.

Jaké vlastnosti by měl mít ideální partner?

Vztahy

Jaké vlastnosti by měl mít ideální partner?

Požadavky na to, jaký by měl být ideální partner se liší člověk od člověka a také se někdy naše priority mění během života. Přesto existuje pár základních pilířů tzv. dokonalého vztahu a ty jsou zaklety právě v charakteristice každého z partnerů.
Na toto téma bylo ve světě i u nás provedeno množství dotazníků a anket, jejichž výsledky jsou si kupodivu dost podobné. Ačkoliv na první pohled a podle řečí, které se vedou, by se mohlo zdát, že mužům jde hlavně o to, aby žena byla krásná, a ženám zase o to, aby partner byl bohatý, všechno je jinak. Nosí se staromódní vlastnosti jako čestnost, spolehlivost a věrnost…
Například šetření mezi čtenáři serveru lovingyou.com dali dohromady celých 42 důležitých vlastností ideálního partnera nebo partnerky. Z nich vybíráme alespoň některé:

Ideální partner …
… by měl vědět, co chcete, aniž byste to museli říct.
…by měl poslouchat, když mu něco říkáte.
…by měl být při vás v dobrém i zlém.
…by měl být čestný a zodpovědný.
… by neměl stále kritizovat.
… by měl být věrný.
… by měl mít smysl pro humor.
… by vás měl mít rád takovou jaká jste a nesnažit se vás předělávat.
… by si měl pamatovat všechny ty roztomilé blbosti, co máte ráda. … by měl umět nebo znát něco, co vy nedovedete a pro co ho bezmezně obdivujete.
… by měl respektovat, že jste každý z vás jedinečná osobnost.
… by měl vycítit, že nemáte náladu a nebrat to osobně.
… by měl rozeznat rozdíl mezi PMS a opravdovým problémem.
… by vám neměl ubližovat.
… by měl udělat cokoli, aby ukázal, jak moc mu na vás záleží.
… by měl být skvělý kamarád i milenec.
… by vás měl respektovat a nechat vás být sama sebou.
… by se k vám měl chovat, jako byste byla dokonalá, i když si je dobře vědom vašich chyb.

A jaký má být ideální partner podle vás?
   
19.06.2002 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [47] Ťapina [*]

  Hm, tak takový jako v článku neexistuje. Na to pomůže jedině mít jich víc najednou, aby měl každý něco

  superkarma: 0 08.12.2003, 20:12:32
 2. avatar
  [37] Rena4 [*]

  Kdysi jsem si odkudsi vystřihla a stále nosím v diáři toto :
  "Ideální muž nepije, nekouří, nesází, nehádá se a NEEXISTUJE !"

  superkarma: 0 21.06.2002, 13:33:51
 3. avatar
  [29] Lotka [*]

  Existuje, ale pro každého jiný.
  Marry - to je přece normální, jinak bys s ním nebyla, kdyby nebyl ideální

  superkarma: 0 19.06.2002, 20:35:19
 4. avatar
  [28] clarCa [*]

  Ok, byste si nemysleli.... můj muž má svoje chyby (já taky), ale jsme pro sebe ideální.

  Farmářko - důležitý je najít chlapa, kterej ze sebe nebude ze začátku dělat kdovíjakýho kinga. PRostě kluka, kterej řekne - jo, jsem takovej a takovej. My jsme byli napřed kamarádi, a tak jsme si říkali o sobě všechno. Ne, že bysme se nějak pomlouvali, ale prostě pěkně na rovinu. A můj muž je i po dvou letech stejnej, jako byl na začátku. Nenarostly mu zelený tykadla, ani se neukázalo, že má tři milenky, ani že je sobec nebo něco takovýho, prostě fajnovej vyrovnanej mužskej.

  superkarma: 0 19.06.2002, 18:26:34
 5. avatar
  [27] Kájina [*]

  Ideální muž neexistuje , ale přesto já jednoho doma mám, má spoustu chyb, ale i přesto všechno je v mých očích ideální a nevyměnila bych ho za nic na světě asi to chce trošku přivřít oči a mít pevný nervy, ale vždyť my taky nejsme ideální, že jo?

  superkarma: 0 19.06.2002, 15:33:08
 6. avatar
  [24] zena [*]

  Tak jestli existuje nějakej, kterej je takovej, jak shora uvedeno, sem s ním a tu svatbu si ještě rozmyslím.
  Ale jinak jsem na tom jako Ladia: ideální partner neexistuje, ať je to muž či žena

  superkarma: 0 19.06.2002, 14:40:33
 7. avatar
  [23] Ladia [*]

  Já myslím, že ideální partner neexistuje

  superkarma: 0 19.06.2002, 14:06:56
 8. avatar
  [21] Dickie [*]

  Guin, Ty ses teda rozšoupla, propagovat svého hned třikrát ...

  superkarma: 0 19.06.2002, 11:54:31
 9. avatar
  [15] medved [*]

  no ale vazne ...kdysi pred lety (bylo mi tehdy tak 16) jsem v nejake knize cetla, ze clovek si ma napsat seznam co vyzaduje od sveho partnera...byly tam oddily typu vzhled, vlastnosti, zamestnani, chovani ve spolecnosti, zaliby, sex...a ja nevim co este...dohromady tak dve stranky to byly...jako tupe telatko jsem to napsala...kniha pravila, ze az potkame nekoho, kdo by mohl byt tim pravym, mame si porovnat seznam s realitou a pokud se nebude shodovat aspon 80%, vzit nohy na ramena dokud je cas...seznam jsem si schovala do tajne prihradky a stastne na nej zapomnela...nasla jsem ho az po letech v dobe, kdy jsem se stehovala od maminky pryc a mela jsem kratce pred svatbou s NIM ...mozna je to obrovska nahoda nebo mela ta knizka pravdu, ale muj drahy se opravdu se seznamem shodoval tak na 90%...jedna z mala veci, kterou nesplnoval byl zajem o astronomii, muj pubertacky konicek

  superkarma: 0 19.06.2002, 10:16:43
 10. avatar
  [13] medved [*]

  ted jsem nekde cetla, ze LASKA JE VITEZSTVI PREDSTAVIVOSTI NAD INTELIGENCI, to mi prijde docela trefny...jinak receno ideal neexistuje a je potreba se s tim smirit

  superkarma: 0 19.06.2002, 09:59:48
 11. [11] Handulacka [*]

  Musim souhlasit s tim, ze idealni partner neexistuje. A kdyby existoval, asi by pro me nebyl ten pravy, protoze ja rozhodne nejsem idealni.
  Ten pravy by mel byt hlavne duveryhodny (tedy hodny duvery )-abych mu mohla verit jako sobe (utopie?). Po svych zkusenostech bych uvitala, kdyby byl spolehlivy, zabavny, fajn a zkratka, aby byl "moje krevni skupina".
  Driv jsem si myslela, ze staci, aby byl partner hodny, ale nejak to neni pravda...

  superkarma: 0 19.06.2002, 09:41:23
 12. avatar
  [10] Hanela [*]

  ideální partner je ten, který zůstane ideální i po 15 letech manželství...


  clarCo...

  superkarma: 0 19.06.2002, 09:40:16
 13. avatar
  [7] Mersi [*]

  Aj ja s manželom som si vytvorila taký rituál, ráno 3x objať a večer zaspavať v náruči s nasledneným hladením až do zaspania. Vtedy zabudám na všetko zle vo svojom živote.

  superkarma: 0 19.06.2002, 08:03:59
 14. avatar
  [6] sarobrouk [*]

  A extchýni, ta totiž nevymizí ze života rozvodem,protože je stále babička jeho syna.

  superkarma: 0 19.06.2002, 07:40:59
 15. avatar
  [5] sarobrouk [*]

  Postupem času zjišťuji, že můj drahý by byl ideální (nebo téměř ideální) pratner, kdyby už nebyl jednou ženatý a neměl dítě a exmanželku. Pak už bychom se skoro vůbec neměli pro hádat a bylo by to báječné.

  superkarma: 0 19.06.2002, 07:39:57
 16. [4] Radka JS [*]

  Promiňte mi prosím gramatiku, polepším se slibuji!!

  superkarma: 0 19.06.2002, 07:18:15
 17. [3] Radka JS [*]

  Ideální partner... Pro mě je nejdůležitější láska, pochopení důvěra. Nejkrásnější věc na světě pro mě je, když mě k sobě můj partner přitiskne a obejme. Cítím se tak v bezpečí a milovaná. Důvěra je také velmi důležitá, za každých okolností, pokud ji ten druhý nezklame, nemám důvod nedůvěřovat dál... Pochopení partnera a umění odpouštět pochybení to je také velmi důležité, umění se domluvit. Krása a peníze jsou druhořadé... Jednoho takového doma mám, pouze s tou důvěrou je to horší. Ale já ji nikdy nezklamala a proto se trápím tím, že mi nevěří jako dříve. Moc ho miluju a dala bych všechno za to aby mi věřil, přitulil mě k sobě a řekl, že mě má rád... Držte mi prosím všichni pěsti ať to dobře dopadne.. A já oplátkou za to slybuji, že se polepším a urovnám si žebříček priorit. Přeji všem prosluněný den a hodně štěstís ideálním partnerem. Radka

  superkarma: 0 19.06.2002, 07:14:19
 18. avatar
  [1] clarCa [*]

  Ideální partner by měl být především dospělý. Měl by se rozhodnout být PARTNEREM poté, co se naučil žít sám, co zjistil, že špinavé nádobí se z dřezu nevypaří, čisté prádlo nenaskáče samo do police, že závěsy sice stojí víc než permice na fotbal, ale jsou potřebné... aby věděl nejen co čeká od své partnerky, ale především aby si byl vědom toho, co je sám schopen a ochoten nabídnout. Aby šel do vztahu s tím, že to a to sám vloží (city, peníze, péči) a to a to dostane (domov, partnera, zázemí). Aby už věděl, že to (domov, zázemí, partner) stojí opravdu za to, co člověk obětuje. PRotože dobrovolná "oběť" vlastně ani není obětí - nemám pocit, že bych se kvůli manželství musela vzdát něčeho, čeho bych litovala. Jenom jsem... upřednostnila důležitější věci...

  Už jsem to tu psala - ale v obodbí, kdy jsem měla takový nervy, že jsem nemohla spát (trvalo to několik týdnů a já už byla vyčerpaná) můj muž nakonec vymyslel řešení. Vzbudím ho, on mě vezme do náruče, hladí mě po vlasech a konejší mě, říká mi, že můžu klidně spát, protože on je se mnou, že už všechno bude dobrý... a já fakt usnu. A udělá to, i když ho vzbudím ve tři ráno před důležitou prezentací, nebo po celém dni za volantem. Když ho doopravdy potřebuju, tak tu je pro mně. Doufám, že mu to někdy budu moct oplatit.

  superkarma: 0 19.06.2002, 01:05:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme