.

Je možné milovat někoho tak moc, že i po jeho smrti mu zůstanete navždy věrní?

Vztahy

Je možné milovat někoho tak moc, že i po jeho smrti mu zůstanete navždy věrní?

Naše partička se schází už od střední školy docela pravidelně, hrajeme volejbal, chodíme na pivo, jezdíme na vodu… Měli jsme za ta léta už pár svateb a rozvodů a bohužel taky jedno úmrtí. Manželka jednoho kamaráda zemřela před třemi roky na rakovinu. Byla to rána a asi se moc nepletu, když řeknu, že se s tím vyrovnal hodně i díky podpoře lidí z party. Přesto se v něm něco změnilo, nebo dokonce jako by zlomilo. Moc ji miloval. Miloval ji tak moc, že sám říká, že už nikdy nechce jinou ženu. Celé ty tři roky žije životem poustevníka, schází se jen s námi, protože jsme jeho přátelé, ale holky z party ani jiné ženy nebere jako objekt svého zájmu. Úzkostlivě si střeží své soukromí a žádná žena mu nesmí přes práh.
Na jednu stranu chápu, co pro něj jeho žena znamenala, byla báječná, ale copak se může v 35 letech takhle uzavřít do sebe a žít v celibátu jako mnich? Jsou to už tři roky a žádná změna. Vždyť nikomu nesvědčí, když je sám! Zdá se mi, jako by nám stárnul před očima a jako by neviděl žádnou radost. Je to trochu odvážná myšlenka, ale řekla bych, že i jeho žena by nesouhlasila s tím, aby takhle žil po její smrti… Přemýšlela jsem o tom, jestli by bylo dobré si s ním o tom promluvit a třeba mu i nabídnout pomoc. Je to přece kamarád a já se nemůžu jen tak dívat, jak je smutný… Myslíte, že je to dobrý nápad?

Věra
   
27.05.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [42] Ťapina [*]

  Chce to svůj čas a časem se třeba taky objeví nová známost. Vytáhnout ho občas do společnosti ovšem taky nezaškodí.

  superkarma: 0 08.12.2003, 19:48:28
 2. avatar
  [41] Simba [*]

  všechno chce svůj čas, vše se zahojí a přebolí

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:51:29
 3. avatar
  [40] Adi [*]

  Můj tatínek zemřel na rakovinu, když mu bylo 44 let a mamince v té době bylo 41. I když se říká, že čas všechno zahojí, a je to už 9 let, je nám všem pořád hrozně smutno a hrozně nám chybí. A vím, že maminka nikoho nehledala a ani hledat nebude. Nemá potřebu. Tatínek byl totiž ten nejúžasnější člověk na světě a nikdo by jí ho nenahradil. Je to láska na CELÝ život.

  superkarma: 0 29.05.2002, 22:13:32
 4. avatar
  [34] Saturninka [*]

  ...buďte sním...celá parta, ať není sám...jinak to chce vážně čas. A jak někdo radil - hodně mluvit a vzpomínat na jeho ženu - tak s tím taky opatrně, jsou lidé, kterým pomůže se o tom bavit, ale najdou se i tací, kteří si to chtějí udržet a uchovat v sobě....To musíš poznat sama... Víc neporadím, nevím...

  superkarma: 0 27.05.2002, 19:06:16
 5. avatar
  [24] muflonka [*]

  Do takových věcí se nepleť. Až se s tím kamarád vypořádá, možná si najde nějakou prima společnici a časem třeba i víc... Tobě taky nikdo neorganizuje život a je na každém jak se svým životem naloží.

  superkarma: 0 27.05.2002, 12:23:16
 6. avatar
  [22] Dokinka [*]

  človek nesmie ostať sám

  superkarma: 0 27.05.2002, 12:15:28
 7. avatar
  [21] Dokinka [*]

  tak som chcela aby existovala ale, je fuč ,moźno ešte pride verim a tešim sa na

  superkarma: 0 27.05.2002, 12:13:32
 8. avatar
  [19] Dickie [*]

  Moje babička zůstala po smrti dědy sama se šesti dětmi (od 23 do 7 let). Už je sama 44 let. Nikdy nikoho dalšího nechtěla.

  superkarma: 0 27.05.2002, 12:00:50
 9. avatar
  [9] Lhasa [*]

  Souhlasím s clarCou. Jestli byla jeho žena zároveň jeho životní láskou, opravdu se milovali a měli šťastné manželství, tři roky jsou málo. Jestli to Tvého kamaráda tak sebralo, je vlastně klika, že se neuzavřel i vůči Vaší partě. Nejvíc mu pomůže, když bude vědět, že se na Vás může spolehnout. A jestli máš pocit, že Vám stárne před očima, žádný strach. Až ho to jednou přebolí a nějakou jinou ženu do srdíčka pustí (může to trvat třeba deset let), pak Vám bude před očima zase mládnout. Netroufala bych si radit, jestli s ním o tom promluvit, protože meze důvěrnosti nebo hloubku vztahů mezi Vámi všemi neznám. Nicméně bych mu přála, aby to přebolelo co nejdřív...

  superkarma: 0 27.05.2002, 08:42:24
 10. avatar
  [4] clarCa [*]

  já si myslím, že tři roky jsou prostě hrozně málo na to, aby to přebolelo. Ale pokud chceš pro něj něco udělat, tak si s ním popovídej o jeho ženě, ale rozhodně mu nemáš co radit jak má žít svůj život. To musí vědět on sám - pomoc můžeš jen člověku, který pomoc chce. Čili - je důležité, aby věděl, že tu pomoc může někde dostat až se pro ní rozhodne. že má kamarády atd., že se má komu svěřit. Ale to je tak asi všechno. Zbytek je na něm - a proč by nemohl zbytek života prožít sám? Co je na tom tak nenormálního?

  superkarma: 0 27.05.2002, 07:32:20
 11. avatar
  [3] Léthé [*]

  Je přece samozřejmé,že ti které jsme milovali,nám zůstanou i po smrti v našem srdíčku a to navždy...až do konce
  A jestli je možné zůstat zemřelé manželce věrný až za hrob? Uzavřít se v 35 letech před světem a nechtít být již nikdy šťastný?
  Zdraví muž,již do konce života bez sexu?
  Je to možné...ale určitě bych nechtěla,aby takhle dožil někdo koho mám ráda.Tohle já nepovažuji za cnost. Podle mého názoru to není "normální".
  A jestli se snažit kamarádovi pomoct? Určitě ano,ale nenásilně.

  superkarma: 0 27.05.2002, 02:41:35
 12. avatar
  [1] elfos [*]

  Věrko... já ti nevím. Já být v takové situaci a někdo mi... radit, jak mám žít a co dělat a že bych si měla najít muže... asi bych nebyla ráda. Ale, zkusit to můžeš, proč ne. CITLIVĚ, jemně naznačit, co ti dělá starost... A... víš, myslím, že to prostě chce čas. Možná hodně času, to nevím, ale jednou, někdy... tvůj kamarád snad potká ženu, která se NĚJAK dotkne jeho srdíčka - a rázem bude po zdi, kterou asi kolem sebe vystavěl...

  Ještě, odpověď redakci :-) na upoutávací dotaz "Je možné milovat někoho tak moc, že i po jeho smrti mu zůstanete navždy věrni?" Odpovídám - ano. Všechno je možné - věřím, že i takoví lidé jsou...

  superkarma: 0 27.05.2002, 01:19:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme