Vztahy

Jak si zaručeně pokazit náhradní líbánky?

Ačkoliv ke svatbě patří líbánky, jako obojek ke psovi nebo poklička k hrnci, stejně se vždycky a všude najdou páry, které to prostě nějak nezvládnou a své líbánky odloží na neurčito. Zvláště před lety se kolem toho nedělaly velké štráchy. Někdy byly na vině peníze, tedy jejich nedostatek. Veselka zkrátka spolkla všechno hotovost a na svatební cestu se holt zase muselo ušetřit. Jindy se stavěl dům nebo se čekalo miminko, tak jaké pak rajzování… Zkrátka, léta utíkala a vy najednou slavíte desáté, patnácté výročí a líbánky nikde.
Některé dvojice to řeší tím, že se rozhodnou uspořádat něco jako náhradní líbánky, třeba dlouhá léta po svatbě. Mnohdy i proto, že doufají v oživení vztahu, který za ty roky poněkud okoral… Proč ne? Myšlenka je to dobrá a pokud jste třeba stejně chtěli jet do Paříže, Verony nebo na Mallorku, tak tohle je ideální příležitost. A babička pohlídá děti a vlastně ani nemůže moc protestovat…

Samozřejmě vám nechceme přát nic nepěkného a věříme, že si opožděné líbánky se svým staronovým ženichem hezky užijete, ale přesto je dobré mít na paměti pár základních pravidel:
- nejezděte na líbánky na místo, které ve vás může vyvolat byť vzdálené vzpomínky na něco nepříjemného (pokud například na vás loni na vodě praskl románek s rodinným přítelem Vaškem, nejezděte do Benátek, Amsterdamu nebo Brugg, kde se to loděmi jen hemží)
- zásadně si zakažte plánování takových zhovadilostí jako jsou romantické procházky kolem Seiny nebo Versailleskými zahradami (pravděpodobně se budete tak křečovitě snažit navodit romantično, až se z té křeče dozajista pohádáte)
- pro pozdní líbánky zvolte místo pokud možno liduprosté, případně velmi málo zalidněné (jinak hrozí, že vás hned druhý den naštve, jak váš manžel kouká sousedce u stolu do výstřihu, přičemž on zešílí žárlivostí, až vás bude číšník oslovovat slečno..)
- neberte s sebou děti, ani v případě, že máte špatné svědomí, že se jim celý rok málo věnujete (to teď v pár dnech stejně nedohoníte a navíc jejich věčné hašteření a fňukání spolehlivě odvrátí každou „hrozící“ milostnou chvilku, jíž vyvolá nálada modravého oceánu nebo vyhlídka na palmový háj)

Máte nějaké vlastní postřehy z klasických nebo opožděných líbánek? Napište nám o tom!
   
02.07.2002 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Ťapina [*]

  Já se můžu zatím jenom těšit

  superkarma: 0 02.12.2003, 23:35:15
 2. avatar
  [8] Lucylle [*]

  Lunicko je taky dobry

  superkarma: 0 02.07.2002, 21:25:59
 3. avatar
  [7] Efča [*]

  Jéžiši, myslela jsem za sluníčkem samozřejmě- pardon

  superkarma: 0 02.07.2002, 14:32:38
 4. avatar
  [6] Efča [*]

  Nás čeká v září klasická svatební cesta za luníčkem na Kypr. Ikdyž to určitě nebude tak dobrodružné a nezapomenutelné jako u Ladie, doufám že to bude fajn. Už jsme nikde pár let nebyli, tak se mooooc těším.

  superkarma: 0 02.07.2002, 14:30:27
 5. avatar
  [5] Ivanka [*]

  Taky jsme meli svatbu predsvatebni a byla uzasnaa

  Ladia: super, svatebni cesta na kterou se nezapomina

  superkarma: 0 02.07.2002, 12:36:24
 6. avatar
  [4] Ladia [*]

  My jsme měli poněkud netradiční svatební cestu, ale zato plnou dobrodružství. Brali jsme se v prosinci a jako chudí novomanželé jsme se vydali vlakem na chalupu Druhý den ráno napadly 2 m sněhu a tak bylo veselo. K tomu ještě mrzlo jak praštilo a stalo se tak, že na elektrické vedení spadl kus stromu, tudíž celá vesnice byla bez proudu. Pro nás to znamenalo, že jsme byli i bez vody (vlastníme pouze studnu a z té vodu čerpáme čerpadlem na elektřinu) Nádobí jsme umývali ve sněhu, nabírali jsme sníh ten rozpouštěli a pak ohřívali na umývání a celé dny jsme trávili - jak jinak než v posteli protože nic jiného se nedalo dělat. Na pití jsme ve sklípku objevili několik litrů dobrého vína. Venku mrzlo jak praštilo, občas spadl nějaký ten strom, světlo nebylo ... Po týdnu jsme se vydali domů a po cestě můj čerstvý novomanžel v lese obdivoval strom, který už měl evidentně problémy unést nános námrazy. Ušli jsme pár metrů a strom padl ... DNaštěstí jsme dorazili v pořádku a byli jsme šťastní, že už jsme doma

  superkarma: 0 02.07.2002, 12:09:02
 7. avatar
  [3] zena [*]

  Nám jak to tak vypadá na svatební cestu nezbyde (jak se říká v článku), tak zkusíme podniknout něco předsvatebního, aspoň pár dní na Lipně.
  Zuzanicka: tak hodně štěstí a hodně a

  superkarma: 0 02.07.2002, 11:42:30
 8. [2] Zuzanicka [*]

  Tak my se zrovna na takovou líbánkovou posvatební cestu k 10 výročí svatby chystáme.A vyrážíme už tento pátek.A dokonce bereme sebou i našeho 9 letého syna :-).
  Takže jste mě svým článkem potěšili a teď doufám,že to vše dobře dopadne a my budeme mít krásné vzpomínky.

  superkarma: 0 02.07.2002, 07:31:56
 9. avatar
  [1] clarCa [*]

  tak my jsme měli předsvatební cestu - funguje skvěle...

  superkarma: 0 02.07.2002, 00:10:14

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme