.

Je současná žena zralá na to, aby s ní muž jednal na rovinu?

Vztahy

Je současná žena zralá na to, aby s ní muž jednal na rovinu?

Ve středu jsme v této rubrice uveřejnili článek na téma „Ideální partner“, který vycházel z ankety provedené v USA. Jak jsme předpokládali, článek vyvolal řadu vašich ohlasů, mezi nimiž se sem tam objevila i reakce muže. Jeden z nich (přezdívka Spol) pod článek připsal následující názor:

Milé dámy, ač muž (ale možná právě proto), jsem si se zájmem (a věřte, že taková mužská zvědavost si rozhodně nic nezadá s vaši ženskou) přečetl tento článek. První má reakce byla, jak jinak, čistě mužsky šovinistická. Brrr, až jsem se za ni sám zastyděl.
A jak jsem si ten článek četl znovu a znovu, vytisknutý na papíře, přibývaly mi na něm poznámky ke každému dobu. Ve výsledku jsem s překvapením zjistil, že mi vlastně začalo být žen, které mají uvedené priority, vážně líto. Je totiž pěkné, pokud někdo tvrdošíjně požaduje, aby byl v partnerství chápán jako rovnocenný, ale pokud dotyčný nedozrál na akceptování pravd (né těch, co chce slyšet, ale těch, které chce opravdu vědět a zvládne je přijmout, i když jsou třeba úplně jiné, mnohdy tzv. kruté).
Mám samozřejmě na mysli třeba už hned tu první uváděnou vlastnost. (Ideální partner by měl vědět, co chcete, aniž byste to museli říct – pozn.red.). Pokud se opravdu vy ženy, empatičtí tvorové, opravdu stále naivně domníváte, že my muži, kteří (bohužel) na rozdíl od vás nemáme spojené hemisféry, umíme jak psi vyčuchat, co se vám zrovna v daný moment honí hlavou a vycítit, že už nechcete tohle, ale zase pro změnu támhleto (protože přece musíme brát ohled na tu vaši neustálou hormonální nevyrovnanost), je možná na čase začít dalším generacím holčiček servírovat pohádky jen na lékařský předpis.
Jinak budou (tak jako mnohé z vás) znovu a znovu opakovat omyly svých matek, babiček, sester apod. Vlastnost druhou (Ideální partner by měl poslouchat, když mu něco říkáte – pozn.red.) snad ani nemá cenu moc komentovat. Znám osobně tolik žen, které nikoho kolem sebe moc ke slovu stejně nepustí (chápu samozřejmě význam interpersonální interakce, ale čeho je moc...).
Ovšem vlastnost poslední mě opravdu "dostala". (ideální partner by se k vám měl chovat, jako byste byla dokonalá, i když si je dobře vědom vašich chyb – pozn.red.).V přeložení to mně jako muži zní asi takto: Lži, jak nejlépe umíš, jen abys mi zvedal sebevědomí a budeš „připuštěn".
Verdikt zní: současná žena není zralá na to, aby se s ní jednalo na rovinu, aby se jí nelhalo a sama si říká o používání tzv. milosrdných lží při komunikaci s ní.
   
21.06.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [76] Ťapina [*]

  Ke každému dobu, no chvíli jsem přenýšlela, co to je. A oni body

  superkarma: 0 08.12.2003, 20:11:53
 2. [71] Radka JS [*]

  Vážení. Škoda, že jsem tuto zajímavou diskusi v pátek propásla. Opravdu velmi hodnotné z obou stran. S článkem musím souhlasit. Ale domnívám se,že upřímnost nemá co dělat s pohlavím. V jistých choulostivých věcech nemůžou být upřímné ani ženy ani muži. Pokud bychom si všechni říkali naplno, nikdo by s nikým za chvíli nemluvil. Jinak na rovinu mě opravdu nadzvedly názory o tom, že ženy jsou hloupé, neinteligentní, jednoduché a hodí se pouze na rodění dětí. To je teda od vás chlapů v 21.století děs. Mám pocit, že házet všechny do jednoho pytle nás odnaučili už jako hodně malé!! Já jsem normální, vydělávám slušně. Nejsem superchytrá, ale mám všeobecný rozhled. Schválně, zeptejte se elektrikáře, stavaře, stojaře... jestli ví jak vypadá renesance v architektuře, kdo složil státní hymnu, kdy byl postaven Karlův most!! Každý jsme částečně specializovaný, tak se proboha neurážejme svojí nízkou inteligencí a hledejme vzájemné porozumění!! Tak chytří, aby jsme věděli vše nejsme nikdo!! Přeji všem hodně porozumění. R

  superkarma: 0 24.06.2002, 08:42:20
 3. avatar
  [64] Lotka [*]

  To je dobrý A pravdivý

  superkarma: 0 21.06.2002, 18:47:08
 4. avatar
  [61] mamina [*]

  čugin: V případě úspěšných žen platí:
  Chovej se jako dáma,
  mysli jako muž
  a dři jako kůň.
  Pak teprve budeš ohodnocena jako muž.
  Pracuju v téměř výhradně mužském kolektivu, a nikdo, kdo mne zná jako starostlivou mámu a manželku by neřekl, že mohu mít znalosti i odbornost jako muži, jenže musím stále dokazovat, že práci umím, rozumím a nedělám chyby, pak teprve je šéf ochoten uznat, že v hlavě nemám jen omáčky a moučníky. A nezáleží na tom, jestli mám načančanou hlavu, nebo minisukni :o(. Muž (kolega), kolikrát nemá takové zmalosti i zkušenosti, ale je muž a dává se mu atomaticky přednost. Jo, a tím že jsem si dovolila být matkou .....to jsem si teda moc nepolepšila
  Kromě toho, ať se podíváš na jakýkoliv problém, jiné stanovisko bude ženské a jiné mužské. Přitom se u obou bude lišit podle jednotlivců, věku, výchovy, způsobu myšlení a dalších faktorů. Prostě, každý soudí podle sebe . A s tím vzděláním, nemůžeš soudit apriori. Znám lidi, co sotva prolezli školu a dneska jsou milionáři, aniž by kradli nebo tunelovali, a jsou vysokoškoláci, co si se životem neporadí, nebo by měli dávno sedět v base. Ve vzdělání to není, spíš v morálce, toleranci a úctě k práci druhého.

  A taky z toho vyplývá, že pokud si budu vážit druhého, nikdy mu nevpálím něco nepříjemného, co by ho mohlo urazit a ranit. To, že se tak někdy stane, tomu se si nedá zabránit, ale když je v tom úmysl je něco špatně.
  A když mě muž jako těhotnou sám nepustí sednout, či mi vrazí kufr do žeber, jak se dere do autobusu a já mu řeknu že je hulvát myslíš, že to unese? Kolik "roztomilostí" za život musí každá žena vyslechnout a nebýt aspirantkou na psychické léčení? To neunese žádej mužskej, to mi věř.

  superkarma: 0 21.06.2002, 15:18:16
 5. avatar
  [58] Efča [*]

  Teda tady to dneska frčí! Divím se, že se s nějakým Čuginem vůbec vzrušujete. Jen provokuje a v hlavě ma vypatláno.
  Jsem šťastná že mám doma přítele, který zvládne rovnocenný vztah, kdy spolu jsme schopní jednat upřímně na rovinu. Ikdyž to neznamená, že k sobě nejsme slušní. Ideální nejsme ani jeden a právě proto ho tak šíííííleně miluju. Pěkný den i víkend všem.

  superkarma: 0 21.06.2002, 14:39:43
 6. avatar
  [57] Dokinka [*]

  superkarma: 0 21.06.2002, 14:33:43
 7. avatar
  [56] Kájina [*]

  teda dneska se ta debata dobre rozjela
  čugin:a ty bys nechtel holku co ma prachy a je inteligentni?hlavne ze tady urazis holky, ale pritom vy delate uplne to same, akorat u vas se na to diva jinak vid a anonym mel pravdu si jen zamindrakovanej ubozak
  medved:mas pravdu proc se rozcilovat,ale takovyhle nazory me obcas nadzvednou ze zidle

  superkarma: 0 21.06.2002, 14:11:07
 8. avatar
  [55] Aja [*]

  Čugin je fakt exot...

  superkarma: 0 21.06.2002, 14:07:28
 9. avatar
  [52] Barunka [*]

  čugin: Mě by zajímalo, proč by žena neměla být v práci hodnocena jako muž - mluví-li se o finanční stránce

  superkarma: 0 21.06.2002, 13:29:04
 10. avatar
  [49] Dokinka [*]

  fajn sa to číta.

  superkarma: 0 21.06.2002, 12:51:04
 11. avatar
  [47] *daisy* [*]

  Ale no tak... Prece jenom je urcita hranice mezi uprimnosti a hulvatstvim...
  Jsou proste veci, ktere se musi rikat citliveji (jo, uz vidim chlapa, jak mu rikam, ze me v posteli neuspokoji, a narvu mu to rovnou do xichtu bez ohledu na to, ze mu zrovna umrela babicka, v praci se po nem vozi sef a nejspis ho v nejblizsi dobe vysplouchnou...) Proste bych rekla, ze mily cugin je pekne...nevycvalany.
  Nuz, kazdemu co jeho jest, jestli si najde partnerku, ktere to bude vyhovovat, tak bude mit svatozar, ale... proc ne K inteligetnejsim muzum a slepicim zenam se odmitam vyjadrovat, protoze je kolem dost dukazu proti :-))
  A ze zena VS vzdelana v inzeratech chce muze VS? A co je na tom divneho? I psychologove tvrdi, ze par, ktery ma vzdelani (oboustranne, jedno, jestli je vzdelanejsi muz nebo zena) o vice nez jeden stupen (tj. SS-VS) vyssí, tak je problematictejsi a hodne casto se vyskytnou velmi obtizne resitelne situace (ovsem pokud to neni takovy sovinista jako cogin, ktery si predstavuje, ze doma musi mit putku v zastere, ktera pude piglovat byt a hlidat deti).. Chjo, no, je to fuk, jak rikam, kazdemu, co jeho jest, jestli si cogin najde partnerku, ktere jeho pristup bude vyhovovat, tak jim preju hodne stesti, a nam ostatnim zase v tech nasich rovnocennych vztazich (jo, jen tak na okraj, nedela mi problemy prijimat kritiku, sama jsem nekdy az nechutne uprimna a lituju sve neomalenosti, ale proste takova jsem ja a cekam, ze se tak budou druzi chovat ke me... )

  superkarma: 0 21.06.2002, 12:20:42
 12. avatar
  [35] Lhasa [*]

  medved to vystihla přesně A ještě bych dodala, že ten původní článek byl o IDEÁLNÍM partnerovi, jak si ho PŘEDSTAVUJÍ Američani/Američanky, pokud jsem to dobře pochopila. Nobody's perfect, zaplaťpánbůh

  superkarma: 0 21.06.2002, 11:22:15
 13. avatar
  [25] Dokinka [*]

  super diskusia vidieť že sa milujeme

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:56:12
 14. avatar
  [24] Hanela [*]

  tak, tak méďo....

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:54:14
 15. avatar
  [23] Barunka [*]

  medved:

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:50:48
 16. avatar
  [22] medved [*]

  holky, prosim Vas, ze se Vam chce reagovat na nejakyho cugina...takovy lidi proste chodi na web provokovat a maji radost, kdyz se lidi rozcilujou, je s podivem, ze jim na to porad znova a znova nekdo skoci...pojdme tyhle provokatery proste ignorovat
  a k clanku...ja myslim, ze naprosta uprimnost ve vztahu neni mozna...a to vuci zene, ale ani vuci muzi...a neni to proto, ze je nekdo nevyspely ...proste bile lzi nebo polopravdy jsou nedilnou soucasti vztahu...kdyz si koupim nove saty a mam z nich obrovskou radost a manzel mi rekne...jakej hnusnej hadr to mas na sobe, tak tezko budu radosti skakat dva metry vysoko nad jeho uprimnosti ...stejne tak ja musim vyjadrit patricny obdiv nad rybarskym nacinim nebo soucastkou ke kolu, ackoliv mi je jedno i druhe uplne sumak a vpodstate to povazuju za zbytecne veci

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:39:35
 17. avatar
  [21] Aja [*]

  Já bych to tedy otočila...Je současný muž zralý na to, aby s ním žena jednala na rovinu?

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:38:51
 18. avatar
  [16] sarobrouk [*]

  To čugin: všeobecně nižší iQ, ty jsi asi dobrý "íqvéčko". Protože mají nižší IQ, tak zvládnout udělat víc práce než muž a ještě dělat průběžně 2 až 3 činnosti zaráz.
  Já si taky myslím, že jsme holt lidi různí, protože, kdyby jsme byli stejní, tak by to byla nuda. A že ženy neví co chtějí? A muži to ví? Já si doma připadám taky někdy jak blázen, protože se ode mě očekává, že budu telepat a budu číst myšlenky, ale bohužel přestože jesm do svého drahého zamilavaná, tak to neumím, nevím beze slov kam pojedeme, co budeme dělat, co chce jíst, že nemá čistou košili, ani co se dělo u něj v práci. Co chci jíst já, co se děje u mě v práci a moje špinavé prádlo ho moc nezajímá, ale já musím asi láskou vycítit, jak je to s ním.
  Ani muži nedozráli na férový rovnocenný vztah, protože chtějí být na jednu stranu chlapi s velkým CH, hlava rodiny, vůdci smečky, ale na druhou stranu jsou to maminčini mazlíčci, kteří vymění jen starší ženu za mladší, ale jinak se pro ně život nemění. Co vyřizovala maminka, vyřídí přítelkyně, co vařila maminka uvaří přítelkyně atd.
  A co se týká kritiky? No nevím kdo je víc na svou postavu a hlavně ten směšný střapeček mezi nohama víc urážlivý a zakomplexovaný. Neschopný přijímat jakoukoliv kritiku, týkající se rostoucího bříška a nějakého kila navíc. MUŽ !!!
  A nevím, kdo má nízkou úroveň chápání, jestli žena nebo muž, když těžko trefí k ledničce, aby se sám najedl, když si nepamatuje pracovní dobu své drahé polovičky ani po dvou letech, když nezvládne na úřadě ani u okýnka podepsat papír a musí si to 5x zopakovat, než to provede.
  Tak takoví jsou muži - ale i ženy, proto jim to pasuje jak skládačka Puzzle, nejen biologicky, ale i psychicky, protože ten schopný si hlkedá neschopného a naopak. Jinak by totiž nemohli přežít.

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:13:16
 19. avatar
  [15] Dokinka [*]

  chlapečku kde si sa narodil.A prosím ženy nedokazujte chlapom že sme take ako tvrdí ten pán. Krásny deň a veľa lásky

  superkarma: 0 21.06.2002, 09:08:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme