.

Zvládnete-li manželský dialog, zvládli jste manželství.

Vztahy

Zvládnete-li manželský dialog, zvládli jste manželství.

Většina lidí se vdává a žení s pocitem, že právě s tímto báječným a jedinečným člověkem touží být bok po boku až do konce života. Většina lidí pak dříve či později zjišťuje, že s touto děsnou a nesnesitelnou osobou nemůže být ani deset vteřin v jedné místnosti. Milenecké tokání vystřídají hádky a hašteření, zkrátka je tady manželský svár.
Ačkoliv asi nikdo z nás nemá rád, když mu druzí kecají do života a udělují moudré rady, přesto i ty nejrozpálenější hlavy občas popřejí sluchu těm, kdo jsou zváni odborníky. Jedním takovým je bezesporu psychiatr MUDr. Miroslav Plzák, který se už od 60. let věnuje problémům manželské komunikace, a to v minulosti jako manželský poradce, dodnes jako autor odborných a populárních publikací. Jednou z nejnovějších je kniha, kterou vydalo v tomto roce vydavatelství ERA v Brně. Knížka se jmenuje „Manželský svár“ a je jakýmsi stručným průvodcem manželskými diskusemi a hádkami, jejich úskalími, riziky i možnými řešeními. Doktor Plzák se ani zde netají tím, že je v otázce lásky a partnerství pragmatikem a realistou, což dokládá i tato citace ze závěru jedné z kapitol: „Samozřejmě, že nejistota dodává manželství znaky dramatického příběhu s nejistým koncem, ale právě to nám „nevoní“. Nechť dramatickým příběhem je milenectví a nechť v manželství převáží rozum nad emocemi tak, aby je dokázal tvrdě zkrotit do potřebných mezí…“
Možná právě i vám pomůže tato knížka vyřešit některé z manželských pří, jež vás denně trápí. Nebo zde aspoň najdete látku k přemýšlení.

Pokud se zúčastníte naší aktuální soutěže v rubrice Hrajte a vyhrajte, můžete být jednou z pěti výherkyní, které kromě zmíněné knížky obdrží také CD „O žárlivosti“ s podtitulem „Myslíte si, že víte něco o žárlivosti? Nevíte nic, a proto poslouchejte!“, kterou pro vydavatelství ERA sepsal a namluvil MUDr. M. Plzák, který mimo jiné říká: „Být dospělý ve věcech lásky rovná se: vím, že mohu být podveden, ale statečně jdu do vztahu, zamiluji se a třeba i lásku setsakramentsky protrpím. Kvůli nevěře se nepodělám – s odpuštěním…“
   
12.07.2002 - Láska a vztahy - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Ťapina [*]

  Může to být přínosné.

  superkarma: 0 08.12.2003, 20:38:00
 2. avatar
  [12] Denča [*]

  Já si myslím, že na tom všem něco bude, jinak by to asi nepsal. Někdy taky pomůže, si jen o problému přečíst a najít se v něm,navíc, když to není jen z červené knihovny, ale ze života!

  superkarma: 0 14.07.2002, 06:58:33
 3. avatar
  [6] Efča [*]

  Já mám pocit, že p.Plzák ví o čem mluví. Samozřejmě se nedá žít podle příručky, ale jak inspirace to není špatné.

  superkarma: 0 12.07.2002, 09:14:06
 4. avatar
  [2] zena [*]

  Jo manželské krize jsou potvory. Jsem zvědavá na sebe a mého budoucího manžela, jak to všechno zvládnem. Doufám, že to bude všechno jenom fajn.

  superkarma: 0 12.07.2002, 08:39:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme