.

Vezměte děti tramvají na výlet do mořského světa.

Vztahy

Vezměte děti tramvají na výlet do mořského světa.

Nevíte, čím zabavit vaši zvídavou ratolest v době prázdnin, když zrovna není na táboře nebo u babičky? Vezměte potomka na návštěvu Mořského světa, který veřejnosti otevřel své brány ani ne před čtrnácti dny na pražském Výstavišti.
Obdivovat můžete přes sto padesát druhů mořských i sladkovodních ryb prohánějících se ve čtyřiceti akváriích a také ve skalnatém jezírku. Nová pražská atrakce se nachází v budově Lapidária na Výstavišti v Praze 7 a je otevřena denně od 10 do 19 hodin.
Ryby a další vodní živočichové pocházejí z nejrůznějších exotických koutů světa, například z Egypta, Malediv, Srí Lanky, Indonésie či Brazílie. Jen náklady na nákup ryb představovaly cifru dva milióny korun.
Mezi největší chlouby sbírky patří bílocípí žraloci, dále útesoví žraloci či královské murény nebo perutýn ohnivý. K vidění jsou také bohatě zastoupení tzv. spodní živočiši, například sumýš (neboli mořská okurka), mořský ježek, býložravé, masožravé i královské hvězdice, krevety, humři, krabi, sasanky, houby a měkké i tvrdé korály. Expozice Mořského světa spotřebovala přes šedesát tisíc litrů speciálně upravené vody.
V brzké době by k akváriím v přízemí objektu Mořského světa měla přibýt také podmořská jeskyně - korálová džungle v prvním patře.
Vstupné pro dospělé činí 120 korun, za vstupenku pro děti zaplatíte 70 korun. Připraveny jsou i prohlídky s odborným výkladem. K Mořskému světu patří také specializovaná prodejna.

Právě teď mohou tři z vás vyhrát po dvou vstupenkách na výstavu Mořský svět v Praze. Více informací najdete v rubrice Hrajte a vyhrajte.
   
02.08.2002 - Láska a vztahy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [15] Ťapina [*]

  Eva:Že by tam bylo klima přizpůsobené spíš těm rybičkám, než návštěvníkům?

  superkarma: 0 22.11.2003, 18:36:44
 2. avatar
  [13] megrin [*]

  Díky za tip Byli jsem se na výstavě podívat,ale musím říct, že jsem moooc zklamaná Rybičky, jsou krásný, akvária taky, ale stravili jsem tam asi tak 25 minut. Za tolik peněz se mi to zda docela málo...potíž je také v tom, že nemají popisky...takže ani nevím,jak se mnohá nádherná rybička jmenovala Já vím,možná jmenovky na počátku byly, ale podle mého názoru je třeba je dopľňovat... No nic, posuďte sami,r ozhodně to stojí za vidění

  superkarma: 0 05.08.2002, 10:24:48
 3. avatar
  [12] zeva [*]

  To je paráda, hned tam s rodinkou vyrazíme Díky za dobrý tip

  superkarma: 0 04.08.2002, 20:16:39
 4. avatar
  [11] zena [*]

  Tédá, i když nemám zatím , šla bych se tam juknout jako dospělá. To musím bejt seznace

  superkarma: 0 03.08.2002, 21:28:16
 5. avatar
  [10] Bobina [*]

  co se týče akvária v Hradci. Určitě doporučuji,stojí to za to.
  Možná se Vám to bude zdát malé,ale nepřeslechněte informaci,že sklo,které tvoří tunel pod vodou silně zkresluje a za sklem jsou nějaké 4 metry šířky,což Vám bude v tunelu nepřijde. Je tam nádherně /možná zbytečně drahé vstupné/,ale chápu,že soukromé zřízení akvária a provoz něco stojí.
  Jen houšť takových věcí.

  superkarma: 0 02.08.2002, 13:59:55
 6. avatar
  [9] Bobina [*]

  To "joha":
  Jejdanáčku,omlouvám se,ale trdla jsme dvě.Přeposílala jsem to kamarádce,protože sháněla nějaký nápad pro výlet s dětmi a ptala se mně na tyto informace..... no,to máme pro příště.
  Jinak děkuji.

  superkarma: 0 02.08.2002, 13:57:00
 7. avatar
  [2] Bobina [*]

  Prosím,nevíte,kde bych našla víc informací (otevírací doba,dokdy výstava trvá , apod.)....
  Díky předem

  superkarma: 0 02.08.2002, 08:36:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme