Vztahy

Můj bratr nechce pochopit, že jsem dospělá, a kecá mi do života.

Mám o deset let staršího bratra a ten si nechce uvědomit, že jsem dospělá. Možná je to tím, že od nás táta odešel, když jsem byla malá, takže on byl pak doma jediný „chlap“. Máma je spíš taková tichá a skromná, proto byla ráda, že se bráška stará. Když se to netýkalo mě, tak jsem byla ráda taky. Dokonce jsem na něj byla pyšná, jak mám staršího bráchu, co mě vždycky ochrání. Holky ze třídy mi ho taky záviděly. Ale já jsem mezitím dospívala a on se rozhodl, že mi bude organizovat život. Kecal mi do toho, s kým se kamarádím, co nosím na sobě, na jakou školu chci jít... Na čas jsem to řešila studiem v jiném městě a zahraniční stáží, ale pak jsem se zase vrátila domů.
Nejhorší problém ale byli vždycky kluci, se kterýma jsem chodila – teda spíš se pokoušela chodit. Brácha mi byl v patách jak inkvizice, musela jsem hlásit, kdy se vrátím domů z diskotéky, a když mi třeba ujel vlak, byl řev. Ten je dodneška, když se snažím prosadit svůj názor. Všecko, co dělám, je totiž špatně. Když jsem si našla práci, byla to špatná volba, že mám přece na víc. S klukem to samý. A když se mnou někdo vydržel déle chodit, musel počítat s bratrovými výslechy třetího stupně, vpády do pokoje a podobně. Teď jsem si našla přítele z jiného města (150 km od nás), budu se za ním stěhovat, dokonce mi pomohl najít i práci tam u něj. Jenže doma zase dusno, bratr tvrdí, že ten vztah není na nic a práce taky. Že si nabiju ústa a ještě přilezu domů. Ale já si myslím, že to udělat musím. Ať si klidně nabiju, ale hlavně budu sama za sebe a ne věčně s bráchou v zádech. Není to tak, že bych bratra neměla ráda, ale už jen nesnesu to jeho věčné zasahování. Máma říká, že má bratr pravdu a že tím, když uteču, jen ukážu, jak jsem ještě nezralá. Ale to není útěk, ne?

Alice
   
11.04.2002 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [31] Ťapina [*]

  Divnej brácha.

  superkarma: 0 08.12.2003, 19:37:57
 2. avatar
  [30] jankucharo [*]

  Milá Alice, možná zlatá střední cesta, nemusíš utíkat od bratra či maminky přímo do náruče přítele. Neměla bys možnost osamostatnit se, najít si-pronajmout byt (samozřejmě nedávat bratrovi či mamince klíče) a dokázat nejen jim, ale taky sama sobě i příteli, že jsi vážně už velká a hlavně soběstačná holka? Pokud by to možné nebylo, pak v případě, že se rozhodneš přijmout místo, které ti našel přítel, jistě není podmínkou bydlení s přítelem, na tvém místě bych se snažila ubytovat třeba v ubytovně, kolejích apod. mimo jiné také proto, abych zjistila, zda-li volba přítele byla správná. Bohužel by bylo nutné počítat s tím, že bratr je schopen přijet za tebou a dělat ti dusno i na druhém konci republiky:-( V neposlední řadě bych si však někde v klidu promluvila s maminkou, vysvětlila ji důvody, které tě k tomu vedou. Možná že i ona je dobrovolně-nedobrovolně v područí bratra, ale pořád je to tvoje maminka.

  superkarma: 0 09.05.2002, 11:32:32
 3. avatar
  [23] mamina [*]

  holky všechny ... ...
  za chvíli budeme potřebovat smajly na to , jak si vjet do vlasů

  superkarma: 0 11.04.2002, 15:03:11
 4. avatar
  [22] Lhasa [*]

  Merylko...

  superkarma: 0 11.04.2002, 14:51:10
 5. avatar
  [6] *daisy* [*]

  Je to skoda, ze bratr nechape, ze si timto jenom pokazite (zbytecne) vztah. Neni to poprve, co vidim to, ze starsi sourozenec byl nuceny prevzit roli rodice a neni schopen a pripraven se te role vzdat. Rodice (vetsinou) jsou vnitrne smireni s tim, ze detem jednou budou muset prestat "kafrat" do zivota...
  Podle me to neni utek a maminka si nejspis nechce rozhazet bratra (i kdyz verim, ze v tom je i matersky strach ).
  Rozhodne jdi do toho, kdyz nic jineho, tak se aspon osamostatnis a bratr bude videt, ze uz jeho pomoc nepotrebujes. A pokud Ti vztah vydrzi, nu, tak bude muset, alespon v sobe, uznat, ze si uz dospela a umis se rozhodnout. Pevne verim, ze se k tomu jednou dostane :-), jenom to nejspis bude chvili trvat. Preju hodne stesti s pritelem i v nove praci a hlavne vyjasneni a vylepseni vztahu s bratrem...

  superkarma: 0 11.04.2002, 08:41:04
 6. avatar
  [1] clarCa [*]

  ne, to není útěk, teda je, ale diktovaný zdravým pudem sebezáchovy. Směle do toho.

  superkarma: 0 11.04.2002, 00:57:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme