Vztahy

Deset nenáročných triků, jak vyléčit zlomené srdce…

Skončilo to. Odešel. Ať už šel za jinou, nebo ho skutečně táhla touha po svobodě a nezávislosti, každopádně vám ošklivě zlomil srdce. Ať už šel sám, nebo jste mu ukázala dveře, abyste (jako rozumná žena?) ukončila své trápení, stejně to je fuk, protože je vám na nic. Přestaňte zavlažovat polštář, přestaňte budit sousedy hlasitým štkaním, nepropadejte alkoholu ani depresím. Neberte tuhle situaci jako konec, ale jako začátek…
Tak to byla vlastně první rada. Druhá na ni jen logicky naváže. Změňte barvu vlasů nebo jejich délku. Už dávno jste to chtěla udělat, ale vždycky jste cukla v obavách, že se mu třeba nová už nebudete líbit. Teď je ta pravá chvíle. Se starými vlasy se zbavíte zažitých stereotypů a třeba i smutků.
Začněte se učit jazyky. Je jedno jestli se budete zdokonalovat v angličtině nebo němčině, či se vrhnete na esperanto nebo arabštinu. Máte teď přece spoustu volného času, tak proč ho probulet? Choďte cvičit nebo plavat. Ne proto, že byste snad měla dávat za pravdu vašemu vnitřnímu hlasu, který na vás vrčí, že vás opustil stejně jen proto, že máte špíčky. Ale proto, že je to zábavné a že pomocí pohybu se skvěle uvolníte a vyplavíte hormony radosti.
Cestujte! Zavolejte kamarádce, která žije v San Francisku, a leťte za ní na návštěvu. Skočte s kolegyní do cestovky a vyberte si zájezd na poslední chvíli. Váš čas a vaše peníze patří teď jen vám, tak si je užijte.
Pořiďte si legitimaci do městské knihovny. Jak je to dlouho, co jste nepřečetla ani řádek (pokud ovšem nepočítáme oběžníky v práci a noviny)? Zajděte si do knihovny a půjčte si nějaké pěkné knížky, se kterými se pak vypravte do parku.
Vezměte si psa nebo kočku z útulku. Uděláte dobrý skutek, nebude vám doma večer smutno a budete mít někoho, kdo vás bude milovat beze všech výhrad, kdo se s vámi bude mazlit a radostně vás vítat, až se večer vrátíte z práce.
Choďte na mejdany. Až vás přátelé pozvou na večírek, na pečení prasete nebo na oslavu narozenin, nedělejte kyselé obličeje a jděte tam. Kromě toho, že se na mejdanu můžete zadarmo dobře najíst a napít, kdo ví – třeba tam na vás čeká nová láska…
Buďte pozitivní. Nepropadejte pocitu, že je celý svět proti vám a že stejně nic nemá cenu. Možná to bylo dobře, že právě tenhle vztah skončil. Třeba vám osud přichystal setkání s Božským zrovna na zítřek… A kdyby ne – aspoň si můžete dělat, co vás napadne, nikdo vás nekomanduje, nikdo vám neříká, že maminka svíčkovou pasíruje a že v žádném případě už nepotřebujete další kabelku…
Ale stejně, i když je to celkem fajn, když si člověk může dělat, co chce - mějte pro jistotu oči otevřené. Kdyby šla kolem vás láska, pravděpodobně ji bez delšího váhání poznáte i se zavřenýma očima, ale jeden nikdy neví. A i když konce bývají bolestné, začátky jsou vždycky sladké – tak by byla by škoda ji propást, ne?
   
07.05.2002 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Simba: To je typické, jeden článek, který byl o ženách po rozchodu měl nadpis Byt jako klícka, nohy jako laňka - jako že ty ženské začnou dbát o sebe i o byt a jsou úplně jiné.

  superkarma: 0 08.12.2003, 19:59:17
 2. avatar
  [30] Ťapina [*]

  Ono se to ani jinak asi nedá. Je třeba se přes tu situaci nějak přenést.

  superkarma: 0 08.12.2003, 19:58:40
 3. avatar
  [29] Simba [*]

  moje kamarádka to tak udělala, po rozchodu změnila barvu vlasů, udělala si nehty, a dělala radosti sama sobě, a je jí lépe

  superkarma: 0 01.12.2003, 16:27:21
 4. [20] helousek [*]

  Me sice nikdo neopustil, ale obe deti jsou uz dospele a odstehovane - takze to je jako novy zacatek. A nektere rady urcite vyzkousim (k holici jdu pristi tyden). Krasny den vsem

  superkarma: 0 08.05.2002, 16:17:46
 5. avatar
  [19] clarCa [*]

  Zdeno - nemusí to být zrovna mejdany... doporučuji nevyhýbat se společenským akcím, ať znějí jakkoliv potrhle nebo nekompatabilně s tvou povahou. A taky - dá se najít určitě nějaká činnost, kde vyskytují muži - co třeba nějaký dobrodružnější zájezd s Adventurou, nebo střelecký klub nebo něco takového...

  superkarma: 0 07.05.2002, 23:05:38
 6. avatar
  [13] sarobrouk [*]

  Pro Kremzinu: 8. 5. na Helfštýně myslím nic není. Teda oficiálně určitě ne. Když budeš chtít a mít možnost dej si www.helfstyn.cz a tam najdeš odpovědi na všechny otázky. Moc se mi jejich stránky líbí.

  superkarma: 0 07.05.2002, 14:04:36
 7. avatar
  [9] Kremzina [*]

  Hale Sarobrouk a je na Helfštýně něco i 8.5.? Nějaký zajímavý program pro děti a jejich uklidňující se matky? S tím, že voda uklidňuje vřele souhlasím, pro mě je vrchol blaha plná vana, časopis a pes i dítě někde s manželem. Pohoda!!

  superkarma: 0 07.05.2002, 12:11:43
 8. avatar
  [7] Rena4 [*]

  No....některé doporučované aktivity jdou praktikovat pouze v případě,že ta dotyčná opuštěná je úplně sama a ne s .
  Jojo, to je potom všechno trochu o něčem jiném .
  To možná spíš o tom,jak změnit účes, přemýšlí,za co koupit boty!

  superkarma: 0 07.05.2002, 11:40:57
 9. avatar
  [3] sarobrouk [*]

  Je to tak, ono je to dobré udělat i když člověk partnera má a ten ho zlobí. Než se hádat a kazit si krásné dny, lepší je jít plavat nebo do přírody, třeba s kámoškou. Bohužel i milující lidé potřebují být občas jeden bez druhého sám. Třeba jen proto, že pak zjistí, že jim ten druhý chyběl. Já jsem tak prožila 1. máje. Jela jsem na Helfštýn s kámoškou a dvěma malými dětmi od její švagrové. Můj drahý doma drhnul celý den auto s kamarádama. Aby mi udělal radost a proto že nesehnal květinu, tak umyl horu špinavého nádobí a byl ke mně večer, když jsem se vrátila šťastná z krásného výletu, tak hodný, že to bylo překvapující. A byzén je super věc, já to pozoruji na sobě, žaludeční problémy, nechutenství a depka - to vše vyléčí pohyb v vodě, já do ní jen vlezu a poskakuju radostí jak tajtrlík.

  superkarma: 0 07.05.2002, 08:34:20

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme