.

Leze už vám váš chlap na nervy? Pošlete ho na tábor!

Vztahy

Leze už vám váš chlap na nervy? Pošlete ho na tábor!

S ohromně úspěšnou iniciativou přišla letos na sklonku léta nezisková organizace „Pro-men“, která má centrálu v Londýně a pobočky ve více než třiceti zemích světa včetně České republiky. Tato organizace získává během celého roku finanční prostředky od dobrovolných dárců a prostřednictvím veřejně prospěšné činnosti, aby je pak jednou ročně investovala do ojedinělého charitativního programu tzv. „mužských táborů“.
Ptáte se, co je to zase za koninu? Tak čtěte dál. A přitom si vzpomeňte, s jakou radostí vypravujete každé léto své potomky minimálně na čtrnáct dní na dětský tábor pod záminkou, že dítě potřebuje kolektiv, ale hlavně s veselou myslí, jak si aspoň na chvíli vaše nervy odpočinou… A na stejném principu je založena aktivita „Pro-men“. Obzvláště velkou úlevou jsou tyto dotované tábory pro ženy, jejichž muži jsou nezaměstnaní nebo v důchodu, protože ti se převážně zdržují doma, kde namísto pomocné ruky přiložené k dílu jen kibicují a vyvolávají šarvátky. Podobnou spásou jsou letní mužské campy pro ženy, jejichž drahé polovičky nemají žádné kamarády či koníčky a své frustrace si vybíjejí na svých partnerkách. Podle hesla „kdo si hraje, nezlobí“ jsou tedy, jak přiznávají i renomovaní newyorští manželští poradci dr. Quarrell a dr. Fight, mezinárodní mužské tábory doslova lékem na bolavá manželství…
Tábory jsou obvykle stanového typu, takže umožňují svým frekventantům úzké sepětí s přírodou. Program je velmi nabitý a zahrnuje mnoho aktivit od běhu, jízdy na kole, lukostřelby, přes rybolov, zpěv, tanec až po výuku bojových umění nebo základy horolezení. Pro klid manželek, jež své muže na tento typ tábora vyšlou, jsou všechny turnusy čistě mužské, ženy se zde nevyskytují ani v polní kuchyni či jako instruktorky.
Velkou výhodou tábora je to, že je z devadesáti procent dotován centrálou „Pro-men“, takže si účast mohou dovolit muži všech příjmových skupin. O ohromné oblibě „mužského tábora“ svědčí i zájem, počet přihlášených totiž zpravidla převyšuje až desetinásobně kapacitu kempu. Účastníci se pak vybírají losem.

od naší zvláštní londýnské zpravodajky Gvedolíny Vychytralé
   
22.08.2002 - Láska a vztahy - autor: Exkluzivně pro Ženu-in

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Tss, ten můj občas vypadne sám a věřím, že tak činí i ostatní chlapi

  superkarma: 0 01.12.2003, 12:11:02
 2. avatar
  [8] Elostris [*]

  Náhodou já myslím, že dobrý nápad by to byl. Odpočinek, nabrání nových sil, zkušeností....tak kde to mám podepsat?

  superkarma: 0 22.08.2002, 14:04:34
 3. avatar
  [5] Kájina [*]

  tak to je super a maj tam k dispozici i cizi zensky?

  superkarma: 0 22.08.2002, 10:55:04
 4. avatar
  [3] tutik [*]

  Vypada to, ze ceska pobocka organizace Pro-men se pomalu ale jiste ustanovuje na mistnim povodnovem auditku. Organizaci laskave zastitila Meryl; Silveig a Stacha jiz pripravuji program nabity zajimavymi aktivitami jako vytrhavani parket, myti oken atd.
  Jiz se objevuji prvni zajemci - Meryl a Aja prihlasily sve drahe polovicky a velice rychle se hlasi dalsi....

  superkarma: 0 22.08.2002, 09:23:06
 5. avatar
  [2] Aja [*]

  Kdyby to nebyl fór, tak je to skvělý...

  superkarma: 0 22.08.2002, 08:35:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme