Vztahy

Jak mám přesvědčit svoji ženu, aby si víc věřila?

Náhodou jsem se dostal na tyto stránky a vidím, že to tady docela „žije“. Tak mě napadlo, že možná dovedete poradit i chlapovi, který si neví rady se svou ženou. Předem chci říct, že si na ni nejdu stěžovat :o), ale opravdu potřebuju radu.
Moje žena je už pět let doma s dětmi a teď momentálně řeší, jestli jít do práce nebo ne. Na jednu stranu se jí chce mezi lidi, ale na druhou stranu se bojí, že za těch pět let strávených doma všechno zapomněla a že bude v práci nemožná. Tak si vymýšlí různé důvody, proč ještě do práce nejít. Není to u nás otázka peněz, ze svého platu rodinu uživím. Ale i ona sama říká, že by jí to mohlo prospět. Tenhle strach se u ní objevuje už dlouho a také v jiných věcech. Je třeba sportovně nadaná, ale nikdy se nechce do ničeho pouštět. Když nás známí lákali na vodu, řekla, že to nepůjde, i když nám babička nabízela pohlídat děti, takže nebyl problém. Nakonec ji manželka kamaráda ukecala a ženě se na vodě moc líbilo a vedla si skvěle, i když jela poprvé. To samé je třeba v zimě s lyžováním nebo třeba s novými lidmi. Můj šéf nás zval na velkou party, kterou pořádal na zahradě pro zahraniční partnery. Dostal jsem pozvání jít i s manželkou, ale ona si postavila hlavu, že nepůjde. Prý nemá co na sebe, neumí dobře anglicky a stejně jí není dobře.
Nerad ji do něčeho strkám, ale vím, že na ni nic jiného neplatí a že je pak nakonec vždycky ráda, když se nechá „ukecat“. Přitom je to nádherná a chytrá ženská, tak proč si vůbec nevěří? Mám ji moc rád a chci ji doopravdy pomoc. Poradíte jak?

Zdeněk H.
   
18.06.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Jdeš na to dobře, uvidíš, že to bude lepší. Já si taky v životě moc nevěřím, ale cítím zlepšení každou chvíli.

  superkarma: 0 03.12.2003, 23:32:55
 2. avatar
  [15] Efča [*]

  Držím palečky Zdeňku, musím jen souhlasit s předchozími názory. Je potřeba hodně chválit a o všem mluvit.

  superkarma: 0 18.06.2002, 08:55:57
 3. avatar
  [9] Mersi [*]

  Presne tak,treba chváliť. Mna napríklad až po troch rokoch manžl presvečil ísť stanovať. Bala som sa ako väčšina žien,neznamého. Aj malé krôčky ku predu,sú krôčky ku predu

  superkarma: 0 18.06.2002, 07:54:02
 4. avatar
  [8] Mersi [*]

  Presne tak,treba chváliť. Mna napríklad až po troch rokoch manžl presvečil ísť stanovať. Bala som sa ako väčšina žien,neznamého. Aj malé krôčky ku predu,sú krôčky ku predu

  superkarma: 0 18.06.2002, 07:53:53
 5. avatar
  [7] Silveig [*]

  A co třeba k tomuhle všemu zkusit i kineziologii?

  superkarma: 0 18.06.2002, 07:48:02
 6. avatar
  [6] kytička [*]

  Holky maji pravdu..posilit jeji sebevedomi muzes tim ze ji das ruzne ukoly,nemusi byt tezke..treba zorganizovat vylet a pochvalit i kdyz to nemude prefektni..je to jak s malym ditetem.
  Tyto zeny nejdriv nechteji cokoliv podnikat a pak si na to uz zvyknou.Je tezke pak po nich neco chtit,ale zkus to..me se tato metoda osvedcila u kamaradky..proste jsem ji taktne natlacila do jejiho snu,ktery se stal skutecnosti..a uz je to vpohode.Dala jsme ji podporu a oporu, ted uz je samostatna..
  drzim palce i tobe a tve zene....

  superkarma: 0 18.06.2002, 07:26:30
 7. avatar
  [3] Lotka [*]

  Zdeňku, tento problém už má kořeny v dětství, kdy tě rodiče nechválí, nepovzbuzují... Ty můžeš udělat jediné - chválit, povzbuzovat, říkat, že je to nejlepší žena na světě. A hlavně nenech dopustit na svých dětech, aby měly také pocity méněcennosti a trpěly nedostatkem sebevědomí.
  Je také možné koupit manželce nějakou knihu o zvýšení sebevědomí, můžu říct, že to někdy opravdu pomáhá.

  superkarma: 0 18.06.2002, 06:30:16
 8. avatar
  [1] clarCa [*]

  Neporadíme. Ženy jsou plašší, opatrnější, hůře se smiřují s neznámou situací. Když jsem poprvé v životě viděla divokého medvěda, myslela jsem, že to je konec. Medvědici s medvíďaty jsem o rok později vítala jako úžasný zážitek. Když mám jet na neznámé místo, nechce se mi. DO známých končin jedu ráda a s chutí. Ženy nejsou moc dobružné objevitelky. CHodí rády po vyšlapaných stezkách. Tvé ženě by pomohlo, kdyby si to uvědomila, kdyby si uvědomila, že to je normální, kdyby dokázala zahodit "katastrofické scénáře", které si většina žen maluje při setkání s neznámem. A ty jí pomož tím, že jí nebudeš vláčet každý týden na jednu atrakci, ale že budete některé činnosti dělat opakovaně... třeba jezdit na hory a když tam budete popáté, nebo pošesté, tak jí teprve začneš přemlouvat, aby vyměnila lyže za snowboard. Nepředhodíš jí rovnou na večírku kolegům, ale seznámíš jí s nima neformálně na pifku (obědě, večeři). Nebudeš vyžadovat aby v nepohodlných šatech byla rovnou hvězdou společnosti - vezmeš jí v nich napřed do opery (kde ona nemusí nic dělat) a potom se nebude tak bát jít na party. PRostě nezapoˇmeň, že vedle sebe nemáš cestovatele Holuba, ale maminu, která je zvyklá ověřit každý kámen na cestě, než na ní pustí děti... trochu přibrzdi, nepředkládej jí všechno najednou.... dej jí čas na postupné objevování toho "neznáma".

  superkarma: 0 18.06.2002, 00:19:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme