Vztahy

Má žena právo na to, aby doma řekla: „Nevařím“?

V dubnu jsme se s přítelem sestěhovali do jednoho bytu. Chodíme spolu už skoro dva roky a usoudili jsme, že nemá cenu platit dvoje nájemné, když jsme stejně hodně spolu. I když jsem předtím dost dlouho bydlela sama a na to jsem si taky zvykla, těšila jsem se, že to bude pěkné žít s člověkem, kterého mám ráda. Ale asi jsem nějak nedomyslela negativní stránky takového kroku.
Teď máme krizi a to vůbec ne malou. Hádky jsou na denním pořádku. Hlavním problémem je přitom fakt, že mému příteli se nezdám jako dostatečně pilná hospodyně. Nebo spíš služka?!!!! Pokud si vzpomínám, ani jeden z nás neměl doma nikdy nějak extra naklizeno, moje i jeho lednička odjakživa zela prázdnotou a prádlo se pralo, až když nebylo co na sebe. Jenže tím, že bydlíme spolu, jako by se něco mezi námi změnilo. On by si to představoval tak, že já okamžitě nastartuju něco jako úklidový a kuchyňský servis. Ale to já nemám v úmyslu ani náhodou. Máme oba podobně náročnou práci a koníčky, ze kterých se vracíme domů pozdě, takže nevidím důvod ke stížnostem, že nevařím teplá jídla, že jsou na podlaze drobky (které tam nadrobil on) a že není stále umyté nádobí (na každý lok si vezme jinou skleničku).
Věřte mi, že tohle mě opravdu vytáčí. Nikdy jsem nebyla žádná kuchyňka, vlastně vařím tak leda vajíčka nebo výjimečně nějakou minutku, ale dřív mu to nevadilo. Chodili jsme normálně jíst ven. Všechno bylo v pohodě. Copak mají chlapi nějaký podmíněný reflex, že když žijí s ženou, že jim musí dělat servis jako maminka? Já to fakt nechápu! Nebyla jsem tak vychovaná, u nás doma se o práci dělili všichni, i táta s bráchou. Za poslední dva týdny snad není ani dne, abych nelitovala, že jsem pustila svůj podnájem garsonky a nastěhovala se k příteli, protože teď cítím, že to nebylo dobře. Ale zase na druhou stranu lepší takhle, než kdyby k něčemu podobnému došlo po svatbě. O té se už mimochodem nějak moc nemluví. Což mě ani nemrzí. Nechci skončit jako domácí puťka, která jen lítá doma s prachovkou a hrncema. Vždyť by si mě musel docela přestat vážit, kdybych se tak změnila.
Nikomu to neupírám, když to někdo tak chce, jeho věc, ale já si myslím, že život je o něčem jiném než o polívce a knedlíkách…

Babeta
   
01.07.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [108] Ťapina [*]

  Když člověk žije sám, tak si se smaženýma vajíčkama asi vystačí, ale pro dlouhodobý život to není. Nemáš povinnost vařit, ale je to způsob k udržení si chlapa, s tím nic nenaděláš.

  superkarma: 0 02.12.2003, 23:37:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [100] Dickie [*]

  Matiee: nejsem si jistá, jestli by to společná domácnost vyřešila ...

  superkarma: 0 04.07.2002, 17:01:54
 2. avatar
  [96] Dickie [*]

  U nás je to s dělbou práce jednoduchý. Vzhledem k tomu, že já mám alergii na saponáty, připadá mokrej úklid (tedy vytírání, koberce nemáme) na manžela. Na nádobí máme myčku. Pere pračka, která má program i na opravdu ruční praní, takže tam do saponátu sáhnout nemusím. Žehlení mám na triku já, vařím asi častěji já, ale vaří taky dost často. Většinou chystá jídlo ten, kdo dorazil dřív domů.
  Okna myje ten, kdo má zrovna víc času.
  zatím nemáme, ale zatím počítám s tím, že na mě jen přejde o něco větší podíl vaření, dokud budu na mateřský, a že o učení s nimi a o rodičovský schůzky se nějak podělíme - o učení podle toho, co komu šlo líp ve škole, aspoň mi to tak přijde logický.

  Manžel nemá nic proti tomu, že když přijdu domů utahaná, natáhnu se s knížkou a k večeři je chleba, ale mně to dost často stejně nedá a po chvíli se zvednu a udělám aspoň těstoviny. Anebo uvaří něco on, na co má chuť.
  Nemyslím, že by to u nás fungovalo špatně, když nám to oběma vyhovuje ...

  superkarma: 0 03.07.2002, 17:00:59
 3. avatar
  [88] Marcelí [*]

  Jo, jsou světlé výjimky u mužských, kteří perfektně zastoupí ženu v domácnosti. Co mě na tom štve je to, že spousta mužů i žen se na tyti jedince dívá jako na bábovky. Padají věty: "Vidělas ho ON JÍ myje okna, nebo ON MUSÍ doma luxovat...??!!" Až tohle překonáme - jak nám bude. Zjišťuji, že tyhle slova přenášejí hlavně geberace našich babiček, které byly vychovávány k tomu, aby manželovi a dětem především sloužily.

  superkarma: 0 02.07.2002, 13:52:31
 4. avatar
  [87] Marcelí [*]

  neznalek: Páni, konečně odpověď, která si zaslouží
  Přesně takhle by to mělo fungovat všude, já se přiznám, že u nás to tak je. Že jsi umyl nádobí? vpořádku. U nás se učí s dětmi ten, kdo přijde dřív domů. I ostatní věci týkající se domácnosti tak u nás fungují.

  superkarma: 0 02.07.2002, 13:26:26
 5. avatar
  [84] Marcelí [*]

  Zjišťuji, že dané téma je velmi zajímavé a taky jsou zajímavé rozdílné názory obou pohlaví. Já jsem vdaná 13 let, pokud jsem byla doma na mateřské, tak jsem vařila, ale pouze obědy - teplé večeře? ani náhodou. Svačiny pro manžela? - pokud chce svačinu do práce ať si ji připraví, kde je proboha psáno, že je to povinnost manželky. Mezi námi děvčaty - zvyknul si. Když přijde večer domů a zeptá se co je k jídlu, odvětím co najdeš. Ne že bych byla nějaká herdek-baba, která doma nic nedělá - naopak. Máme to hezky rozdělené, ale důležité je dohodnout se hned po svatbě a nepropadnout euforii, že svému drahému musím utírat i pusu po jídle. Pokud je potřeba umýt nádobí, tak to udělá ten, kdo momentálně nedělá nic jiného. Pokud nejsem doma, tak dětem i uvaří (sice nic moc, ale uvaří). Všechno se dá naučit a hlavně dohodnout. Já neuznávám ženskou a mužskou práci a totéž učím i své děti (syna i dceru). Nesnesla bych doma rozmazleného chlapečka jehož jediná činnost po příchodu z práce je gauč-noviny-fotbal...
  Takže holky, chlapi jsou jako děti - taky zkouší kolik vydržíme a co jim dovolíme.

  superkarma: 0 02.07.2002, 11:00:12
 6. avatar
  [80] Léthé [*]

  Nečetla jsem odpovědi na tento příspěvek,nemám na to čas.Moc by mě zajímalo Babetko,kolik ti může být let? Jestli si přemýšlela taky o tom,že až budeš chtít mít dítě(děti), že si nebudeš moct dovolit prázdnou ledničku,chodit jíst "ven",nic moc nedělat a čekat,až se o veškeré domácí práce s tebou partnek poctivě rozdělí.
  Ani mě některé domácí práce a hlavně vaření dodnes nebaví.Ale nikdy to nebyl důvod k hádce.Asi proto,že jsem si kdysi brala svého muže z lásky.Přesto že jsem ze začátku neuměla vůbec vařit a některé moje jídlo bylo opravdu životu nebezpečné,nebyl to problém a našli jsme společně cestu jak jeden druhému pomoct.Nějakou dobu to sice trvalo,ale dnes manžel dokonce vaří rád a dobře.A věř mi,že můj manžel nebyl muž,který by viděl doma pomáhat kohokoliv své matce...byl to pěkně rozmazlenej spratek...přesto dnes rád pomůže a dovede se postarat o všechno a třeba i o mně když jsem nemocná.A nikdy jsme nevedli žádnou evidenci o tom,kdo dělá víc,kdo míň.Ale mám pocit,že pokud by od začátku viděl,že na to všechno co se týče domácnosti hážu bobek,vyprd by se na to taky a my pojdem hlady a uhnijeme ve špíně. Ve vašem vztahu něco chybí.Myslím,že žena která vaří ráda a svoji domácnost udržuje v pořádku,ještě nemusí být bezpodmínečně puťka.

  superkarma: 0 02.07.2002, 04:29:41
 7. avatar
  [75] Lotka [*]

  No mě moc nepřipadá, že pisatelka by se chtěla o práci a vaření doma dělit...spíš by nechtěla dělat nic moc... A přítel taky nee.... no nějak se ale domluvit musí, ne?

  superkarma: 0 01.07.2002, 19:07:35
 8. avatar
  [56] Kájina [*]

  Pavel:myslim ze tvoje pritelkyne musi byt naprosto spokojena a je bezva kdyz ji takhle pomahas, pak snad mate vic casu na sebe ne?

  superkarma: 0 01.07.2002, 12:12:49
 9. avatar
  [55] *daisy* [*]

  Pavle, ta druha kamaradka proste byla vychovavana jinak. Dodneska jsou lidi, kteri si mysli, ze spravny chlap nikdy neplace a vzdycky vydela vic nez zena. Blbost dnes uz prekonana
  A k tomu, co zeny chteji.. Nu, povez, jak ma vypadat zena? Maji na to nazor vsichni chlapi stejny? Ma byt zrzka, blond nebo tmava? Sneda nebo bledulka? Se zadeckem a velkyma prsama, utlym pasem nebo a la Twiggy, prip. nejaka baculka..? Je to o tom, ze kazdy hleda trosku neco jineho, bud rad, ze jste se s Tvoji slecnou nasli

  superkarma: 0 01.07.2002, 12:08:10
 10. avatar
  [54] Irena1 [*]

  Pavle, i já tvé přítelkyni závidím

  superkarma: 0 01.07.2002, 12:04:43
 11. avatar
  [53] Irena1 [*]

  Tomáš, máš se svou partnerkou děti nebo chcete je mít? Když se vám narodí postižené, zřekneš se ho nebo ho rovnou hodíš ze skály? Pošli sem někdy svoji přítelkyni, ať nám k tomu a o tobě něco řekne....

  superkarma: 0 01.07.2002, 12:03:31
 12. avatar
  [46] Clerenc [*]

  Rada se staram o domacnost, nerikam, ze me strasne bavi uklizeni, ale chci mit uklizeno a vonavo. Pritel mi umeje nadobi, vyluxuje, vynese smeti, nerikam ze to je pravidlo,ale obcas se to stane. Ale rozhodne do nej nehucim, "udelej,uklid" stejne by to bylo k nicemu. Takhle jsem radam, ze ho to samotneho napadne. Akorat muj sen je aby mi jednou milacek uvaril... Bohuzel ten muj truhlik umi akorat caj. ASi mu budu muset najit nejakej jednoduchej recept, nakoupit ingredience a pak uz jenom opatrne kontrolovat abych neurazila jesitnost:-))

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:57:30
 13. avatar
  [41] medved [*]

  Babeto, ja myslim, ze od chlapa cekas vic nez ti muze dat ...ja mam doma uplne zlateho chlapa , ale samotneho ho v zivote nenapadne umyt okna ...souhlasim s tim, ze pokud oba pracujete, mela by se domacnost a starosti s tim spojene delit pokud mozno na pul, ale neverim, ze chlap sam od sebe prijde z prace, uklidi cely byt a uvari veceri...meli byste si o tom promluvit a proste si prace rozdelit...kazdy dela to svoje a ma za to zodpovednost...u nas treba manzel luxuje a meje okna...ale je fakt, ze obvykle pote co to zaurguju...ale neremca, protoze vi, ze je to jeho prace a ja zase nelaterim, kdyz se na to nevrhne uplne hned...bohuzel ale ze sveho okoli znam pripady, kdy chlap zastava tvrde linii...zenska k plotne i kdyby se mela sedrit ...pozustatek (hloupe) rodinne vychovy....v takovem pripade fakt je mozne jen jedine...smirit se s tim nebo vzit nohy na rameny...hodne stesti

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:37:56
 14. avatar
  [40] Oříšek [*]

  Tomasi, zajímalo by mě, jakou přirozenou roli máš ty. A jestli ji zvládáš sám. Netvrdím, že zvládnout zaměstnání dohromady s domácností a rodinou vůbec nejde. To víš, že jde. Ale kolikrát si vy, chlapi, vůbec všimnete, že jsou umytá okna, vypraný záclony a vyluxováno? A co by se vám, chlapům, stalo, kdybyste občas přiložili ruku k dílu bez nějakých komentářů, prostě jen tak sami od sebe? Jednou je prostě dáno, že ženská je v roli matky, tak ať se stará, uklízí, vaří, vychovává, chodí do zaměstnání. Proč by se jí mělo pomáhat, vždyť je to tak přirozené...

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:32:57
 15. avatar
  [38] *daisy* [*]

  Tome, nejak mi nedochazi, co se snazis rict. Ze ty zenske, ktere nemely sanci na vzdelani a jedly na celodenni sichty byly spokojene? Ze mely poteseni ze zivota? Ze mely kvalitni vztah s partnerem? (nemluvim o vyjimkach, i ty se urcite nasly) Vzpamatuj se, vzdycky a vsude a za vsech okolnosti byl spokojeny vztah o tom, ze ti dva si vazili jeden druheho.. a tudiz si i pomahali. A o tom, ze zena musi byt v domacnosti.. se mi nejak nechce diskutovat, jsou zeny, kterym to vyhovuje, jsou takove, ktere ke sve realizaci potrebuji pracovat a neco dokazat. Hm..jestli si predstavujes, ze tvoje partnerka bude ochotna sedet doma a starat se o deti a rodinu, proc ne, jestli ji to bude vyhovovat. A k tomu nezvladani roli, asi to neni uplne v poradku, ale na druhou stranu, rekni mi, jak zvladaji muzi svou roli otce (opet znam hodne vyjimek, jak na te, tak na te strane). Nevera? Driv se to nedelalo a kdyz se to uz prolatlo, tak to byl ohen na strese, takze zenska mela klid a jistotu, ze ten jeji ji bude nadale zivit, kdyz zustane doma... Nejak je to proste trochu jinak. Nechci soudit, jestli driv bylo lip nebo hur, podle me si to kazdy muze zaridit po svem. Kdyz ti sedi putka (bez jakehokoliv pejorativni podtextu), tak si ji najdi a preju vam hodne stesti. Ale jestli nejaka zena chce karieru, pak ji taky fandim, proc ne? Jsme ruzni, mame ruzne cile a jine veci nas delaji stastnymi, tak proc soudit a volit formulace, ktere zavaneji urazkou?
  Hm..no nic, praci zdar! (jo, a jen tak mimochodem, rekni mi, kolik znas muzu, kteri by byli schopni uzivit rodinu i tehdy, kdyz by se partnerka rozhodla zustat doma? nemyslim vesnici, kde mas sanci si pestovat nejakou zeleninu, ovoce a zvirata..)

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:28:54
 16. avatar
  [34] Dokinka [*]

  Tomáško,ano základnou rolou pre ženu je mať deti,aaaale máj ine hodnoty ,ktoré musí muź akceptovať tak ako aj ona akceptuje jeho.Tvoj názor je veľmi oklieštený a do dnešnej doby nepatrí.Koľko máš rokov?

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:23:11
 17. avatar
  [33] Oříšek [*]

  Tomasi, zajímalo by mě, jakou přirozenou roli máš ty. A jestli ji zvládáš sám. Netvrdím, že zvládnout zaměstnání dohromady s domácností a rodinou vůbec nejde. To víš, že jde. Ale kolikrát si vy, chlapi, vůbec všimnete, že jsou umytá okna, vypraný záclony a vyluxováno? A co by se vám, chlapům, stalo, kdybyste občas přiložili ruku k dílu bez nějakých komentářů, prostě jen tak sami od sebe? Jednou je prostě dáno, že ženská je v roli matky, tak ať se stará, uklízí, vaří, vychovává, chodí do zaměstnání. Proč by se jí mělo pomáhat, vždyť je to tak přirozené...

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:22:52
 18. avatar
  [32] Clerenc [*]

  Rada se staram o domacnost, nerikam, ze me strasne bavi uklizeni, ale chci mit uklizeno a vonavo. Pritel mi umeje nadobi, vyluxuje, vynese smeti, nerikam ze to je pravidlo,ale obcas se to stane. Ale rozhodne do nej nehucim, "udelej,uklid" stejne by to bylo k nicemu. Takhle jsem radam, ze ho to samotneho napadne. Akorat muj sen je aby mi jednou milacek uvaril... Bohuzel ten muj truhlik umi akorat caj. ASi mu budu muset najit nejakej jednoduchej recept, nakoupit ingredience a pak uz jenom opatrne kontrolovat abych neurazila jesitnost:-))

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:22:45
 19. avatar
  [31] sarobrouk [*]

  Tomáši: Četls něco na téma role člověka v životě? Takže když muž nezvládá svou roli v životě - plodit děti (protože se dostáváme tak daleko, že je to většinou chyba muže) - tak by měl být utracen a ne mu být pomáháno k vlastnímu potomku, ne? A spousta chlapečků se rodí s drobnými vadami, víc než holčiček, protože mají jinou genetickou výbavu, takže ti chlapečci by se měli shazovat ze skály ne (to už tu jednou bylo ne?). Ovšem Tome, zapátrej v chorobopisech své rodiny, jestli bys tu pak plácal nesmysly ty?

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:19:07
 20. avatar
  [30] Oříšek [*]

  Tomasi, zajímalo by mě, jakou přirozenou roli máš ty. A jestli ji zvládáš sám. Netvrdím, že zvládnout zaměstnání dohromady s domácností a rodinou vůbec nejde. To víš, že jde. Ale kolikrát si vy, chlapi, vůbec všimnete, že jsou umytá okna, vypraný záclony a vyluxováno? A co by se vám, chlapům, stalo, kdybyste občas přiložili ruku k dílu bez nějakých komentářů, prostě jen tak sami od sebe? Jednou je prostě dáno, že ženská je v roli matky, tak ať se stará, uklízí, vaří, vychovává, chodí do zaměstnání. Proč by se jí mělo pomáhat, vždyť je to tak přirozené...

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:16:41
 21. avatar
  [29] Dokinka [*]

  Má NA TO PRáVO Prajem pekný dník

  superkarma: 0 01.07.2002, 10:10:05
 22. [19] Radka JS [*]

  Vážení diskutující. Já osobně co jsem se odstěhovala k příteli dělám vše potřebné pro domácnost. Vařím, peru, žehlím, uklízím... Když jednou nechám nádobí ve dřezu, přítel ho umyje se slovy: "umyl jsem TI nádobí". To mě naprosto vytáčí. Jako kdybych já pokaždé hlásila:"vyprala jsem TI kalhoty..., uvařila jsem TI oběd..., vyžehlila jsem TI trička..." a takhle můžu pokračovat do nekonečna. Z nádobí přece nejím sama, prádlo také neperu jenom svoje a nic takového nekonstatuju. Dříve se o sebe přítel staral sám, teď co jsem s ním bere domácí servis jako samozřejmost. Nevadí mi to, pokud stíhám, ale taky bych chtěla jednou za čas přijít domů a mít uklizeno a večeři na stole. Podotýkám, že mám strejně časově náročnou práci jako můj přítel. R

  superkarma: 0 01.07.2002, 09:28:37
 23. avatar
  [16] Oříšek [*]

  Tomasi, už jsi někdy mluvil s nějakým chlapem, který je na mateřský? Teprve v týhle situaci je chlap ochotný připustit, že být na mateřský neznamená mít dovolenou....

  superkarma: 0 01.07.2002, 09:17:49
 24. avatar
  [15] Oříšek [*]

  Tomasi, už jsi někdy mluvil s nějakým chlapem, který je na mateřský? Teprve v týhle situaci je chlap ochotný připustit, že být na mateřský neznamená mít dovolenou....

  superkarma: 0 01.07.2002, 09:11:38
 25. avatar
  [14] Oříšek [*]

  Já souhlasím s clarCou a jejich heslem "Nelíbí se ti to - udělej to líp" :-)
  Moje máma celý život dřela, zaměstnání, domácnost, děti, manžel, zahrada, chalupa - a jak to dopadlo? Teď je sedřená, táta se na ní po 30ti letech vyprdnul (a najednou se musel učit dělat v domácnosti všechno sám) a ona si teprve teď, když je sama, užívá a odpočívá. Učme se z chyb jiných, ať z toho života něco máme....

  superkarma: 0 01.07.2002, 09:06:07
 26. avatar
  [10] *daisy* [*]

  Babeto, rozhodne jste partneri. To znamena, ze si MATE CHTIT pomahat. Prece kdyz nekoho miluju, tak mu rada pomuzu a nebudu se chtit divat na to, jak kolem me poskakuje, tim spis, ze rikas, ze oba mate casove narocnou praci i konicky. Kdyz se mu nelibi, at si udela sam
  Andulinka: dobre si rozmysli, co chces udelat, komunikace je hodne, zkus to, ale nevahej moc dlouho. Rozhodne je jeden lidsky zivot prilis kratky na to, abys zkousela neco, co nema sanci (az to zkusis a budes to videt), a prilis dlouhy na to, aby jsi ho obetovala pro nekoho jineho... Rozhodne Vam obema drzim , at to dobre dopadne a jste spokojene

  superkarma: 0 01.07.2002, 08:27:30
 27. [9] Stamir [*]

  Rozhodně v dnešní době, kdy oba pracují a jsou pracovně vytížení, se musí i o domácnost starat 2. To by ta ženská z toho fakt za chvíli zcvokla. Zkusila bych si s ním promluvit, říct mu v klidu, jak bych si to představovala, a když by stále vyžadoval veškěré práce jen na mě, vycouvala bych. Život je skutečně o něčem jiném, než o hrncích, prádle a úklidu.

  superkarma: 0 01.07.2002, 08:23:00
 28. avatar
  [7] clarCa [*]

  já nemyslím, že dělba musí být nutně "spravedlivá" předem danná a neměná... u nás to fungovalo tak, že dokud jsem byla doma, dělala jsem téměř všechno (muž občas bral cestou z práce nákup). Od té chvíle co pracuji to u nás funguje tak, že ten kdo přijde domů dřív, začne s "kolotočem" - poklidí, vybere poštu, naláduje pračku, zaleje kytky (většinou já), muž cestou z práce bere nákup a po příjezdu začíná vařit - výsledek? Po večeři už je všechno hotovo a můžeme si oba sednout a klábosit, vtrhnout na internet, číst knížku... prostě máme hotovo...

  Jinak ještě babeto, u nás platí jedno pravidlo "nelíbí se ti to? Udělej to sám/a a lépe." Tím pádem jsem v životě neslyšela nic jako "máš tu drobky" a na druhou stranu nemůžu naznačovat že "by se mělo vyluxovat"... Možná máme štěstí, že muž rád nakupuje a následně vaří nakoupené specialitky... takže s jídlem většinou "vyměkne" první on, já zase "vyměknu první" ohledně ušmudlané koupelny, nebo toho luxování... ale zatím nás nenapadlo ani jednoho sednout si na kanape s novinama, mezitím co ten druhý "kmitá".... partner je můj partner, ne otrok.

  superkarma: 0 01.07.2002, 06:56:48
 29. avatar
  [4] andulinka [*]

  Teda Bobo tys to vystihl!!! Neco podobneho uz jsem doma take slysela a ani trochu se mi to nelibilo. Je to dano zrejme tim, ze oba jsme vyrustali (a to bude asi i tvuj pripad Babeto) v rozdilnych podminkach. Moji rodice se o domaci prace delili rovnym dilem, me i memu brachovi to prislo prirozene a rovnocenne. Doma u meho pritele to vsak bylo jinak. Maminka pecovala s laskou o rodinny krb - tj. delala vsechno od vareni, uklizeni az po zahradku uplne sama (samozrejme i chodila do prace) a to i kdyz deti byly dospele. Tatik vydelaval o neco vice nez mamina a to stacilo jako duvod k tomu aby si po praci dal nohy nahoru a zaslouzene odpocival. Ja kdyz to poprve videla prebehl mi mraz po zadech a rikala jsem si ze takhle daleko nikdy zajit nesmim. Ale... cim vice jsme spolu tim vic se ode mne ceka. To co jsem drive delala jakoby navic (z lasky, pro radost) je ted nutna samozrejmost. A vdek nebo uznani? Nikde. A pomoc po tezkem dni? Zadna. A jelikoz pradlo se nikdy samo nevypere, nadobi nenaskace do mycky a kouzelny ubrousek prostri se nevlastnim, zacinam premyslet o tom ze predstava ze by to takhle melo byt cely zivot (a hur az prijdou deti a s nimi zodpovednost za nekoho dalsiho) je mi cim dal vic odporna a i kdyz mam toho sveho broucka moc rada a jsou u chlapa dulezitejsi hodnoty nez to ze myje nadobi a vazim si ho pro spoustu jinych veci tak se rozmyslim jestli budu schopna takhle zit dal. Ty si to Babetko uvedomujes asi stejne, tak preju hodne stesti v rozhodnuti, radit ti nemuzu protoze jsem na tom stejne. Jen s tim rozdilem ze ja si porad rikam ze se to treba zmeni (jak jsem si ho naucila tak ho mam) a ze jsou ve vztahu opravdu dulezitejsi veci nez vyrovnana delba prace. I kdyz... asi jsem moc mekka . Hodne stesti!!!

  superkarma: 0 01.07.2002, 05:07:19
 30. avatar
  [2] clarCa [*]

  Babeto, takovýho pitomce jsem měla jednou taky - zaplať pánbůh, už mu vaří jiná.... pěkně se odstěhuj zpátky a on ať si najde úklidovou četu. Nebo nějakou slepici, co mu tohle bude baštit.

  superkarma: 0 01.07.2002, 02:05:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme