jedu BEZ NĚHO.Zachovej se k němu stejně jako se chová on k tobě.A nenech si to jeho chování líbit,už takhle to snášíš déle než je zapotřebí.Chce to halvně odvahu

  superkarma: 0 09.09.2002, 11:13:08
 5. [15] Radka JS [*]

  Milá Magdo. Není potřeba přetřásat, jakou jsi udělala na začátku chybu. Stalo se a je potřeba to řešit! Představ si takovýhle život napořád! Asi to není tak, jak sis to přestavovala. A jinak to nebude! Pokud mu nedáš najevo nespokojenost, on se nězmění! Sám na to nepřijde! Takže moje rada. Pokud dobře vydělává, sežeň si paní na hlídání a běž trochu žít. Pokud nevydělává zas až tak dobře, není ani ten nejmenší důvod omezovat se více než on. Zajisti si kamarádku, nebo nějaký sport nebo cokoliv, kam můžeš jít s malou. Taky Tvůj manžel je otcem Tvého dítěte a má se o něj starat. Pokud tak nečiní a nehodlá to změnit, je na čase změnit jeho. Platit na dítě může i jako rozvedený. Vypadá to, že na nic jiného ho nemáš. Prát a vařit mu může maminka a nebo některá jiná! Možná trochu radikální, ale děsí mě představa života v takovémhle vztahu. Hodně štěstí, budeš ho potřebovat. R

  superkarma: 0 09.09.2002, 09:37:47
 6. [9] Sasa [*]

  Proboha co tě s ním drží pohromadě? Rodiče, kteří by neakceptovali teď už rozvedenou? Tedy to schvalují......
  Běž od toho, takhle řivořit přece nemůžeš.

  superkarma: 0 09.09.2002, 08:16:42
 7. avatar
  [1] clarCa [*]

  nechápu a) proč nemůžeš na akce chodit se svým mužem - co se tam děje tak hrozného, že u toho nemůžeš být???

  b) proč tam nemůžeš chodit s dítětem. Copak jsou všechy akce tvých přátel kuřácké pijatyky???? Nemohla bys jít a na nějakou se vydat, aspoň na začátek i s mimčem???

  superkarma: 0 09.09.2002, 00:10:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme