.

Rozhodla jsem se rozejít se svým přítelem, ale je mi ho líto.

Vztahy

Rozhodla jsem se rozejít se svým přítelem, ale je mi ho líto.

Včera jsme v této rubrice uveřejnili příběh čtenářky Jarky, která žije v manželství, o kterém říká, že nefunguje, ale nedovede se rozhodnout zda zůstat, nebo se rozejít. Mezi četnými reakcemi, které jste napsali pod článek, se objevil i následující příběh. Myslíme si, že stojí za samostatné zveřejnění, protože určitě mnohým z vás připomene vaši vlastní situaci a možná právě vy dovedete poradit a předat své zkušenosti Páje, která napsala:

Nevím jestli to sem úplně patří, ale jsem v trochu podobné situaci. S tím rozdílem, že jsem s přítelem dva roky a více než rok spolu žijeme v domku, který patří mému otci. Chci se s ním rozejít, už jsem mu to i řekla, ale je mi ho nějak líto. Umím se vcítit do situace, když se někdo rozcházel se mnou. Děti spolu nemáme. On má dceru z prvního manželství. Je toho víc co mi vadí, ale alespoň několik věcí.
S manželkou žil ještě asi tři roky po rozvodu v jedné domácnosti. V bytě jeho otce, odkud manželka nechtěla odejít. Rozvést se chtěla ona - našla si jiného. Ještě donedávna měli společný účet, platil jí nějaké dluhy a mě tím pádem dával minimum na domácnost. Já mám plat slušný, ale cokoliv je potřeba koupit navíc do domácnosti - kupuji to já (např. nábytek). Z bývalé domácnosti si přinesl jen pár věcí (starou lednici, vysavač a video). Chtěla bych se taky vdát a mít děti (je mi 28 let). On se tomu nebrání, ale ani nikam nespěchá. Neumím si ale představit, že bychom z jeho platu žili tři. Práci chce změnit, ale o všem jen mluví. Raději se uskromní, než aby se snažil něco si přivydělat jinak.
Další věc je například to, že mě neinformuje o návštěvách své dcery. V pátek mi napíše zprávu, že si ji přiveze na víkend a tím to hasne, pak se diví proč mi to vadí. Neumí ani nic pořádně vyřídit. Ve své občance má stále: ženatý. Když je potřeba někam zavolat, něco objednat musím to udělat já, nebo ho musím dlouho uhánět. S pomáháním v domácnosti je to to samé. Až teď se začal snažit, ale bojím se, že to bude trvat pár měsíců a spadneme do stejných kolejí. Ptal se co má teď dělat, že nemá kam jít. Podle mě se vrátí zpět k exmanželce, protože tam má trvalé bydliště. Přijde mu to prý vše rychlé.
On je v podstatě hodný, nepije, za ženskýma nechodí, drží se doma. Teď není v podstatě žádný hlavní důvod se rozcházet kvůli nějaké rozepři, ale prostě jsem bilancovala svůj život a přestávám vidět smysl naší budoucnosti. Vím, že teď budu úplně sama a taky mi je z toho smutno. Co radíte, ještě to s ním zkusit, nebo to zavčas ukončit? Díky za všechny rady.

Pája
   
22.05.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [81] Ťapina [*]

  Simba: Taky si myslím.

  superkarma: 0 08.12.2003, 19:50:43
 2. avatar
  [80] Simba [*]

  to autor: zní to asi krutě, ale rozchod je asi nejlepší řešení

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:44:43
 3. [78] Radka JS [*]

  Chtěla bych se taky připojit svým přízpěvkem. Pájo, rozejdi se s ním a to radikálně. Ne nějaké přechodné období. Myslím, že jsi mu dávala šanci dost dlouho. Mysli trochu na sebe! Když to neuděláš a budeš Váš vztah protahovat pouze z lítosti, nakonec se stejně rozejdete! Nemusí to však být tak jednoduché, jako teď!! Přeji hodně štěstí. Radka

  superkarma: 0 27.05.2002, 08:22:57
 4. avatar
  [30] sunnynka [*]

  Amélie a Sienna nepíše, že to bylo jednou ale vícekrát. Připadá mi namístě, že se strachuje, když její manžel přijde domů ráno, opilý a ještě přitom řídí auto....na tohle tolerance nestačí....Nehledě k tomu, že on má té tolerance v sobě mnohem míň, protože se na ni vůbec neohlíží. Nepíše, že nemá kamarády, ani že nikam nechodí. Ale asi se nechová tak, že se vrací domů bůhvídky a ještě opilá. To mi nepřijde v žádném zdravém vztahu moc normální...

  superkarma: 0 22.05.2002, 11:45:54
 5. avatar
  [29] sunnynka [*]

  Amélie...co je špatného na tom, že má Sienna o svého přítele strach? Můj manžel ví, že se o něj bojím, když někde nejsme spolu. Proto, když je někde s kamarády nebo i služebně, tak prostě občas ten mobil zvedne a napíše, třeba že pořád sedí v hospůdce, dobře se baví a neví kdy přijede. Nebo že už se dobavil a za chvíli bude doma. Tak vím, že o něj nemusím mít strach a pokud jsem pryč já, dělám to samé. Protože vím, že on ten strach má taky....A přijde mi to docela přirozené.

  superkarma: 0 22.05.2002, 11:42:49
 6. avatar
  [28] kytička [*]

  medvidku svata pravda...

  superkarma: 0 22.05.2002, 11:36:21
 7. avatar
  [19] medved [*]

  me dycky maminka rikala...nikdy nebud s nikym z litosti, nikam to nevede ....a mela pravdu

  superkarma: 0 22.05.2002, 09:50:49
 8. avatar
  [18] sarobrouk [*]

  Ježíš Seino - tobě je 24 a uvažuješ opravdu o životě s takovým sobcem? To bych řekla, že já a Pája jsme na tom podle tebe ještě dobře. Jestli ho chceš, a chceš zjistit, co k tobě cítí a co v něm je, tak udělej to samé. Pokud mu to bude fuk, že je doma a ty ne (musíš přespat třeba u kámošky a vrátit se až ráno a třeba i dělat opilou), tak jestli mu to bude fuk a nezamyslí se nad sebou, tak okamžitě uteč z tohoto neplnohodnotného vztahu.
  V jednom má pravdu - ty chceš být ve 24 dávno vdaná? To je brzo.

  superkarma: 0 22.05.2002, 09:42:46
 9. avatar
  [17] sarobrouk [*]

  Pájo, nepíšeš, proč se sním chceš rozejít, kvůli tomu,c o ti na něm vadí nebo ho už nemiluješ? Já jsem v podobné situaci. Je mi 28, můj přítel je rozvedený (3 roky po rozvodu ještě miloval svou ženu, ona šla za prachama) a má syna (9let). Ten k nám (bydlíme 6 měsíců ve společném bytě-před tím jsme bydleli u mých rodičů) a nebo k babičce. Nebo je celý víkend u nás. Ale záleží to čistě na jeho rozhodnutí. Takže nemám jeidný volný víken, pokud se syn nerozhodne zůstat jinde. Nemůžu si nic plánovat na večer, protože on nemůže být sám doma, když spí. Svého přítele miluju, proto vím, v jaké jsi nezáviděníhodné situaci. My se hádáme většinou kvůli synovi. Přes týden, kdy malej u nás není, je to absolutní pohodička a milujeme se, zbožňujeme se, můj drahý je dost vytížený, takže doma pracuje u počítače do noci, ale občas na mě hodí pohled a pošle pusu, prostě takové ty něžnosti.
  A co se týká neschopnosti chlapů něco vyřizovat, tak to taky znám. Poté co rozvod přebolel, oženil se kvůli penězům s Ruskou,aby měla naše občanství, že se pak zase rozvedou. Po dvou letech papírového manželství, kdy Valja byla už rok zpět v Rusku jsem mu sehnala advokáta, který papírově vyřídil rozvod i za ni. Kdybych to neudělala, byl by ženatý doteď.

  Otázka je, miluješ ho? Jestli jo, tak vychutnávej okamžiky štěstí, které ti život nabízí.
  Jestli se ti, ale zdá, že má tvůj přítel příliš mnoho charakterových vad, tak jdi od toho a neber na něj velké ohledy. Chlapi si to nezaslouží, oni si těch ohledů stejně ani nevšimnou. Držím ti pěsti, jestli chceš ozvi se pokecáme. Žít s rozvedeným chlapem, který má dítě, to je na román.

  superkarma: 0 22.05.2002, 09:33:19
 10. avatar
  [11] medunka2001 [*]

  Pájo, určitě bych se s ním rozešla. Je možné, že tvůj přítel ještě není smířený se svým rozvodem a tebe včetně toho bydlení bere jako dočasné řešení. Možná proto je tak těžké dokopat ho k nějakým změnám. Já bych mu nic neusnadňovala, rozešla bych se s ním, no a ono se mu třeba rozsvítí a začne něco řešit. Viděla bych to tak, že se vrátí nazpět do bytu svého otce. Možná to jeho exmanželku donutí přestěhovat se k někomu jinému. Těžko říct. Každopádně, i když je tvůj přítel pasivní, ty buď aktivní. Hodně štěstí.

  superkarma: 0 22.05.2002, 08:30:22
 11. avatar
  [10] kytička [*]

  Paji, ja tuhle situaci zda odejit resila asi 5 let v manzelstvni.On to vycitil a jelikoz mel panickou hruzu ze samoty, choval se jako ublizeny a ja nemela to odejit.
  Pajo,u tveho pritele je to asi horsi..takovy clovek je uz od prirody a toho tezko zmenis, znam to taky. Cloveka to vycerpava vid?
  tady jedine se smirit s tim jeho postojem nebo ho vymeenit .
  Clovek se v podstate nemeni, zivot je kratky na to aby ho clovek prezival..ale udelat vse aby ho PROZIL.
  po vsech tech zkusenostech mym zivotem vim, ze s takovym clovekem bych zit nemohla.Ale kazdy sveho stesti strujcem.
  nic ti nevycitam, citim ze ti to vadi a vycerpava.Tak se spatne zije.
  Drzim ti moc palce at ti dopadne vse jak si prejes a at si stastna.

  superkarma: 0 22.05.2002, 08:30:02
 12. avatar
  [9] medunka2001 [*]

  Pájo, určitě bych se s ním rozešla. Je možné, že tvůj přítel ještě není smířený se svým rozvodem a tebe včetně toho bydlení bere jako dočasné řešení. Možná proto je tak těžké dokopat ho k nějakým změnám. Já bych mu nic neusnadňovala, rozešla bych se s ním, no a ono se mu třeba rozsvítí a začne něco řešit. Viděla bych to tak, že se vrátí nazpět do bytu svého otce. Možná to jeho exmanželku donutí přestěhovat se k někomu jinému. Těžko říct. Každopádně, i když je tvůj přítel pasivní, ty buď aktivní. Hodně štěstí.

  superkarma: 0 22.05.2002, 08:24:24
 13. avatar
  [5] Evča [*]

  Sunny - třeba ze zvyku, čas utíká a někdy než něco řešit tak se mávne rukou a řekne zatím to jde.
  Pájo, máte alespoň společné zájmy? O tom není nic napsáno. Napiš si proč jo a proč ne vedle sebe i s pohledem do budoucna a uvidíš sama co Ti vyjde. Držím palce ať jsi v pohodě.

  superkarma: 0 22.05.2002, 07:23:58
 14. avatar
  [4] sunnynka [*]

  Vladano, víš mě přijde hlavně divné...pokud je to tak strašné, proč to Pája tak dlouho snáší?

  superkarma: 0 22.05.2002, 06:56:14
 15. avatar
  [3] Lotka [*]

  Skončit.... Lítost není vůbec na místě . Potom by ti bylo líto sebe.

  superkarma: 0 22.05.2002, 06:54:21
 16. avatar
  [2] Vladana [*]

  No já se musím připojit se svým názorem k sunnynce.Chápu,že ti je přítele líto, ale musís se překonat. Nemůžeš být s někým přece jen ze soucitu, to je nesmysl!A ty 2 roky, respektive 1 rok co spolu žijete není zase až tak moc. Držím pěstě a směle do toho!!

  superkarma: 0 22.05.2002, 06:50:04
 17. avatar
  [1] sunnynka [*]

  Já nevím Pájo, když si to tak čtu, tak ty věci co ti vadí, ti vadí už od začátku...takže nechápu proč s přítelem dva roky žiješ?

  superkarma: 0 22.05.2002, 06:03:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme