.

Aby to moc nebolelo a abych mohla v klidu žít dál aneb Nevěsta na útěku.

Vztahy

Aby to moc nebolelo a abych mohla v klidu žít dál aneb Nevěsta na útěku.

Píšu krví, zatím ne svou, ale kdoví. Můj způsob života, způsob žití, divočení, nevázanosti, střídaní nálad, nebezpečná přirozenost, přehlížení všech a všeho, to všechno MOJE jsem měla za 604800 vteřin sdílet s NÍM. Mužem, budoucím manželem, otcem mých dětí.
Ta představa mě přitahovala jako starého chlípníka, který ve tmě své komůrky sní necudné obrazy. Vybrala jsem si JEHO, měl mnoho náručí k zachycení svého prudkého letu a o to strmějších pádů v mnoha podobách, a byla to JÁ, která ho zastavila.
Jak jinak, naši rodiče se znali, ideální páry tvořící ideální děti. Já – sedmnáctiletá studentka preferující zdravý životní styl s jasným předpokladem studia na právnické fakultě, on osmnáctiletý student právnické fakulty,hezounek cvičící thai-box. Společně – idylický pár s růžovou budoucností. Proč by nám někdo bránil ve svatbě, byli jsme přece tak zodpovědní.
604800 vteřin, 300 rozeslaných svatebních oznámení, obřad na Karlštejně, oblečení a hostina ve stylu královských oslav, zamluvená auta v půjčovně, zaplacené zálohy, stovky druhů cukrovin, květinová výzdoba, architekt, kadeřnice, svědci, prstýnky … všechno bylo připravené do puntíku, bez chybičky.
Nic se nezmění, mám všechno, jen místo přítele budu mít manžela, místo na prázdniny pojedu na svatební cestu do Saudské Arábie, místo domu rodičů budu mít svůj vlastní o pár kilometrů dál. Šťastná to žena. Ale zkuste jednou zapomenout na tu svoji image a jen tak se rozhlédněte kolem sebe. Pak snad pochopíte, že se všechno nemusí točit jen kolem vás.
604799 vteřin a já vím, chci žít, žít podle svých představ, nejsou náročné. Základ, ano základem je, i když je to smutné, svoboda a samota. Je to pohoda představovat si a pohrávání si s tím co je nemožné.
604790 vteřin.
CVAK.
Bágl na záda, krajkové kalhotky, bílé tričko, plavky, pas, mocná energie,dopis do schránky: „Celý život jdu po typech jako jsi ty, celý život se občas zapletu do jejich života a stejně rychle jako jsem se do něj vnutila se také vytrácím, bez chuti a bez zápachu mizím. Bez tebe budu o hodně chudší, ale šťastně svobodná.“
VYNULOVANÉ MĚŘIČE - 30. 5. 1996

   
13.08.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [29] Ťapina [*]

  Pěkně blbý, ne?

  superkarma: 0 08.12.2003, 20:56:22
 2. avatar
  [25] pajda [*]

  MIREK: Ty průzkumy (pocházejí z USA, Švédska a Německa, cca 30000 párů) se týkaly párů, které se vzaly po předchozím společném životě - tedy i když se vzali, tak se rozvedli...Mirku, pokusím se ti najít nějaký článek nebo statistiku na tohle téma, ale asi to nebude hned...(pokud máš zájem)
  Barka: asi bych to viděla tak, že pokud tu odpovědnost mám, tak není důvod, proč se nebrat...a pokud ji nemám, tak je soužití s někým jen alibi - úlitba Bohu - něco ve stylu já mám taky partnera a domácnost...ale nevím, s mužem jsem před svatbou nežila - nebylo kde. Jediný pár, který znám opravdu dobře, měl důvod jednoduchý - ona bydlela u strýčka, který jí strašně nadával, když se svým klukem (teď už manželem) strávila noc...tak se prostě odstěhovala. Nevím, jestli je zrovna tohle projev citu...

  superkarma: 0 16.08.2002, 18:55:43
 3. avatar
  [24] Denča [*]

  Je to celé ujeté zajímalo by mě, co se dělo po tom A co on? Jestli se milují, svatbu odloží, ale jestli ho už nemiluje a jen si tak zahrávala...tak bych se nedivila, kdyby od rodičů dostala "petadvacet" když se celý život plete mezi takové typy, jak píše

  superkarma: 0 15.08.2002, 11:56:36
 4. avatar
  [22] Evča [*]

  Hodně čte Harlekýnky

  superkarma: 0 15.08.2002, 07:39:40
 5. avatar
  [13] Saturninka [*]

  No jo, ale jestli se měla vdávat v 17ti, tudíž jí to soud nesjpíš povolil, takže tam musela působit nanejvýše dospěle, rozhodně a způsobile....čemuž se nedá příliš uvěřit, když si člověk tu zmatenou slátaninu přečte...

  superkarma: 0 13.08.2002, 21:34:20
 6. avatar
  [12] pajda [*]

  lili: Je nutné požádat o zplnoletnění nevěsty, ale nemusí to být podložené těhotenstvím...pak je na soudu, v případě těhotenství se rozhoduje celkem bez potíží.

  superkarma: 0 13.08.2002, 20:15:18
 7. avatar
  [7] pajda [*]

  MIREK: Kdyby sis ty statistiky dočetl do konce, věděl bys taky, že 85% párů, které spolu žili nějaký čas "na divoko" se rozejde...což u klasických "manželat" zdaleka neplatí...
  Celý ten článek dokazuje hlavně to, že v 17 jsme děti, nevyzrálé a neschopné nést zodpovědnost...a rodiče na tom nebyli o moc líp, když kývli na takovýto předčasný sňatek.

  superkarma: 0 13.08.2002, 12:49:31
 8. avatar
  [5] Efča [*]

  To asi nechápu, proč by si měla sedmnáctiletá studentka brát osmnáctiletého studenta? Zvlášť když má studovat dál.

  MIREK: Chtěla bych vidět jak opouštíš bez dalších složitých tyjátrů svou družku, matku tří dětí. To si asi představuješ jako Hurvínek válku, ne?

  superkarma: 0 13.08.2002, 08:33:46
 9. avatar
  [1] clarCa [*]

  v sedmNácti bych taky vzala nohy na ramena.... a co bylo dál??? To by mě zajímalo.....

  superkarma: 0 13.08.2002, 00:24:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme